Neler Yeni

Bir diş implantı ve diş teli ortalama kaç TL tutar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Samet Temel
Bir tane azı dişim yok. Tel taktırıp dişlerimin yerini düzeltecekler ve boşluğa da implant takacaklar. Öyle çok bozuk dişlerm yok. Doktor telin ağzımda çok durmasına bile gerek olmadığını söyledi. Sadece bir iki dişim kaymış ve çenede darlık filan var deri. Hem üste hem alta takarlar diye düşünüyorum. Sizce ortalama ne kadar tutar ?

şahin doğan

80+ Platinum
sadece diş teli 40-50K. İmplant içinde 5-15K arası.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,482
İsim
oğuzhan ege
2023 sonunda alman implantı yaptırdım 2 diş yapıldı toplam 2 taksit 24k fiyat tuttu daha fazlaydı ama indirim yaptı tanıdık olduğu için.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,482
İsim
oğuzhan ege
Hocam implant süreci acılı veya ağrılı mı geçiyor? Deneyimlerini anlatabilir misin?
sana bişi diyimmi çekilcek diş felan varsa o ağzını parçalıyorlar kırmaya çekmeye çalışıyorlar sen ama hiç bir şey hissetmiyorsun bende korkarak hayatımda ilk defa gittim. hiç bir şey anlamadım. ağzının içine iğne yapıyorlar sonrasını zaten hiç anlamıyorsun. :D

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,964
İsim
HBE
İyi derece bir implantın (dişin konumuna göre fiyat değişiyor) ortama fiyatı 23k. Orta düzey 17k, alt düzey (hiç önermiyorum) 13k fiyatı var. TL cinsinden.

Unutulmaması gereken implantı malzemelerinin hepsinin Euro cinsinden alındığı. Gülüşü etkileyen bir diş ise (gülümsediğinizde eksik diş görünüyorsa) fiyatlar 1-3k arasında artabilir.

İmplant ile çekim arasında uzun bir süre olmamalı bu arada. Yoksa ekstra 200 euro kadar tutan kemik tozu operasyonu da işin içine giriyor.

Yukarıda yazdığım tüm maddeler başıma gelmiş birisi olarak implant yaptırmaktan vazgeçmiştim. Bu fiyatlar özel bir klinikte orta üstü kalitedeki malzemeler için alınmış Ağustos 2023 fiyatlarıdır. Kesinlikle ama kesinlikle implantın ve kemik tozunun kalite düzeyini sormanız gerekiyor. Yoksa yine ailemden birisi gibi gidip 3 implanta 20k verip, diğer dişlerinizden de olup damak kullanmak zorunda kalırsınız.

Dikkatli olun ve diş için paraya kıyın arkadaşlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam implant süreci acılı veya ağrılı mı geçiyor? Deneyimlerini anlatabilir misin?
Sosyal hayatı bir iki gün etkiliyor. Onun dışında ağrı ve acı gibi etkenler yok denecek kadar az. Zaten süreç tamamlandığında acı bile çeksen buna değmiş diyeceksin. Tabii bunların hepsi yukarıda bahsettiğim senaryolara dikkat ederek hareket edildiğinde olacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,701
Üyeler
141,332
Son üye
apofisss
Top Bottom