Neler Yeni

DA-FORUM Sistem Valorantta Sürekli Çöküyor

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,506
İsim
Mertcan Uysal
Genellikle bu sorun ile Alt+Tab attığım'da karşılaşıyorum ve artık Asus DUAL RX6500 XT ekran kartını sattıracak duruma geldi GTX1660 Super ve/veya RTX2060 almak istiyorum

1660903883687.png

Fatal error: [File:Unknown] [Line: 277] Device->CreateBuffer(&Desc, NULL, UniformBufferResource.GetInitReference()) failed at C:\fbroot\engine\source\runtime\windows\d3d11rhi\private\d3d11uniformbuffer.cpp:151 with error DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED DXGI_ERROR_DEVICE_RESET Crash in runnable thread RHIThread

TamerKs

80+ Silver
Sürücüleri DDU ile silip tekrar en güncel sürümü yüklemeyi denedin mi?

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Genellikle bu sorun ile Alt+Tab attığım'da karşılaşıyorum ve artık Asus DUAL RX6500 XT ekran kartını sattıracak duruma geldi GTX1660 Super ve/veya RTX2060 almak istiyorum

Alıntıyı görüntüle

Fatal error: [File:Unknown] [Line: 277] Device->CreateBuffer(&Desc, NULL, UniformBufferResource.GetInitReference()) failed at C:\fbroot\engine\source\runtime\windows\d3d11rhi\private\d3d11uniformbuffer.cpp:151 with error DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED DXGI_ERROR_DEVICE_RESET Crash in runnable thread RHIThread
Peki bu sorunun ekran kartında olduğunu nerden cikardin bir soru sadece driver surumunu değiştir

Respiky

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,506
İsim
Mertcan Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki bu sorunun ekran kartında olduğunu nerden cikardin bir soru sadece driver surumunu değiştir
Her bu uyarıyı aldığımda hemen ardından AMD Software yazılımının hata ayıklama rapor bildirimi geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürücüleri DDU ile silip tekrar en güncel sürümü yüklemeyi denedin mi?
Hayır.

TamerKs

80+ Silver
Verilen hata mesajına bakarak sorunun sürücüden kaynaklandığını görebiliriz, bunun tek çözüm yolu var o da DDU ile sürücüleri silip tekrardan en güncel sürümleri yüklemek.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Çünkü hata kodunda ekran kartı driver'ı diyor, sayın süper zeka hocam.

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
Çünkü hata kodunda ekran kartı driver'ı diyor, sayın süper zeka hocam.
Driver sorunu bu yani cozulebilicek bir şey adam bilmiyo driver silmeyi yenisni kurmayı sorun amdnin oluyo eski sürüm veya recommended olmayan sürümü kurarsa tabi sorun çıkar aynisi nvidiada da geçerli hemen AMD sorunlu abi yhaa AMD çöp diye gezinito bu tipler sonra

Her bu uyarıyı aldığımda hemen ardından AMD Software yazılımının hata ayıklama rapor bildirimi geliyor

Hayır.
Recommended sürümü kurun ddu ile sildikten sonra

Can...

80+ Platinum

Alıntıyı görüntüle

Bende yaşadım bu çileyi ddu ile sil 22.5.1 indir interneti kapayıp kurulumunu yap muhtemelen düzelecek

Driver sorunu bu yani cozulebilicek bir şey adam bilmiyo driver silmeyi yenisni kurmayı sorun amdnin oluyo eski sürüm veya recommended olmayan sürümü kurarsa tabi sorun çıkar aynisi nvidiada da geçerli hemen AMD sorunlu abi yhaa AMD çöp diye gezinito bu tipler sonra

Ne alakası var ? Bende yaşadım hatta benim direkt ekran kartı sürücüsü bile çöktü 4 kez arka arkaya her gün xmp 3200 yerine 3000 mhz yaptım driver çökmesi düzeldi sonra valoda devam ediyordu driver i ddu ile sildim 22.5.1 internet kapalı kurdum yine sıkıntı çıktı bu seferde oyundan sessiz sedasız hata vermeden atıyordu

Silinsin

80+ Silver

Nasıl nvida da geçerli ben full son sürüm kurdum nvidia varken hiç olmadı yıllar boyu :D istisnai durum olmuştur o ayrı da mesela 27.1 çıktı sorunli 28.1 çıktı sorunlu ve aynı sorun devam ediyor release noteda da yüzsüz gibi yazıyor küçük sorun olsa neyse 6700 xt varsa kullanamazsın resmen driverı.

Top Bottom