Neler Yeni

❌İndirim Bitti! 640 TL Evga CLC 120mm Sıvı Soğutma

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Hocam emin misin bende de GT301 var 240mm üstte sıvı soğutma kullanıyorum.
Hocam anakartin ve sogutman nedir.
Bende b660m-k d4 var , olçtüm 50mm anca var ram üstünden kasa tavanına kadar.
ölçüleri ise
  • Boy24.4 cm
  • En21.1 cm
  • Takan kişilerin anakarti
  • boy 28 en 24 oluyor çoğunlukla .

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Kasanın üst kısmında 240mm radyatör desteği mevcut. Arctic gibi kalın modeller uymayacaktır fakat normal tüm 240mm aiolar uygundur. 240 mm alacaksan ki almışken de tam olsun diyorsan. Lian Li galahad 240 tavsiye ederim. O güzel kasayı 120 mm aio ile geliştirme dostum. Eğer 240mm alacak bütçen yoksa minimum Se -214 xt ile kule tipi soğutmaları önerebilirim.
Hocam doğru ama belirttim arkadaşa da ben olçtüm ram üstünden kasa tavanına 50mm anca var , soğutucular 53 54 mm oluyor en inceleri . Alıp denemek isterim ama iade alan bir siteden almam gerek onerirsiniz

yanlış bilgilendirme yapmayın, verimsizlik ile alakası yok, 120mm radyatörün heatsinki ile kule soğutucunun heatsink hacmi bir mi? Hemen hemen 2 katı bazıları 3 katı heatsink taşıyor kalınlık olarak. Taşınmada verim kaybı olmaz böyle bir kapalı sistem içerisinde, tüm transfer hesabı heatsink hacmi, yani radyatör peteklerinin toplam kanat alanı ve hava debisinden geçer. Bence bu fiyata tercih edilmez degil ama 120mm için montajına falan uğraşmaya degmez diye düşünüyorum ben de bunun yerine kaliteli bir şey mesela scythe veya arctic hava soğutma alırdım sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Alın arkadaşlar şu linkleri inceleyin. Eğer iyi seviye ve en az 240mm üzeri bir sıvı soğutma almayacaksanız iyi seviye hava soğutmalar tokatlar geçer. Ha genel olarak sıvı soğutmalar soğutma kısmında en yüksek bütçelerde daha iyi ama sınırlı bütçeniz varsa sıvı soğutmanın yaptığı işi yarı fiyatına hatta belki daha aşağısına kule tipi hava soğutucular rahatlıkla yapar. Eğer bütçeniz varsa iyi bir sıvı soğutmaya gidin. Eğer bütçeniz yoksa iş görmeyecek sıvı soğutmaları sıvı soğutma diye satın almayın çünkü performansta sizi üzer.
,
,
,

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,940
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732
indirim bitmiş :(

Atalayq

80+ Bronze
Daha hiçbir yerde duymadım hava soğutucusunun sıvı soğutma dan daha iyi olduğunu
Kardeşim bir yerlerinden element uydurma ben öyle mi dedim? 120mm sıvı soğutmaya 650 vereceğine 650ye bu sıvı soğutmadan çok daha iyi hava soğutmalar var dedim.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
777
İsim
Kara Kartal
Daha hiçbir yerde duymadım hava soğutucusunun sıvı soğutma dan daha iyi olduğunu
Biri nokta atışı (dibinde) soğutma yapıyor üstelik tek fanla diğeri 2-3 fanla 50-60 cm uzaktan soğutmaya çalışıyor
sıvı soğutma akıl mantık dışıdır hem maliyet hem de gereksiz fan kullanımı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,857
Üyeler
140,570
Son üye
mustafacc
Top Bottom