Neler Yeni

Amerikalilar icin universite okumak pahali mi

HasanBG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
858
İsim
Hasan
Arkadaslar biraz amerika hakkinda bilgi ediniyordum da yanlis anlamadiysam amerika da Amerikalı bir öğrenci universite okumak istiyorsa çok ciddi bir para vermek zorundaymis bu doğru mu ? (Lütfen hicbir sey bilmeyip yazan insanlar olmasın)

alex jensen

80+ Silver
Arkadaslar biraz amerika hakkinda bilgi ediniyordum da yanlis anlamadiysam amerika da Amerikalı bir öğrenci universite okumak istiyorsa çok ciddi bir para vermek zorundaymis bu doğru mu ? (Lütfen hicbir sey bilmeyip yazan insanlar olmasın)
Turkiyede ozel okullar burssuz yillik 80k TL amerikada o kadar degil

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Evet pahalı. Ama oradaki kimsenin karşılayamadığı kadar pahalı falan da değil. Yani çoğu ailenin gücü yeter.

Ama orada sırf üniversite okumak için de kimse üniversiteye gitmez. (istisnalar olabilir) Üniversite okuyanın bir amacı vardır, genelde üniversite gerektirmeyen bir iş yapacaklar bizdeki gibi üniversite okumuyor.

alex jensen

80+ Silver
Evet pahalı. Ama oradaki kimsenin karşılayamadığı kadar pahalı falan da değil. Yani çoğu ailenin gücü yeter.

Ama orada sırf üniversite okumak için de kimse üniversiteye gitmez. (istisnalar olabilir) Üniversite okuyanın bir amacı vardır, genelde üniversite gerektirmeyen bir iş yapacaklar bizdeki gibi üniversite okumuyor.
Kesinlikle bizde garson olmak icin bile artik universite mezunu istiyorlar orda lise mezunu bir adam iyi bir iste iyi bir maas alabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,010
İsim
Diyarhan
Ciddi anlamda pahalı çalışmadan işsizlik maaşı felan ile karşılayamazlar. En kötü paketi garson olman lazım ödemen için.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,957
İsim
Taha Efe
........ tuttion diye yazınca google masrafını veriyor.

Örnek olarak Harvardı baz alalım.

Harvard Üniversitesi/Lisans harcı ve ücretleri
54.002 USD x4

Gibi... (Sanırsam bu fiyat yıllık.)

Evet. (Per Acedemic Year)

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,926
İsim
Nejat İşler
İlgilendiği Kategoriler
Gündem,siyaset,PC parçaları,konu dışı
Amerikada yaşayanlar için ucuz bizim gibi Türko olup gidenler için pahalı

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Bildiğim kadarı ile genel olarak okuduktan sonra ücretleri ödüyorlardı.
Ama bildiğim kadarı ile.

HasanBG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
858
İsim
Hasan

Hocam yillik 35 bin dolar diye gordum ve normal bir universitenindi de beni aydinlatabilir misiniz o konu da bir de hocam oyle diyorsunuz ama orda 2000 dolar fln aldigini dusunursek ve genel de burger king de fln çalışanlar ya da garson olanlar oyle paralar aliyor neyse 2000 dolar maasin en az 1000 doları kiraya gidiyor zaten geriye kalıyor 1000 dolar fln onla da eger dedigim gibi yillik 35 bin fln jse odemesi zor degil mi yani benim istediğim sey aslında orda unilerin yillik ne kadar aldigi (suan telefondan yaziyorum ondan kusura bakmayin)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amerikada yaşayanlar için ucuz bizim gibi Türko olup gidenler için pahalı
Yillik 35 bin dolar diye gordum o da normal bir universitenindi yani o zaman amerikalilar icin de pahalı olmuyor mu

Hocam yillik 35 bin dolar diye gordum ve normal bir universitenindi de beni aydinlatabilir misiniz o konu da bir de hocam oyle diyorsunuz ama orda 2000 dolar fln aldigini dusunursek ve genel de burger king de fln çalışanlar ya da garson olanlar oyle paralar aliyor neyse 2000 dolar maasin en az 1000 doları kiraya gidiyor zaten geriye kalıyor 1000 dolar fln onla da eger dedigim gibi yillik 35 bin fln jse odemesi zor degil mi yani benim istediğim sey aslında orda unilerin yillik ne kadar aldigi (suan telefondan yaziyorum ondan kusura bakmayin)

Yillik 35 bin dolar diye gordum o da normal bir universitenindi yani o zaman amerikalilar icin de pahalı olmuyor mu
Bu sey doğru mu bilmiyorum ama iste bende size bu dogru mu diye yaziyorum zaten :)

Ekler

• Screenshot_2022-08-12-11-49-19-283_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2022-08-12-11-49-19-283_com.whatsapp.jpg
    590.4 KB · Hit: 10

Liberal Kenobi

80+ Bronze
Hocam bence amerikadaki unileri de satalım o.O2o.O2o.O2:kedi:
Amerikayı satalım direk

Bu arada evet pahalı devlet okulları Amerika da, Kanada da aynı şekilde

Top Bottom