Neler Yeni

Evrime İnanıyor musunuz?

Besim Tibuk

80+ Gold
İnsanlar Maymundan Geliyorsa Şimdiki Maymunlar Neden İnsan Olmuyor? diyerek konuyu patlatayım.

Alıntıyı görüntüle

Comic
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evrim bir inanç değildir. Evrim, gerçektir.
Siz istediğiniz kadar "maymundan mı geldk hüü" deyin. Evrim bir gerçek.

Son düzenleme:

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Evrime kısmi olarak katılıyorum. Evrimin, canlıyı sürekli başkalaşma ile var olan bir oluşum sayması yanlıştır. Evrime göre her canlının bir atası olmak zorunda. O halde sorum şudur: İlk canlının varlığı ve türü evrimle nasıl ispatlanabilir?
Büyük Patlama teorisine inanarak dünyanın varlığını buna dayandırsanız dahi Evrim teorisi yoktan var olmayı kabul etmediğinden ilk canlının oluşumu yalnızca belirli teorilerle açıklanmaya çalışılmış fakat hiçbiri kanıt niteliği taşıyamamıştır.

İşin özü şudur ki Evrim Teorisi ilk canlıyı tanımlayamadığından "Her canlı, atasının değişime uğrayabilecek tür devamıdır." tanımı yanlıştır. Kimse bu teoriye inanmıyor diye cahil ilan edilemez. Benzerlikler üzerinden varsayımsal konuşmak teoridir bilim DEĞİL.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Umut Çetin
Evrim tabi vardır yukarıda bir dostum anlatmış zaten canlilar yaşadıkları ortama uyum sağlamak ve zorlanmamak için evrim geçirirler biz insanlarda aynı şekilde. Eskiden insanların çoğunda arka dişler olan 20 lik dişlerin daha fazla yaygın olduğunu sonrasında o günden bu güne giderek azaldığı kanıtlanmış bişey zaten burada bile evrim var. Çünkü vucudun şuan bu dişlere ihtiyacı yok önceden vardı çünkü yemekler daha sertti ve ağızın güçlü bir parçalama yapması için sert dişlere ihtiyacı vardi

O değil ne uzattım ya ben gidiyom 😆

Delusion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
yusuf aktaş
Evrime inanıyorum, gerçek ve kanıtlanmış bir şey bu.
Öncelikle kanıtlanmış bir şeye inanamazsınız. Bildiğin bir şeye de inanamazsın. Elma masada duruyorsa, elmanın masada durduğuna inanıyorum der misin? Demezsin. Bu kavram evrim konusunda çok kullanıldığı için bahsetmek istedim çünkü bazı insanlar bunu gerçekten bir inanç meselesi sanıyor. Ya kabul edersin ya da kabul etmezsin. Bana kalırsa kabul etmeyenler de bilimsel olarak bir hipotez sunmalı yoksa kabul etmemeleri hava da kalır.

MYSTIC

80+ Silver
@Mırnav @Carl-S sizlere bir sorum olacak.
Evrimde kromozom sayısı değişmesine rağmen neden sakat vs. bireyler olmuyor?Yani demek istediğim insan 1 kromozom eksik veya fazla doğsa bile sakat oluyor.Bu olay neden evrim sirasinda yok? Şempanzelerle ortak atamız var(taa en başa değil biraz daha yakına gitmek istedim)O hayvanın kro sayısının ne olduğunu bilmiyorum.Hadi 40 diyelim.İnsanin kro sayısı 46, şempanzeninki 48.Bu olay nasıl oluyor da facia ile sonuçlanmıyor?
Bildiğiniz makale varsa kendi yorumunuzla birlikte paylaşırsanız sevinirim.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,698
İsim
SANANE
@Mırnav @Carl-S sizlere bir sorum olacak.
Evrimde kromozom sayısı değişmesine rağmen neden sakat vs. bireyler olmuyor?Yani demek istediğim insan 1 kromozom eksik veya fazla doğsa bile sakat oluyor.Bu olay neden evrim sirasinda yok? Şempanzelerle ortak atamız var(taa en başa değil biraz daha yakına gitmek istedim)O hayvanın kro sayısının ne olduğunu bilmiyorum.Hadi 40 diyelim.İnsanin kro sayısı 46, şempanzeninki 48.Bu olay nasıl oluyor da facia ile sonuçlanmıyor?
Bildiğiniz makale varsa kendi yorumunuzla birlikte paylaşırsanız sevinirim.
Makalelerini Evrim ağacında aratarak bulabilirsin. Knk bildiğim kadarıyla evet oluyor fakat o geçen zamanda milyon milyar tane canlı doğuyor. Bunların bir kısmı düzgün geçiş yapıyor. Ayrıntılı makalelerini dediğim gibi evrim ağacında aratarak bulabilirsin soruyu.

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Evrim gelişim, değişim ve uyum sağlama sürecidir. İnanç değildir.

Bana göre evrim insanın dünyaya gelişidir.
Mikroskobik boyutlardan gelişerek büyüyen vücut. Ve dünyaya göz açma.
Göbekten nefes alıp beslenen çocuk. Burundan nefes alıp ağızdan beslenmeye başlıyor.
Buda uyum sağlama sürecidir.

Sonra etrafa uyum sağlayarak yürümesi ve konuşması kendisi evrim.

Çoğumuz zaten böyle olacakmış gibi gözüyle bakıyoruz. Ama bilimsel isimlendiremiyoruz bu gelişimi.

ESTAROSSA58

80+ Bronze
evrim bir inanç meselesi deildir inanmamak onun varlıgını ve gerçekliğini deiştirmez

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,939
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732
İnanmıyorum başka soru