Neler Yeni

Çözüldü✓ PRIME X670-P-CSM BİOS GÜNCELLEME SORUNU

CooLDeDe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kadir
Merhabalar,

Bios güncellemeye çalıştığım zaman bilgisayar direkt kendini kapatıyor ve bios silinmiş oluyor. Bios flashback sayesinde kurtuldum. Sorun nedir başına gelen var mı? Çözümü var mı? Anakartı iade edip yenisini mi istemeliyim. Bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum.

İyi forumlar.

En İyi Cevap
Flashbackle geri geldikten sonra bios güncellemesi yapmaya çalıştığımda bios siliniyor tekrar flashback atıyorum başka bir bios yükleyemiyorum anakarta
Bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp bir daha dene bakalım. Normal BIOS güncellemesi için kullandığın USB belleği FAT32 olarak yazdırdın di mi?
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak geri takıp sistemi çalıştır.
Ekran görüntüsü 2024-03-17 152946.png
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Furkan Borakazi
Merhabalar,

Bios güncellemeye çalıştığım zaman bilgisayar direkt kendini kapatıyor ve bios silinmiş oluyor. Bios flashback sayesinde kurtuldum. Sorun nedir başına gelen var mı? Çözümü var mı? Anakartı iade edip yenisini mi istemeliyim. Bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum.

İyi forumlar.
Bence yenisini isteyin. Sürekli Bios flashbackla kapanıyorsa anakartta sorun var demektir. Videolu bir delilde çekin. Değişim Yapmak ZORUNDALAR

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Merhabalar,

İyi forumlar.
BIOS Flashbackten sonra normal bir şekilde aynı BIOS'u tekrardan yazdırmayı denedin mi hocam?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Flashbackle geri geldikten sonra bios güncellemesi yapmaya çalıştığımda bios siliniyor tekrar flashback atıyorum başka bir bios yükleyemiyorum anakarta
Bu dediğim şekilde BIOS'u sıfırlayıp bir daha dene bakalım. Normal BIOS güncellemesi için kullandığın USB belleği FAT32 olarak yazdırdın di mi?
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak geri takıp sistemi çalıştır.
Ekran görüntüsü 2024-03-17 152946.png

En İyi Cevap

CooLDeDe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle
Evet fat32 olarak biçimlendirip yapmıştım. Deneyip dönüş yapacağım

CooLDeDe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle
Hocam denedim cozuldu kendini kapatip acti suan isliyor biosu tesekkurler servise gondermekten kurtardin beni 🙏🏻🙏🏻

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,256
Üyeler
141,426
Son üye
real-nick
Top Bottom