Neler Yeni

Öneri Sıvı Soğutucu Önerisi

Hangisini Almalıyım ?

• Corsair H100 240mm

Oylar: 6 54.5%
  • DeepCool Ls520 SE

Oylar: 4 36.4%
  • DeepCool Lt520

Oylar: 1 9.1%

• Oy kullanan toplam üye
    11

valhalla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ahmet Taşlıova
hocam ramler çok büyük değil xpg lancer rgb ram kullanıyorum peki sizce h100 mü tercih edeyim ls520 mi şimdi deepcool markasını çok bilmediğim için şüpheyle yaklaşıyorum corsair kaliteli ürünler ürettiği için corsair mi alsam diyorum
Hocam Deepcool markasından yana şüpheniz olmasın, oldukça sağlam bir firmadır, ürünleri de muadillerine kıyasla oldukça kalitelidir, bu markanın 2 ayrı pc sistemimde farklı donanım aygıtlarını kullanıyorum (psu kasa etc...) ve oldukça memnunum, hele ki sıvı ve kule tipi soğutma sistemleri gerek TR deki interaktif mecralarda gerek yurtdışında oldukça başarılı ve kaliteli olarak bilinir araştırın siz de göreceksiniz. Fakat Corsair de marka ve ürün gamı olarka kötü asla diyemem, neticede bir çok kullanıcının da bu üründen memnun kaldığını gördüm. Neticede bu noktadan sonra kişisel tercihtir marka seçimi...Ben deep cool ürünlerini deneyimleyen bir kullanıcı olarak bu markayı tavsiye edebilirim fakat Corsair kullanmadığım için olumlu veya olumsuz bir yorum yapmam yanlış olur, bu marka hakkında kullanıcı olan diğer arkadaşların yorum yapması daha yerinde olacaktır...

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
Hocam Deepcool markasından yana şüpheniz olmasın, oldukça sağlam bir firmadır, ürünleri de muadillerine kıyasla oldukça kalitelidir, bu markanın 2 ayrı pc sistemimde farklı donanım aygıtlarını kullanıyorum (psu kasa etc...) ve oldukça memnunum, hele ki sıvı ve kule tipi soğutma sistemleri gerek TR deki interaktif mecralarda gerek yurtdışında oldukça başarılı ve kaliteli olarak bilinir araştırın siz de göreceksiniz. Fakat Corsair de marka ve ürün gamı olarka kötü asla diyemem, neticede bir çok kullanıcının da bu üründen memnun kaldığını gördüm. Neticede bu noktadan sonra kişisel tercihtir marka seçimi...Ben deep cool ürünlerini deneyimleyen bir kullanıcı olarak bu markayı tavsiye edebilirim fakat Corsair kullanmadığım için olumlu veya olumsuz bir yorum yapmam yanlış olur, bu marka hakkında kullanıcı olan diğer arkadaşların yorum yapması daha yerinde olacaktır...
anladım hocam çok sağolun iyice araştırıp öyle karar vereyim

Zeppix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammed ali et
7500f işlemci bendede mevcut ls520 soğutucu var bende oldukca memnunum xpg valo air kasaya 360 soğutucu sıgmıyor aynı kasa bendede var 240mm taktım az boşluklar var 280mm olucagını düşünüyorum yük altında vs oldukca iyi eskiden 97 derece oluyodu stokta şidmi 70i zor geçiyor memnunum tavsiye ederim.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
7500f işlemci bendede mevcut ls520 soğutucu var bende oldukca memnunum xpg valo air kasaya 360 soğutucu sıgmıyor aynı kasa bendede var 240mm taktım az boşluklar var 280mm olucagını düşünüyorum yük altında vs oldukca iyi eskiden 97 derece oluyodu stokta şidmi 70i zor geçiyor memnunum tavsiye ederim.
hocam ön panele 360mm sığıyor bu arada fotoğraf atabilme şansınız var mı acaba nasıl duruyor merak ediyorum

Zeppix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammed ali et
IMG_0822.jpeg

hocam ön panele 360mm sığıyor bu arada fotoğraf atabilme şansınız var mı acaba nasıl duruyor merak ediyorum
Buyrun hocam ytden izledigim videolara göre ön panel yerine üste takmayı tavsiye etmiyorlar 240mm gayet yeterli oluyor bende senin gibi düşünüyordum ama cidden memnunum

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur
120 mm alıp egzoz fanı yerine de monte edebilirsin.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
Alıntıyı görüntüle

Buyrun hocam ytden izledigim videolara göre ön panel yerine üste takmayı tavsiye etmiyorlar 240mm gayet yeterli oluyor bende senin gibi düşünüyordum ama cidden memnunum
üste takmak en iyisi zaten hocam bu arada fan kabloları teke çevirmek için çoklayıcı çıkıyor mu

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
ne demek istedigini anlamadım hocam biraz daha acıklarmısın
hocam radyatörün rgb fanları oluyor ya 2 tane onların kablolarını tek kabloya çevirmek için dönüştürücü çıkıyor mu içinden

Zeppix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammed ali et
hocam radyatörün rgb fanları oluyor ya 2 tane onların kablolarını tek kabloya çevirmek için dönüştürücü çıkıyor mu içinden
hocam her fanın kendi kablosu var bir kabloyu diğer fana takıyoruz diğer fandan çıkan kaloyu ise cpu fan kısmına takıyoruz pompadan çıkan kablo ise kasanın 3 pinli 12v kablosuna taktım oldukca rahat sorunsuz çalışıyor dönüştürücü vs ihtiyac duymuyosn ayriyetten rgb kablosu var anakartta 5v olan yere takıysunuz programdan rengini değiştirebiliyorsunuz.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Buğra
hocam her fanın kendi kablosu var bir kabloyu diğer fana takıyoruz diğer fandan çıkan kaloyu ise cpu fan kısmına takıyoruz pompadan çıkan kablo ise kasanın 3 pinli 12v kablosuna taktım oldukca rahat sorunsuz çalışıyor dönüştürücü vs ihtiyac duymuyosn ayriyetten rgb kablosu var anakartta 5v olan yere takıysunuz programdan rengini değiştirebiliyorsunuz.
anladım hocam çok meşgul ettim ama son bir soru oyundayken bu soğutucudan da çok ses geliyor dediğiniz oluyor mu oyundayken sessiz çalışıyor mu video atabilme şansınız var mı acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

120 mm alıp egzoz fanı yerine de monte edebilirsin.
hocam çok çirkin durur öyle estetik açıdan da güzel dursun istiyorum

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur

Zeppix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Muhammed ali et
anladım hocam çok meşgul ettim ama son bir soru oyundayken bu soğutucudan da çok ses geliyor dediğiniz oluyor mu oyundayken sessiz çalışıyor mu video atabilme şansınız var mı acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam çok çirkin durur öyle estetik açıdan da güzel dursun istiyorum
hocam ses açısından bende tedirgindim fakat öyle bişey yok oyunda vs valoda rdr2 de hepsinde ultra ayarlarda aynı normal kasa fanı çalışıyor gibi ses var öyle aşırı yok sadece programdan tam hız yaptıgınızda kulaklıgı taktıgında oyunda hafiften fan sesi duyyosun tam hız yapmana gerek yok sıcaklıga göre kendisi ayarladıgı için ihtiyacın olmuyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,064
Üyeler
141,392
Son üye
mustafayzc
Top Bottom