Neler Yeni

Türk Sunucularında Yüksek Ping

efelance

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe Yılmaz
Arkadaşlar Craftrise diye minecraft sunucusunda 100 ping alıyorum ama Valorantta 10 ping alıyorum.CS GO oyununda ise bazı türk sunucularında 100 diğerlerinde ise 5 ping alıyorum nasıl düzeltebilirim?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Türk sunucuları deyince sunucuların TR'de olacağı hep aklınıza gelmesin. Ping durumunuz sunucuların durumuna göre değişir. Bu konuda sizin yapacağınız bir şey yok, kullandığınız internet sağlayıcı yönlendirmeleriyle alakalıdır, değerlerin değişmesini istiyorsanız ISS'nizi değiştirmeniz gerekiyor.

efelance

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunun internet sağlayıcısıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Eskiden yoktu şimdi oldu ve mobil verimi bağlayıp denediğimde aynı sonucu aldım.
Türk sunucuları deyince sunucuların TR'de olacağı hep aklınıza gelmesin. Ping durumunuz sunucuların durumuna göre değişir. Bu konuda sizin yapacağınız bir şey yok, kullandığınız internet sağlayıcı yönlendirmeleriyle alakalıdır, değerlerin değişmesini istiyorsanız ISS'nizi değiştirmeniz gerekiyor.

Takahashi Ryosuke

80+ Bronze
sunucu türk olabilir ama kullandığı vds yabancı ip olabilir dostum atıyorum sunucu ismi oyuncuları herşeyi türk adamın vds aldığı firma fransa ip vermiş onda tabi yüksek olur

efelance

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe Yılmaz
Arkadaşlarımda olmayan ping bende nasıl oluyor ve Craftrise sunucusundan bahsediyorum. Türkiyenin en büyük minecraft sunucularından biri.
sunucu türk olabilir ama kullandığı vds yabancı ip olabilir dostum atıyorum sunucu ismi oyuncuları herşeyi türk adamın vds aldığı firma fransa ip vermiş onda tabi yüksek olur

RaMo55

80+
Oyunu WİFİ ile oynuyor olabilirsin alt yapın kötü olabilir veya sunucular yurt dışında olabilir

efelance

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe Yılmaz
Oyunu WİFİ ile oynuyor olabilirsin alt yapın kötü olabilir veya sunucular yurt dışında olabilir
Hayır Ethernet kablosu ile bağlanıyorum. Altyapısal sorun tüm sunucuları etkilemez mi? Yurtdışı değil türk sunucusu.

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,300
İsim
Çağatay
Arkadaşlar Craftrise diye minecraft sunucusunda 100 ping alıyorum ama Valorantta 10 ping alıyorum.CS GO oyununda ise bazı türk sunucularında 100 diğerlerinde ise 5 ping alıyorum nasıl düzeltebilirim?
Valorant serverleri İstanbulda bu yüzden ping düşük. Minceraft sunucusu sahibi makinayı avrupa lokasyonundan kiralamış büyük ihtimalle. Sunucu Türkçe olabilir ama makinanın lokasyonu sizin ping değerinizi belirler.

efelance

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe Yılmaz
Valorant serverleri İstanbulda bu yüzden ping düşük. Minceraft sunucusu sahibi makinayı avrupa lokasyonundan kiralamış büyük ihtimalle. Sunucu Türkçe olabilir ama makinanın lokasyonu sizin ping değerinizi belirler.
kanka neden o zaman benle aynı şehirde yaşayan arkadaşım 15 10 ping alıyor?

Top Bottom