Neler Yeni

PC YE BU KADAR PARA VERİLİR Mİ

WhoCares

80+ Silver
adam çalışıyordur bekardır oyun oynamayı seviyordur içkisi alkolu kötü alışkanlıkları yoktur az bile o paralar :kekw:

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,291
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Selamlar bir şey sormak istiyorum PC ye 20k - 30k para verilir mi neden bazı insanlar bu kadar paraya hatta daha fazla paraya PC alıyor anlamıyorum aydınlatır mısınız
14-15 yaşında birinin bu paraları vermesi biraz zor genelde parası olan 20-30 yaş arasındaki kişiler bu bütçelere çıkıyor mesleği bilgisayar alanı olabilir küçüklüğünde oynayamamış acısını şimdi çıkartıyor olabilir vs vs

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
14-15 yaşında birinin bu paraları vermesi biraz zor genelde parası olan 20-30 yaş arasındaki kişiler bu bütçelere çıkıyor mesleği bilgisayar alanı olabilir küçüklüğünde oynayamamışım acısını şimdi çıkartıyor olabilir vs vs
Yaşım 20 iş arıyorum işe girersem almayı düşünüyorum asgari ücretle çalışan biri bu kadar parayı verirse içi rahat eder mi
rtx 3060 ti her oyunu açıyor mesela
rtx 3080 ti almaya gerek var mı bunu merak ediyorum sadece

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,291
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Yaşım 20 iş arıyorum işe girersem almayı düşünüyorum asgari ücretle çalışan biri bu kadar parayı verirse içi rahat eder mi
Hiç bulaşmazdım 5-6 k anca verirdim kasaya
yazın çalışdım 6-7 k arası param oldu(klima) yatırım yaptım seneye Alıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garson muydun ?
Kurye olabilir

1050 tida her oyunu açıyor diye biliyorum ama birinde 2 k oynamak var birinde 720 p

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,291
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Kira elektrik fatura vs ödüyorsan geçmiş olsun ama sanırım ailenle kalıyorsun 2060 lı sistem vardı mesela bugün 9 k ya onun gibi sistemleri kovalarsan tadından yenmez yeterli olur alınabilir

MacWix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
HAYRETTİN KÖNEŞ
Selamlar bir şey sormak istiyorum PC ye 20k - 30k para verilir mi neden bazı insanlar bu kadar paraya hatta daha fazla paraya PC alıyor anlamıyorum aydınlatır mısınız
Bunun birden fazla nedeni var. Örneğin öğrenci isen okuduğun bölüme göre değişir, çocuk yalandan bilmem ne myo kazanmış babasının başının etini yiyor şöyle bilgisayar lazım öyle işlemci şöyle ekran kartı olacak diye. Halbuki okuduğu yalandan sağlık yönetimi bilmem nesi. Öyle bölümü ortalama bir tablet ve harici harddisk ile bitirebilir aslında. Ama öyle bir anlatıyor ki sanırsın ODTÜ bilgisayar mühendisliği okuyacak.
Birde evde eğlenmek için oyun oynayan hatta sadece gta valo tarzı çok düşük bütçeli sistemlerin rahatlık ile kaldıracağı oyunları oynayan film izleyen alıcılar var. Bunlar sanırsın her gün render yapacak,sürekli proje çalışacak gibi sistem toplamaya kalkıyorlar. Bunun için 1650 sistem yeterken 3070 altındaki sistemlere çöp gözü ile bakıyorlar.
Birde görsel hastaları,marka takıntıları var. Onlar ayda yılda birde açsa bilgisayarı kafasında ki setup ve markayı alacak illa ki.
Ve bunlar gibi daha nice tüketici çeşidini bilen markalar pazarlama çalışmalarını ve ürün çeşidini ona göre çeşitlendirip fiyatlıyorlar.
Şuan ki oyun ve programlara baktığında 10 yıl önce çıkmış işlemci bile iş yapabiliyor. Ekran kartında halen yılların 750ti si kullanılabiliyor.
Bence aldığın bilgisayara 20binin üstünde para veriyorsan ondan para kazanmalısın içerik mi üretirsin yazılım mı yaparsın bir şey yapmalısın evde oturup oyun oynamak için bu paralar fazla. Zaten bakıyorsun çevreye bu tür büyük paralar verip sistem alanlar 3-5 ayda bilgisayarın artık yüzüne bakmıyor. Ya işten ya okuldan zaten vakti de olmuyor bilgisayarı açacak.

Passamet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Passamet
Ben yazılımla ilgileniyorum, imkanım olsa hiç düşünmeden bunu alırdım:

YunusEmre/07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Yunus Emre Kaplan
Bunun birden fazla nedeni var. Örneğin öğrenci isen okuduğun bölüme göre değişir, çocuk yalandan bilmem ne myo kazanmış babasının başının etini yiyor şöyle bilgisayar lazım öyle işlemci şöyle ekran kartı olacak diye. Halbuki okuduğu yalandan sağlık yönetimi bilmem nesi. Öyle bölümü ortalama bir tablet ve harici harddisk ile bitirebilir aslında. Ama öyle bir anlatıyor ki sanırsın ODTÜ bilgisayar mühendisliği okuyacak.
Birde evde eğlenmek için oyun oynayan hatta sadece gta valo tarzı çok düşük bütçeli sistemlerin rahatlık ile kaldıracağı oyunları oynayan film izleyen alıcılar var. Bunlar sanırsın her gün render yapacak,sürekli proje çalışacak gibi sistem toplamaya kalkıyorlar. Bunun için 1650 sistem yeterken 3070 altındaki sistemlere çöp gözü ile bakıyorlar.
Birde görsel hastaları,marka takıntıları var. Onlar ayda yılda birde açsa bilgisayarı kafasında ki setup ve markayı alacak illa ki.
Ve bunlar gibi daha nice tüketici çeşidini bilen markalar pazarlama çalışmalarını ve ürün çeşidini ona göre çeşitlendirip fiyatlıyorlar.
Şuan ki oyun ve programlara baktığında 10 yıl önce çıkmış işlemci bile iş yapabiliyor. Ekran kartında halen yılların 750ti si kullanılabiliyor.
Bence aldığın bilgisayara 20binin üstünde para veriyorsan ondan para kazanmalısın içerik mi üretirsin yazılım mı yaparsın bir şey yapmalısın evde oturup oyun oynamak için bu paralar fazla. Zaten bakıyorsun çevreye bu tür büyük paralar verip sistem alanlar 3-5 ayda bilgisayarın artık yüzüne bakmıyor. Ya işten ya okuldan zaten vakti de olmuyor bilgisayarı açacak.
Aynen öyle çok doğru

Bende böyle düşünüyorum 3070 varken diğerleri çöp gibi geliyor ama o kadar parada verilmez

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,833
Üyeler
138,418
Son üye
hepsioylesine
Top Bottom