Neler Yeni

KPSS Hakkında yardımınıza ihtiyacım var

Arda_53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Arda KÜÇÜKİSLAMOĞLU
Başlıkta da görmüş olduğunuz gibi kafamda birkaç soru var . Öncelikle yaşım 17 , bu sene yks sınavına gireceğim ama eğer ki olmazsa 2. bir alternatif olarak kpss ' girmek istiyorum en azından devlet memuru olurum diye düşünüyorum ama yks sınavını kazanamayıp kpss yi kazanırsam 17 yaşımda hemen işe girip devlet memuru maaşı mı alırım yoksa belirli bir miktar para mı ? Devlet memuru maaşı almak için şartlar nedir ?
2. sorum ise , iki sınavıda kazandım diyelim , ikisinide onaylayıp kpss üzerinden işe girsem , hemde üniversiteye gitsem ( sadece sınavlarda gitcem ) olur mu ?
şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Arda Akel
Çoğu yer memur/personel alırken 18ci yaşımızı doldurmamızı istiyor kardeşim. YKS ye çalış derim.
Misal, 28 Haziranda doğdun diyelim. O günden sonra 29 hazirandan sonra resmi olarak 18'ine girmiş olman gerek memur olabilmek için.
KPSS'ye girebiliyor herkes diye biliyorum ama bence yine de araştır. Şaaaptığımın devleti hep kural değiştiriyor çünkü...

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
KPSS'de atanmak bayağı bir zordur yalnız. Klasik lise olduğunu düşünerek herhangi bir lise muzunu şartı sağlayan yerleri seçebilirsin. Alman gereken puan ise 95'ten aşağı değil.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,779
İsim
Mert Can Ergün
KPSS'de atanmak bayağı bir zordur yalnız. Klasik lise olduğunu düşünerek herhangi bir lise muzunu şartı sağlayan yerleri seçebilirsin. Alman gereken puan ise 95'ten aşağı değil.
Neden zor hocam sınav mı

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Neden zor hocam sınav mı

Sınavın kendisi zor. Bir de işin mülakat kısmı var. Sınavın kendisi şu sebeple zor, artık soru üretemedikleri için işi ciddi anlamda trollüğe vurdular desek yeridir. Tamam soru, adayı hataya zorlar ama bu başka bir boyut. Mulakat kısmı ise bir nevi torpilin göstere göstere yapılması. Öğretmenlik Alan Bilgisi dışında kalan yerlerde mülakat var mı hâlâ bilmiyorum. Motivasyonu kıran bir durum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,756
Üyeler
141,341
Son üye
tlord
Top Bottom