Neler Yeni

Bilgisayarınızı Temizlemenin Faydaları Kanıtlarıyla

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
913
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
1.5 Yıldır temizlemediğim bilgisayarımı bugün temizledim. Fanlar için elektrikli süpürgeyle önce çektim sonra itme moduyla tozları kaldırıp tekrar çektim. İşlemci fanını sökmeden temizledim. Ardından PSU nun üstü gibi yerleri kolonyalı peçeteyle sildim daha iyi bir görsel oldu kasanın dışınıda aynı şekilde sildim. Aşağıdaki resimde farkları göreceksiniz.
Ekran Görüntüsü (4).png

Gördüğünüz gibi temizlikten önce %3 kullanım 31W tüketim 64 derece.
Temizlikten sonra %10 kullanım 34W tüketim 60 derece.
Şimdi size 4 derece büyük bir fark gibi gelmeyebilir fakat gördüğünüz gibi kullanım seviyesi 3 katı ve tükettiği enerjinin fazla olmasına rağmen 4 derecelik bir fark var.
Toz almanın hiçbir işe yaramayacağını düşünüyorsan ve üşeniyorsan umarım bu yazı senin için motivasyon olmuştur.
İyi Oyunlar :)

Ege1641

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
865
İsim
Yahya Ege
1.5 Yıldır temizlemediğim bilgisayarımı bugün temizledim. Fanlar için elektrikli süpürgeyle önce çektim sonra itme moduyla tozları kaldırıp tekrar çektim. İşlemci fanını sökmeden temizledim. Ardından PSU nun üstü gibi yerleri kolonyalı peçeteyle sildim daha iyi bir görsel oldu kasanın dışınıda aynı şekilde sildim. Aşağıdaki resimde farkları göreceksiniz.Alıntıyı görüntüle
Gördüğünüz gibi temizlikten önce %3 kullanım 31W tüketim 64 derece.
Temizlikten sonra %10 kullanım 34W tüketim 60 derece.
Şimdi size 4 derece büyük bir fark gibi gelmeyebilir fakat gördüğünüz gibi kullanım seviyesi 3 katı ve tükettiği enerjinin fazla olmasına rağmen 4 derecelik bir fark var.
Toz almanın hiçbir işe yaramayacağını düşünüyorsan ve üşeniyorsan umarım bu yazı senin için motivasyon olmuştur.
İyi Oyunlar :)
Boştaki fark değilde %100kullanimdaki fark önemli onları da eklerseniz daha iyi

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
913
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boştaki fark değilde %100kullanimdaki fark önemli onları da eklerseniz daha iyi
temizlemeden önce aklıma gelmedi malesef %100 kullanımdaki sıcaklık değerlerini kayıt altına almak :(

Top Bottom