Neler Yeni

beynimiz daha iyi bir tanrı yaratabilir

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
ahmet yıldırım
İnsanlık, varolan tüm ilahi dinlerin Tanrısından, Yaratıcısından çok daha mantıklı ve onlardan çok daha iyi bir Tanrı yaratabilir.
Bir soru ile başlayacağım.
İnsanları giyimiyle, kuşamıyla, zevkleriyle, yediği/içtiğiyle, düşüncesi ve diğer tüm bizi insan yapan özelliklerimiz ile yargılayıp bunlara göre bize Cenneti ve Cehennemi vaadeden bir Tanrı mı dilerdiniz ?
Yoksa çok basit bir mantık ile ''Bu iyi bir insan insanlığa canlılara yararı oldu, cennetime girebilir. Bu kötü bir insan insanlığa ve canlılara zarar verdi, cehennemime girecek.'' Kısacası çok basit bir tanım ile Sadece iyiyi ve kötüyü ayıran bir Tanrı mı dilerdiniz ?
Bunu herkes özünde mantıklı görecektir. Ancak siyasal politik eğitim ailesel ve büyüme çağınızda bile gördüğünüz yaşadığınız her dakika size dayatılan DİN KORKUSU buna düşmanlıkla bakmanıza neden olacak. Neden çünkü şu an dininize eleştirel bir yazı yazıyorum.
Gerçekten 12 yaşındaki bir kız çocuğuna kadın gözüyle bakıp onun evlendirilebilir yaşta olduğunu, 12 yaşında kapanması gerektiği vb. vb. Bu tip dayatmalar iyi bir tanrıya mı ait ?
İnsanlığa bir müslümandan hristiyandan vb, inancı olan kişiden çok daha yararı olmuş bir Ateist sırf tanrıyı reddetti Tanrı varlığına inanmadı dinleri yalanladı diye İbadet etmek hariç insanlığa yararı olmayan bir inançlı cennete uygun görülürken o ateist Tanrıyı reddetti diye cehenneme mi uygun görülecek ?
8 yıldır ilahi dinleri araştırır dururum. Buraya upuzun ilahi dinlerin yalanları her uçtan uca kadar da anlatır kaynak belgesel ne isterseniz de gönderirim.
Amacım çok basit bir soruyla bile inandığınız yaratıcıyı bir yerden sorgulamaya başlamanız. Madem bize bizden daha yakın ve madem bu denli inançlısınız sorgulamaktan korkmayın. Sonuç itibariyle size göre ne kadar sorgularsanız sorgulayın inandığınız dinin yaratıcısı doğru çıkmalı öyle değil mi ? Yaklaşık 8 sene öncesine kadar ben de buna güvenerek araştırmaya başladım.
Sizleri de inançsızlara saldırmak yerine objektif olup araştırmanız gerektiğine inanıyorum.

Ve en baştaki soruya gelirsek, evet iyi ve kötüyü ayıran insanları kalıplara göre yargılamayan bir tanrıyı tercih ederdik hepimiz. Her ne kadar çoğunuz inkar edecek olsada.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,769
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
İnsanlık, varolan tüm ilahi dinlerin Tanrısından, Yaratıcısından çok daha mantıklı ve onlardan çok daha iyi bir Tanrı yaratabilir.
Gerisini okumadım. Bana bir tane evren yaratabilir misin?

Saçmalıyorsun dostum. İnsan beyninden on bin tanesi bir araya gelse bile bir ekosistem yaratamaz. Sen tanrı diyorsun bir de.

Orhanaygun41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Orhan Aygün
İlgilendiği Kategoriler
2.EL PC ALIŞ-SATIŞ VE PC TOPLAMA konularına etiketleyebilirsiniz.
Steam
https://s.team/p/ckgf-kndf/VRFNVGJG
Discord
orhanaygun#3804
Hocam kendiniz neye inanırsınız inanın yada neye inanmazsanız inanmayın fakat yok sizin de bu şekilde düşünmeniz gerekiyor mantık bu yönde demeniz saçma kime göre neye göre.Ayrıca 8 senedir araştıryormuşsunuz yaşınızı öğrenebilir miyim ona göre konuşucam yada hiç konuşmama gerek yok sizi kendi halinize bırakıcam.
Valla mı laa? Ben de oradan sonrasını okumadım.
Bende ondan sonrasını okumayacaktım normalde ama dedim daha fazla ne kadar saçmayabilir diye sonuna kadar okudum maalesef.

Sagittarius

80+ Silver
İnsanları giyimiyle, kuşamıyla, zevkleriyle, yediği/içtiğiyle, düşüncesi ve diğer tüm bizi insan yapan özelliklerimiz ile yargılayıp bunlara göre bize Cenneti ve Cehennemi vaadeden bir Tanrı mı dilerdiniz ?
Yoksa çok basit bir mantık ile ''Bu iyi bir insan insanlığa canlılara yararı oldu, cennetime girebilir. Bu kötü bir insan insanlığa ve canlılara zarar verdi, cehennemime girecek.'' Kısacası çok basit bir tanım ile Sadece iyiyi ve kötüyü ayıran bir Tanrı mı dilerdiniz ?
Bunu herkes özünde mantıklı görecektir. Ancak siyasal politik eğitim ailesel ve büyüme çağınızda bile gördüğünüz yaşadığınız her dakika size dayatılan DİN KORKUSU buna düşmanlıkla bakmanıza neden olacak. Neden çünkü şu an dininize eleştirel bir yazı yazıyorum.
Gerçekten 12 yaşındaki bir kız çocuğuna kadın gözüyle bakıp onun evlendirilebilir yaşta olduğunu, 12 yaşında kapanması gerektiği vb. vb. Bu tip dayatmalar iyi bir tanrıya mı ait ?
İnsanlığa bir müslümandan hristiyandan vb, inancı olan kişiden çok daha yararı olmuş bir Ateist sırf tanrıyı reddetti Tanrı varlığına inanmadı dinleri yalanladı diye İbadet etmek hariç insanlığa yararı olmayan bir inançlı cennete uygun görülürken o ateist Tanrıyı reddetti diye cehenneme mi uygun görülecek ?
8 yıldır ilahi dinleri araştırır dururum. Buraya upuzun ilahi dinlerin yalanları her uçtan uca kadar da anlatır kaynak belgesel ne isterseniz de gönderirim.
Amacım çok basit bir soruyla bile inandığınız yaratıcıyı bir yerden sorgulamaya başlamanız. Madem bize bizden daha yakın ve madem bu denli inançlısınız sorgulamaktan korkmayın. Sonuç itibariyle size göre ne kadar sorgularsanız sorgulayın inandığınız dinin yaratıcısı doğru çıkmalı öyle değil mi ? Yaklaşık 8 sene öncesine kadar ben de buna güvenerek araştırmaya başladım.
Sizleri de inançsızlara saldırmak yerine objektif olup araştırmanız gerektiğine inanıyorum.

Ve en baştaki soruya gelirsek, evet iyi ve kötüyü ayıran insanları kalıplara göre yargılamayan bir tanrıyı tercih ederdik hepimiz. Her ne kadar çoğunuz inkar edecek olsada.
Bugün dinlere atıp tutma günü heralde hele hele İslam'a
Valla mı laa? Ben de oradan sonrasını okumadım.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
1664224794300.png

Sagittarius

80+ Silver

Peki Allah zaman ve Mekânda değildir onu göremez veya algilayamam onu yalnız manevi olarak algilaya bilirim siz inançsız insanlarda olmayan o özellik yalnız gördüğüne inanmak istemeniz Allah insanı yaratmış ve en son kıyamet günü bu gördüğün her şey tekrar var olduğu tekilliğe iade edilecektir

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom