Neler Yeni

Laptopumu geliştirmek istiyorum iç donanım önerebilecek var mı?

UmutGunes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Umut Güneş
Merhaba, yeni bir bilgisayar alacak bir param yok ama eski bir laptopum var ortalama oyunları oynayabileceğim bir seviyeye getirmek istiyorum (rise online, valorant, forza horizon vs.) laptopumu çok yüksek seviyelere değilde ortalama bir bilgisayara çevirmek istiyorum. Benim aklımda öncelik olarak ramler var cidden çok düşük kalıyorlar.

Scaredy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
x x
Merhaba, yeni bir bilgisayar alacak bir param yok ama eski bir laptopum var ortalama oyunları oynayabileceğim bir seviyeye getirmek istiyorum (rise online, valorant, forza horizon vs.) laptopumu çok yüksek seviyelere değilde ortalama bir bilgisayara çevirmek istiyorum. Benim aklımda öncelik olarak ramler var cidden çok düşük kalıyorlar.

Bilgisayar güçlendirmek için ekran kartı değişmesi gerekir fakat ekran kartını değiştiremezsiniz (Laptop için), en azından valorant oynamak istiyorum en düşük ayar 60 fps gibi derseniz bir ram ekleyebilirsiniz 4 gb. Bilgisayar hızlı açılsın (fps etkilemez) isterseniz de ssd ekleyebilirsiniz harddiski çıkarıp.
Tahmini ürünler bunlar olur.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji

ram artırın fps biraz artar 4gb fln ssd takrsanız pc hızlanır ama fpse pek etkisi olmaz bide şey deneyebilirsiniz böyle eski laptoplarda işlemci ekran kartı değiştirilebiliyor diye biliyorum isterseniz denersiniz ama biraz riskli bi işlem diye biliyorum

UmutGunes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Umut Güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayar güçlendirmek için ekran kartı değişmesi gerekir fakat ekran kartını değiştiremezsiniz (Laptop için), en azından valorant oynamak istiyorum en düşük ayar 60 fps gibi derseniz bir ram ekleyebilirsiniz 4 gb. Bilgisayar hızlı açılsın (fps etkilemez) isterseniz de ssd ekleyebilirsiniz harddiski çıkarıp.
Tahmini ürünler bunlar olur.

Sağolun peki ram eklediğim zaman rise online açar mı şuan daha giremeden donuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ram artırın fps biraz artar 4gb fln ssd takrsanız pc hızlanır ama fpse pek etkisi olmaz bide şey deneyebilirsiniz böyle eski laptoplarda işlemci ekran kartı değiştirilebiliyor diye biliyorum isterseniz denersiniz ama biraz riskli bi işlem diye biliyorum
daha önce ekran kartını bir bilgisayarcıya değiştirmiştim yandığı için, uyumlu bir ekran kartı ile götürsem değişmez mi

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Sağolun peki ram eklediğim zaman rise online açar mı şuan daha giremeden donuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha önce ekran kartını bir bilgisayarcıya değiştirmiştim yandığı için, uyumlu bir ekran kartı ile götürsem değişmez mi
değişebilir ama daha iyi bi ekran kartıyla değişsin sorun bi bide ne ile değiştirdi şuan ne var

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Berke

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Biraz gerçekçi konuşmak gerekirse seninkinden biraz daha iyi olan i5 7200U işlemci laptoba SSD ve RAM yükseltmesi yaptığım halde Valorantı zor oynatıyordu (Ekran kartıda Radeon 530 du). Forza falan hayal zaten, bütçen kısıtlı durumu anlayabiliyorum ama eğer internette takılma ve işlerini yapmaya yetiyor ise boşuna masraf yapma derim. Çünkü sonu hüsran olabilir.

Mertutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mert Tutal
laptop işlemci ve ekran kartları anakarta lehimlidir değiştirilemez. masaüstü işlemcisi ve ekran kartı yongası kullanılan spesifik bazı laptop modelleri var ama geri kalan %99.9 değiştirilemez.

tavsiyem boşta ram slotunuz varsa 4gb daha ekleyip internetiniz iyiyse gfn almanız.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
C Ş
En başta şunu söyleyeyim: işlemci U serisi olduğu için bazı oyunlarda ekran kartı yetse bile işlemci yetmeyebilir. Yani darboğaz olabilir.

Yükseltme olarak bir SSD tak. En azında bilgisayarın genel bir performansında artış olur.

Sonda RAM yükseltmesi yap. 2×4 yapabilirsin. Bütçe biraz daha varsa 2×8 de yapabilirsin.

En son da MSI Afterburn destekler ise bir miktar overclock yapabilirsin ve birkaç fps daha artış sağlayabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,552
Üyeler
141,312
Son üye
misterberkay
Top Bottom