Neler Yeni

Ryzen 5 5500 oc yapmak istiyorum yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gürbüz
PBO dan dolayı üstüne çıkmış olabilir. CPB böyle bir şey yapmaz. Ben de Ryzen işlemci kullandım overclock deneyimim var.

Overclock yapılırken CPB ve PBO kapatılarak değer verilmesi daha doğru olur.
Bak o kadar araştırdım ve adam benim dediklerimi yapınca 4.2ghzden üstüne cikiyodu rahatlıkla 3600le turbo frekansın üstüne çıktı mhzi 3600den 3800e çektikten sonra cpb açınca
Şimdi benim kafam çok karıştı ne yapmamı önerirsiniz düzenli bir şekilde tek bir yazıda toplayabilir misiniz rica etsem

RGB Delisi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,282
İsim
Anonim-Anonim
Şimdi benim kafam çok karıştı ne yapmamı önerirsiniz düzenli bir şekilde tek bir yazıda toplayabilir misiniz rica etsem
Öncelikle

bu konudan işlemci silikon kalitenizi öğreneceksiniz.
Daha sonra cpb kapatacaksınız. Ve silikonunuza göre size önereceğimiz OC ayarlarını yapacaksınız, sonra deneye deneye en doğru ayarı bulacağız.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İlk önce dediği silikon testini yap. Sonra test sonucunu buraya at.

Son olarak da BIOS üzerinden CPB ve PBO kapatıp test sonucuna göre diyeceğimiz değerleri girerek OC yapın. En doğru yol bu olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Gürbüz
Öncelikle

bu konudan işlemci silikon kalitenizi öğreneceksiniz.
Daha sonra cpb kapatacaksınız. Ve silikonunuza göre size önereceğimiz OC ayarlarını yapacaksınız, sonra deneye deneye en doğru ayarı bulacağız.
İlk önce dediği silikon testini yap. Sonra test sonucunu buraya at.

Son olarak da BIOS üzerinden CPB ve PBO kapatıp test sonucuna göre diyeceğimiz değerleri girerek OC yapın. En doğru yol bu olur.
Teşekkür ederim işlemcimi 3 4 gün içinde takacağım. O zaman tekrar buradan sizi tagleyip yardım isterim , tekrardan teşekkür ederim.

Top Bottom