Neler Yeni

Ryzen 5 5500 oc yapmak istiyorum yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gürbüz
Amd Ryzen 5 5500 düz hali 3.60GHz turbo ile de 4.20GHz oluyor. Ben valorant oynayan birisiyim işlemciye oc yapmak istiyorum sizce kaç GHz'ye çıkarmam lazım bana yardımcı olur musunuz? Ben 4.0 yapsam yeter diye düşündüm ama sizin de fikirlerinizi almak isterim.
Sıvı soğutucum var.
Anakartım da gigabyte b450m s2h.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,305
İsim
Hacı
Soğutucu modeliniz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios üzerinden overclock yapabilirsiniz.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Amd Ryzen 5 5500 düz hali 3.60GHz turbo ile de 4.20GHz oluyor. Ben valorant oynayan birisiyim işlemciye oc yapmak istiyorum sizce kaç GHz'ye çıkarmam lazım bana yardımcı olur musunuz? Ben 4.0 yapsam yeter diye düşündüm ama sizin de fikirlerinizi almak isterim.
Sıvı soğutucum var.
İşlemcin şuan zaten 4100MHz ve üstü hızlara çıkıyordur 4GHz yapmak hızı düşürmek olur.

4.6GHz civarına OC yapabilirsin istersen. İlk etapta 1.3V ver duruma göre voltajı yüksektir veya düşürürsün.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gürbüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucu modeliniz nedir?

Bios üzerinden overclock yapabilirsiniz.
Snowman T6 Ultra ben de öyle yapacaktım ama Amd'nin programı varmış oradan da yapabilirsin diye bir yer de okumuştum

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
İşlemcin şuan zaten 4100MHz ve üstü hızlara çıkıyordur 4GHz yapmak hızı düşürmek olur.

4.6GHz civarına OC yapabilirsin istersen. İlk etapta 1.3V ver duruma göre voltajı yüksektir veya düşürürsün.
Hocam saçmalamayın birden o kadar frekans çıkarmak ne belki islemcisinin silikonu kötüdür.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gürbüz

Teşekkür ederim dediğinizi deneyeceğim.

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
Sıvı soğutucum var.
Başlık '[Güncellendi]Ryzen ClockTuner ile Tek Tıkla İşlemcinizin Overclock Performansını Öğrenin!' https://forum.donanimarsivi.com/kon...izin-overclock-performansini-oegrenin.207632/
Bu rehberden islemci silikonunu öğrenebilir misin

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gürbüz
Hocam saçmalamayın birden o kadar frekans çıkarmak ne belki islemcisinin silikonu kötüdür.

Başlık '[Güncellendi]Ryzen ClockTuner ile Tek Tıkla İşlemcinizin Overclock Performansını Öğrenin!' https://forum.donanimarsivi.com/kon...izin-overclock-performansini-oegrenin.207632/
Şimdi bakacağım.

Baktım ama işlemcimi daha bilgisayarıma takmadım ama takınca yapacağım bir işlem olacaktı oc yapmak. Ben de işlemcimi takmadan oc ile ilgili bilgi almak istemiştim. İşlemcimi taktıktan sonra o konuyu bir kez daha okuyacağım, teşekkür ederim.

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Teşekkür ederim dediğinizi deneyeceğim.
Sakın hocam önce cpb yi kapatın sonra 4.0ghze overclock yapın sonra cpb açın islemciniz 400mhz yükselmiş olur insanlar bilmeden konusuyolar

5. nesil için 4.6GHz çok değil. Silikonu kötüyse bile 4.5GHz civarında stabil olur büyük ihtimalle.
4.6ghz overclock denerse işlemci Cpb acikken 5.2 ghze çıkmaya çalışır anakarti ve işlemciyi yakar overcloklck bilginiz yoksa yanlış bilgi vermeyin insanlara

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sakın hocam önce cpb yi kapatın sonra 4.0ghze overclock yapın sonra cpb açın islemciniz 400mhz yükselmiş olur insanlar bilmeden konusuyolar

4.6ghz overclock denerse işlemci Cpb acikken 5.2 ghze çıkmaya çalışır anakarti ve işlemciyi yakar overcloklck bilginiz yoksa yanlış bilgi vermeyin insanlara
CPB ne olursa olsun işlemciyi 4.2GHz ye çıkarır. Temel frekansı 4GHz yaparsa CPB ile yine 4.2GHz ye çıkar oyunda bir farkı falan da olmaz. Ben değil siz yanlış bilgi veriyorsunuz.

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
CPB ne olursa olsun işlemciyi 4.2GHz ye çıkarır. Temel frekansı 4GHz yaparsa CPB ile yine 4.2GHz ye çıkar oyunda bir farkı falan da olmaz. Ben değil siz yanlış bilgi veriyorsunuz.
Bak o kadar araştırdım ve adam benim dediklerimi yapınca 4.2ghzden üstüne cikiyodu rahatlıkla 3600le turbo frekansın üstüne çıktı mhzi 3600den 3800e çektikten sonra cpb açınca

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bak o kadar araştırdım ve adam benim dediklerimi yapınca 4.2ghzden üstüne cikiyodu rahatlıkla 3600le turbo frekansın üstüne çıktı mhzi 3600den 3800e çektikten sonra cpb açınca
PBO dan dolayı üstüne çıkmış olabilir. CPB böyle bir şey yapmaz. Ben de Ryzen işlemci kullandım overclock deneyimim var.

Overclock yapılırken CPB ve PBO kapatılarak değer verilmesi daha doğru olur.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,323
Üyeler
140,477
Son üye
xDark
Top Bottom