Neler Yeni

Çözüldü✓ Razer Blackvidow V3 TKL vs Steelseries Apex 9 TKL

qosinux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ensar Sönmez
Selamlar herkese, yeni bir klavye arayışındayım. Bütçe sıkıntısı yok ancak çok fazla da para yatırmak istemiyorum. TKL veya %60 olsun istiyorum. %60 olanların F tuşlarının olmaması kafamı karıştırıyor. Yön tuşlarının eksikliği de bir problem olur mu bilemedim. Bu iki klavye arasındayım şu an. Siz olsanız hangisini alırdınız? Bunların yerine Apex Pro TKL almak gereksiz bir harcama olur mu yoksa aradaki farka değer mi?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Black widow V3 TKL kullanıyorum green switchli. Kalitesi şüphesiz iyi tabii Razer ve üst model sonuçta.

ama green switch sesi çok fazladır ve uzun süre sonra çokta tatlı gelmez, yellow switch de türkiyede kaldımı bilmiyorum. Öteki yandan Apex 9 TKL bence daha iyi gibi.

Tabii bu bütçelerde daha daha iyi klavyeler olabilir bunun için diğer arkadaşlarda yardımcı olur.

Qavitaex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Hasan Hüseyin Gümüş
v3 tkl kullanıyorum. ama apex 9 tkl daha iyi bence de. razer parmaklarını yoruyor bir zaman sonra yeşil switch

forlan05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Volkan Kaşıkcı
Green switch, blue switch gibidir yani seslidir. TKL konusunda SteelSeries Apex Pro modelinde zaten çığır açmıştır omni switch olarak, Apex 9 TKL ise optipoint kullanır ki bu da daha hızlı geri bildirim demektir, Black Widow V3 TKL'e nazaran Apex 9 TKL'i tercih etmen daha doğru bir seçim olacaktır.

TKL almak istemezsen 10 aydır kullandığım ve bana göre bunun öncesinde 3 red switch arasında en iyi red switch klavye diyebileceğim;

bu ürünü alabilirsin. RGB modları cidden çok etkileyici, ses yok gibi bir şey, oyunlarda windows tuşu devre dışı bırakma, ekstra klavyeye usb takma, ghost (gizlilik) modu ile tek tuşla sesi ve tüm pencereleri kapatma ve hızlı geri bildirim...

qosinux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ensar Sönmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuyu açtığım andan beri sadece inceleme videoları izliyorum. %60 klavyeler için düşünceleriniz nelerdir?

xTURANN

80+ Bronze
V3 TKL Kullanıyorum bende. 3 - 5 ay, bir süre oldu. Yay sesi dikkat edersen geliyor. Ayrıca evet, green switch olduğu için sesi yüksek ve büyük bir oranda ev halkını rahatsız ediyor. Tabii eve bağlı.

qosinux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ensar Sönmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Herkese cevapları için teşekkür ederim. V3 TKL'yi tek yaşasam da bir süre sonra sesi rahatsız edebilir düşüncesiyle eledim. Apex 9 TKL baya kafama yatmıştı ama sonrasında Apex Pro Mini Wireless hem kablosuz olması hem de tuş hassasiyetinin geniş bir aralıkta ayarlanabilir olması sebebiyle nihai sonuç oldu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,644
Üyeler
141,612
Son üye
Amed123
Top Bottom