Neler Yeni

LOL'de fps drop sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Musab İrmikci
Merhabalar. Çok sık oynamasamda arada giriyorum ve büyük bi sorunum var.
Lol'de fps drop yiyorum sistemim çok iyi olmasına rağmen ne yapsam düzeltemedim.
Gsync kapatıp denedim, 2k dan düşürüp denedim, hz sabitledim, monitörün oc sini kapattım, ne yaptıysam hâlâ oyun içinde drop yiyorum takılmalar oluyor sizce başka ne sorunum olabilir bunu düzeltmek için ne yapmalıyım.
Sistem:
Ryzen 7 7800x3d
Asus 4070ti
G.skill 32gb
B650f-e
Msi 850w gold modülar
Asus 2k 260hz ıps

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Ayarlarda directx modunu değiştirmeyi dene
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hala düzelmezse kısa bi video çekip konuya ekle bakalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Musab İrmikci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Onuda denedim kral daha berbat oldu yaptıkdan sonra

Ayarlarda directx modunu değiştirmeyi dene

Hala düzelmezse kısa bi video çekip konuya ekle bakalım
Tamamdır işden çıktıkdan sonra bakıp atarım inşallah

Son düzenleme:

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Merhabalar. Çok sık oynamasamda arada giriyorum ve büyük bi sorunum var.
Lol'de fps drop yiyorum sistemim çok iyi olmasına rağmen ne yapsam düzeltemedim.
Gsync kapatıp denedim, 2k dan düşürüp denedim, hz sabitledim, monitörün oc sini kapattım, ne yaptıysam hâlâ oyun içinde drop yiyorum takılmalar oluyor sizce başka ne sorunum olabilir bunu düzeltmek için ne yapmalıyım.
Sistem:
Ryzen 7 7800x3d
Asus 4070ti
G.skill 32gb
B650f-e
Msi 850w gold modülar
Asus 2k 260hz ıps
Tam ekransa çerçevesiz, çerçevesiz ise tam ekran yapmayı dene bir de. Aynı zamanda görev yöneticisinden aşırı kullanılan bir şey varmı diye bak, belki donanımsal bir sıkıntı falan olabilir(büyük ihtimal değil zaten ama ne olur ne olmaz). Ama ben lolden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bu günlerde yazılımsal bir kaç sıkıntı var, güncellemeleri takip et ve driverları güncel tutsan yeter bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Bager Altındağ
Lol de optimizasyon sıkıntısı var ve her zaman da vardı. Ben de yeni pc aldım fps drop yaşıyorum arada. Onun için yapacak çok bir şey yok, sadece işlemci kaynaklı oyun olduğu için işlemci sıcaklıklarına bak, işlemci frekans düşürdüğün de fps drop yiyor. Onun dışında lolden kaynaklı bir sorun

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Musab İrmikci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam ekransa çerçevesiz, çerçevesiz ise tam ekran yapmayı dene bir de. Aynı zamanda görev yöneticisinden aşırı kullanılan bir şey varmı diye bak, belki donanımsal bir sıkıntı falan olabilir(büyük ihtimal değil zaten ama ne olur ne olmaz). Ama ben lolden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, bu günlerde yazılımsal bir kaç sıkıntı var, güncellemeleri takip et ve driverları güncel tutsan yeter bence.
Driverlar güncel kankam çerçevesizde kullanıyorum tam ekranda daha berbat oluyor malesef...

Lol de optimizasyon sıkıntısı var ve her zaman da vardı. Ben de yeni pc aldım fps drop yaşıyorum arada. Onun için yapacak çok bir şey yok, sadece işlemci kaynaklı oyun olduğu için işlemci sıcaklıklarına bak, işlemci frekans düşürdüğün de fps drop yiyor. Onun dışında lolden kaynaklı bir sorun
Lolde ~47° civarında çalışıyor ekran kartıda işlemcide frekans noktasını net olarak bakmadım sorun olcağını düşünmüyorum ama bi incelerim knkm

Dediğin gibi sanırım lolden kaynaklı

Top Bottom