Neler Yeni

Yardım Laptop RAM Upgrade??

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf ÇAKIR
Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar. Konuyu buraya açtım fakat umarım yanlışlık yapmamışımdır, olduysa eğer kusura bakmayın lütfen.. 🙏🏻

Benim merak ettiğim bir şey var. Ben bu laptopu aldım ve ram takviyesi yapıcam teslim aldıktan sonra inşallah. Fakat hangi ram uyumlu olur? Nasıl kontrol edebilirim bunu? Rami nerden uyguna alabilirim?
Birkaç yerde Aida64 ve CPU-z'den bahsediliyor fakat pek bilgim yok açıkçası..

Önerisi ve yardımı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

ALDIĞIM LAPTOP;
Acer Nitro 5

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Merhaba,

CPU-Z Üzerinden Parti Numarası ile içerisindeki RAM'in aynısını almak isterseniz alabilirsiniz.
CPU-Z uygulamasını CPU-Z Site buradan indiriyoruz. Kurduktan Sonra SPD Kısmına geliyoruz ve Slot #1 'deki Parti numarasını Google Üzerinden Aratıyoruz. Ben Kendim Aynı Ram'i almak istediğim için arattım ve Micron DDR5 RAM çıktı içerisini kendim açıp baktığımda da zaten aynı marka ve model olduğunu gördüm.
Farklı bir ram almak isterseniz de Önemli olan Ram türü , Ram Voltajı , ve CL değeri. Farklı Marka ram almanız sorun teşkil etmez yani.
Fakat benim Önerim Aynı Marka Ram Almanız.
Hayırlı Geceler Dilerim.

1710800828907.png

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf ÇAKIR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

CPU-Z Üzerinden Parti Numarası ile içerisindeki RAM'in aynısını almak isterseniz alabilirsiniz.
CPU-Z uygulamasını CPU-Z Site buradan indiriyoruz. Kurduktan Sonra SPD Kısmına geliyoruz ve Slot #1 'deki Parti numarasını Google Üzerinden Aratıyoruz. Ben Kendim Aynı Ram'i almak istediğim için arattım ve Micron DDR5 RAM çıktı içerisini kendim açıp baktığımda da zaten aynı marka ve model olduğunu gördüm.
Farklı bir ram almak isterseniz de Önemli olan Ram türü , Ram Voltajı , ve CL değeri. Farklı Marka ram almanız sorun teşkil etmez yani.
Fakat benim Önerim Aynı Marka Ram Almanız.
Hayırlı Geceler Dilerim.

Alıntıyı görüntüle
Çok teşekkür ederim hocam, sizlerede hayırlı geceler.

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf ÇAKIR
IMG_20240319_210256.jpg

Arkadaşlar burdaki bilgilere göre almam gereken RAM nasıl olmalı? yardımcı olabilirseniz sevinirim..

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,097
İsim
Semih Boran
Alıntıyı görüntüle

Arkadaşlar burdaki bilgilere göre almam gereken RAM nasıl olmalı? yardımcı olabilirseniz sevinirim..
Bunu alın:

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf ÇAKIR

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf ÇAKIR

Arkadaşlar acil bakabilirmisiniz bu RAM olurmu ona göre alcam yani diğer sitelere göre daha uygun ve kuponumda var ona göre hemen sipariş vericem

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf ÇAKIR
cl değeri ve mhz değeri aynı ise sorun olmaz
MHz değeri aynı ve yorumlarda birisi benim laptop modelini yazmış oldu diye ama CL değeri kafamı karıştırdı o yüzden satıcıya sordum cevap geldiği takdirde sipariş vericem. Teşekkür ederim.

yusufmc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Yusuf ÇAKIR
cl40 ise alabilirsiniz. İnternetten modelini aratıp bulabilirsiniz cl değerini.
Ürünün görseli diğer bulduğum sitelerdekiler ile aynı ordada CL değerleri yoktu fakat en üstteki hocam bu linki atmış yani görselleri aynı tek fark fiyatları..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,225
Üyeler
141,416
Son üye
Marul.
Top Bottom