Neler Yeni

Dolardamı kalmak mantıklı vadeli açmak mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
gökhan can
Merhaba arkadaşlar
Çok fazla olmasada maaşımla biriktirdiğim bir miktar nakit param var binance hesabında dolarda tutuyorum ama çok fazla getirisi olmuyor fakat al sattan da çok makas olmadığı için zarar etmiyorum. Sizce parayı çekip vadeli mevduata mı yönelmeliyim faiz düşümü olursa dolar çok yükselir mi?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar
Çok fazla olmasada maaşımla biriktirdiğim bir miktar nakit param var binance hesabında dolarda tutuyorum ama çok fazla getirisi olmuyor fakat al sattan da çok makas olmadığı için zarar etmiyorum. Sizce parayı çekip vadeli mevduata mı yönelmeliyim faiz düşümü olursa dolar çok yükselir mi?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
merhaba hocam, yaklaşık 1.5 milyon kadar param var aylardır 5 farklı bankada 32 günlük vadelerde dolaştırıyorum. bankalar özel teklif veriyor %40 ila %47 arası hangisi yüksek verirse ona atıyorum ortalama aylık 40-45 bin TL kadar para geliyor. dolarda ayda 45.000 getirmesi imkansız şu an

shujirea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Kerem
merhaba hocam, yaklaşık 1.5 milyon kadar param var aylardır 5 farklı bankada 32 günlük vadelerde dolaştırıyorum. bankalar özel teklif veriyor %40 ila %47 arası hangisi yüksek verirse ona atıyorum ortalama aylık 40-45 bin TL kadar para geliyor. dolarda ayda 45.000 getirmesi imkansız şu an
Günümüz türkiyesinde 1 gecede dövizin 2 sayı artabileceği olasılığının olması göz önünde bulundurursak. Döviz hem daha güvenli hemde daha karlı olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Alihan YILMAZ
Yarı yarıya yap, birbirlerini destekler.(Risk paylaşımı)

YUNUS29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
YUNUS
Öncelikle
Şahsi tavsiyem
Faiz Haramdır arkadaşlar Kesinlikle Bu ve buna benzer Yatirimlara Bulaşmayın

Öneri olarak da Tavsiyem İlla her ay duzenli olarak Getiri istiyorsan Pc parçaları alsat İşine girebilirsin 2. Elden. çok Uyguna Pc parcalari Cikiyor yeterki piyasayi takip et.
Onun disinda Deger kaybi olmamasi icin Altın Gümüş Ve Nakit olarak Dolar Alirsan İyi olur

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Günümüz türkiyesinde 1 gecede dövizin 2 sayı artabileceği olasılığının olması göz önünde bulundurursak. Döviz hem daha güvenli hemde daha karlı olacaktır.

1.5 milyon türk lirası şu an 49.421 dolar yapıyor.
Doların 2 lira arttığını varsayalım, ana paranın üzerine koyacağı para 98 bin türk lirası fakat doların düşme riski de var ya da 3 ayda 2 lira yükselme ihtimali de. ama parayı vadeye koyduğun zaman %100 45.000 TL koyuyor üzerine ay sonu, hem risk almamış oluyorsun hem de getirini garantilemiş oluyorsun.

faiz haramdır kısmına gelirsek, türkiye ekonomisinde cebinde 1 tane de olsa kredi kartı olan herkes faiz yiyor zaten. aynı şekilde taksitli alışveriş yapan kişiler de faize girmiş oluyorlar. tek sorumlusu başımızdaki kişidir. faizi afiyetle yiyebilirsin o yüzden

1706686366512.png

shujirea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Kerem
1.5 milyon türk lirası şu an 49.421 dolar yapıyor.
Doların 2 lira arttığını varsayalım, ana paranın üzerine koyacağı para 98 bin türk lirası fakat doların düşme riski de var ya da 3 ayda 2 lira yükselme ihtimali de. ama parayı vadeye koyduğun zaman %100 45.000 TL koyuyor üzerine ay sonu hem risk almamış oluyorsun hem de getirini garantilemiş oluyorsun.

faiz haramdır kısmına gelirsek, türkiye ekonomisinde cebinde 1 tane de olsa kredi kartı olan herkes faiz yiyor zaten. aynı şekilde taksitli alışveriş yapan kişiler de faize girmiş oluyorlar. tek sorumlusu başımızdaki kişidir. faizi afiyetle yiyebilirsin o yüzden

Alıntıyı görüntüle
Haklısınız fakat doların düşme şansı malum.. Sabit kalma veya artma izleniminde şu son 20 senedir. O yüzden günümüz türkiyesinde döviz ve altın daha güvenilir bir yatırımdır. Faiz haramdır diyenlerede aldırış etmeyin komik cevap vermemek bile gerek.

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Haklısınız fakat doların düşme şansı malum.. Sabit kalma veya artma izleniminde şu son 20 senedir. O yüzden günümüz türkiyesinde döviz ve altın daha güvenilir bir yatırımdır. Faiz haramdır diyenlerede aldırış etmeyin komik cevap vermemek bile gerek.
evet henüz ne doların ne de altının düştüğünü görmedim. fakat ben garanti ve risksiz para sevdiğim için vade daha mantıklı oluyor.

Top Bottom