Neler Yeni

Vergilerin Kaldırılması

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Beyler 28 Ekimde ÖTV,KDV gibi vergilerin kaldırılacağı söyleniyor PC'ler de tabletler de telefonlarda doğrumudur

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,437
İsim
Mert Can Ergün
TRT vergisini de kaldırılması lazım

Emirz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
215
İsim
Emir Eski
Beyler 28 Ekimde ÖTV,KDV gibi vergilerin kaldırılacağı söyleniyor PC'ler de tabletler de telefonlarda doğrumudur
İmkansız olarak görüyorum böyle bir şeyi. Tamamen kaldırılması söz konusu olamaz.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Devletin kendi üretim gücü fazla olsa diğer vatandaşlardan aldığını en fazla azaltabilirdi, fakat vatandaşlarının üzerinden geçinilen bir yerde vatandaştan para alamazsa devlet nasıl para kazanacak, yazdıklarınız akıl ve mantık içerisinde imkansız. Kısa süreliğine alınmayabilir en fazla olacağı budur.

cevikyusuf

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Çevik
Yüzde 18 olan 10 olur veyahut belirli bir miktar belirlenir altı için farklı oran üstü için farklı oran gelir telefonlarda olduğu gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devletin kendi üretim gücü fazla olsa diğer vatandaşlardan aldığını en fazla azaltabilirdi, fakat vatandaşlarının üzerinden geçinilen bir yerde vatandaştan para alamazsa devlet nasıl para kazanacak, yazdıklarınız akıl ve mantık içerisinde imkansız. Kısa süreliğine alınmayabilir en fazla olacağı budur.
Valla seçim yaklaştı kimsenin de bişeyinde olacağını sanmıyorum nasıl markette yüzde Bir e indirdi KDV yi bir sürpriz yapıp birdaha indirebilir

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Ülkede kdv ötv indirilmesinin etkisi beki 1 sene 2 sene sonra yansır. Ama olurda bu haberlere inanılıp tekrardan iktidar olduğu yerde kaldırsa ilk 4 ayda o kvd ve ötvlere %10 %20 daha eklenir.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
@cevikyusuf Markette %1'e indirdiğini biliyorum fakat oradan kıstığı vergiyi nereye ekledi ona da bakmak lazım, yani değişen çok bir şey olmadı. Sömürüldük ve geçime kadar daha ne kadar sömürüleceğimizin sonu yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
LuciFeriaNx
Ülkede KDV indirimi olsa bile fiyatlara yansıyacağını zannetmiyorum çünkü KDV aslında satıcının yüklenmesi gereken bir bedel iken vatandaşa yükletiliyor. Böyle bir şey olsa bile aynı fiyat üzerinden çok az bir indirim yaparak devam eder firmalar. Ben bu ülkede fiyatı yükselen bir ürünün fiyatının düştüğünü hiç görmedim malesef. ÖTV indirimi ise yüksek meblağlı ürünlerde fark yaratabilir ancak fiyatı ortalama ve ortalama altı (Tabi günümüz ekonomik şartlarında hangi fiyat ortalama kestiremiyoruz.) ürünlerde pek fark yaratacağını düşünmüyorum.​

Cermenbey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,059
İsim
Semih
Konsollar üzerinde fahiş bir fiyat var onu da etkileyecek mi acaba

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,327
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
Sence telefonlarda vergiyi kaldırırlar mı hocam. İç Savaş çıkar ülkede
Mesaj otomatik birleştirildi:

Makarna tuz dan KDV indirmiyor

cevikyusuf

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Çevik
@cevikyusuf Markette %1'e indirdiğini biliyorum fakat oradan kıstığı vergiyi nereye ekledi ona da bakmak lazım, yani değişen çok bir şey olmadı. Sömürüldük ve geçime kadar daha ne kadar sömürüleceğimizin sonu yok.
Halkın umrunda mı standart adam bakıyor makarna 1 TL ucuzlamis çok yaşa diyor geçiyor elektrik e gaza ve diğer girdilere zam gelmiş umrunda değil

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Mümkün değil hocam ne diyorsun sen. Sırf böyle dediğin için devletten ceza bile yiyebilirsin :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,822
Üyeler
138,414
Son üye
Mertqed
Top Bottom