Neler Yeni

🟡 ÖSYM Yapay Zekayla Soru Hazırlayacak!

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,917
İsim
Burak Karadağ

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy: Yapay zekayla soru üreteceğiz​

"Yapay zeka ile soru üreteceğiz, değerlendirmeler yapacağız ve bu alanda çok önemli bir başlangıç olacak." ifadelerini kullandı.

"YAPAY ZEKA AKTİF OLARAK KULLANILACAK"​

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, Ersoy, ÖSYM Başkanlığınca bu yıl yapılacak sınav uygulamaları ve yeni projelerin değerlendirildiği Genel İstişare ve Eğitim Toplantısı'nda yaptığı sunumda, uygulamada olan sınavlara ve hazırlık aşamasında olan projelere yönelik değerlendirmelerde bulundu. Ersoy, çalışmaların temelini adayların oluşturduğuna işaret ederek, en verimli ölçmeyi sağlamak, yerleştirmeyi yapmak ve adaylara en uygun koşulları oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.

osym-baskani-bayram-ali-ersoy-yapay-zekayla-soru-16847183_397_m.jpg

-DİJİTAL SINAVLAR ARTACAK​

Bayram Ali Ersoy, elektronik sınav (e-sınav) olarak gerçekleştirdikleri yabancı dil sınavlarına iki yeni sınav daha eklediklerini ve STS Eczacılık ve 2023 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nı dijital ortamda gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Dijital de nerde ne şekil de yapılacak bu dijital sınavlar ? Herkes kendi evinde girecekse çok büyük sıkıntı. Eğer ehliyet sınavı gibi e-sınav merkezleri oluşturacaklarsa henüz Türkiye nin böyle bir alt yapısı yok bayağı bir zaman alır bunu yapmak.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Reis kelimesinin halk dilindeki karşılığı nedir?

A) Asrın lideri
B) Ortadoğu'nun lideri
C) Milletin Adamı
D) Halkın Adamı
E) Hepsi

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bunları yapacaklarına önce bir eğitim sistemi yapsınlar

Eğitim sistemi ve müfredatı olabildiğince geriye götürüp tarikatçıları okullara kadar sokan düzende yapay zeka ile soru hazırlanacakmış! Ne kadar dibe gidebileceğinin tartışmasını yaparız sadece.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,554
İsim
Batuhan
Reis kelimesinin halk dilindeki karşılığı nedir?

A) Asrın lideri
B) Ortadoğu'nun lideri
C) Milletin Adamı
D) Halkın Adamı
E) Hepsi
F) Dünya Lideri .

uzun-adam-muazzam.gif

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunları yapacaklarına önce bir eğitim sistemi yapsınlar
Herşeyden Önce Ülkenin Refah Seviyesinin Gelişmesi Lazım .

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy: Yapay zekayla soru üreteceğiz​

"Yapay zeka ile soru üreteceğiz, değerlendirmeler yapacağız ve bu alanda çok önemli bir başlangıç olacak." ifadelerini kullandı.

"YAPAY ZEKA AKTİF OLARAK KULLANILACAK"​

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, Ersoy, ÖSYM Başkanlığınca bu yıl yapılacak sınav uygulamaları ve yeni projelerin değerlendirildiği Genel İstişare ve Eğitim Toplantısı'nda yaptığı sunumda, uygulamada olan sınavlara ve hazırlık aşamasında olan projelere yönelik değerlendirmelerde bulundu. Ersoy, çalışmaların temelini adayların oluşturduğuna işaret ederek, en verimli ölçmeyi sağlamak, yerleştirmeyi yapmak ve adaylara en uygun koşulları oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.

osym-baskani-bayram-ali-ersoy-yapay-zekayla-soru-16847183_397_m.jpg

-DİJİTAL SINAVLAR ARTACAK​

Bayram Ali Ersoy, elektronik sınav (e-sınav) olarak gerçekleştirdikleri yabancı dil sınavlarına iki yeni sınav daha eklediklerini ve STS Eczacılık ve 2023 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nı dijital ortamda gerçekleştirdiklerini hatırlattı.
En Azından Soruların Çalınmasına Engel Olcağını Düşünüyorum Bu Konu Hakkında .

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
F) Dünya Lideri .

uzun-adam-muazzam.gif

Yqpay zekanın üreteceği sorular belli. Sayıları değişik olur sadece. Çok soru tahminleri olur chat gbt ile.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dijital de nerde ne şekil de yapılacak bu dijital sınavlar ? Herkes kendi evinde girecekse çok büyük sıkıntı. Eğer ehliyet sınavı gibi e-sınav merkezleri oluşturacaklarsa henüz Türkiye nin böyle bir alt yapısı yok bayağı bir zaman alır bunu yapmak.
Çok kişinin girmediği çoğu merkezi sınavı dijitale aldılar şuan. Ehliyet sınavları ile aynı mantıkla yapılıyorlar. Türkiyenin o konudaki altyapısı fena değil ama milyonların girdiği YKS yi falan asla kaldırmaz o ayrı. Amaç daha çok onbinlerin, yüzbinlerin girdiği sınavları buraya taşımak zaten.

Mr.White

80+ Bronze
sınava girmeden önce : Ösym sınav sorular cevabı.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
F) Dünya Lideri .

uzun-adam-muazzam.gif

Eğitim gelişmeden nasıl refah gelişecek?

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Top Bottom