Neler Yeni

SON DAKİKA ! Van'a Terörü Destekleyen Başkan Geçti !

The Semih

80+ Silver
1712076584150.png

Van'da kazanan şahış PKK destekçisi çıkmış, AKP ye verdiler belediyeyi düşünceleriniz nedir?

Sizce Demokrasiye PKK karıştırılmalımı yoksa doğru karar mı ?

EDİT : Mazbata HDP ye geri verildi.

Son düzenleme:

umuttt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,490
İsim
umt
Discord
umt#4257

Emsal

80+ Silver
Olayın mantığı nedir ? Ysk da belediye Başkan adayı olma yetisine sahipken mazbata almak için acaba niçin şartları sağlamıyor ? Sistemin bir açığı mı var yoksa mantıksız bir genelgeye mi sahip ysk
Ya da bile bile zorla mı yapıldı bu olay ben anlamadım , lâkin bir gariplik olduğu kesin bence

DonanımFikir

DOĞUM GÜNÜM
Moderatör
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,609
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Doğru karar olsa da demokrasiye aykırı ama suçu olan birisini YSK onaylaması da bi garip. Hiç seçime girmesine müsade edilmemeliydi.

The Semih

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olayın mantığı nedir ? Ysk da belediye Başkan adayı olma yetisine sahipken mazbata almak için acaba niçin şartları sağlamıyor ? Sistemin bir açığı mı var yoksa mantıksız bir genelgeye mi sahip ysk
Ya da bile bile zorla mı yapıldı bu olay ben anlamadım , lâkin bir gariplik olduğu kesin bence
Bende orayı sorguluyorum, iftira değil kanıtlanmış adam ağzıyla söylüyor PKK nin tükürüğü olamazsınız mı ne diyor videoda.

KAANT10X

80+ Bronze
Açıkla ilgisi var da yok da diyebiliriz aday olması anayasaya uygun ve şartları sağlıyor ama aynı zamanda seçim yargısı hakkında açılan bir soruşturma nedeniyle mazbata vermeyebilir. Bununla ilgili sanırsam TCK 53 de detaylar var yani ilk etapta aday olması kanunlara ve anayasaya uygun.
Ama en son Can Atalay olayında olduğu gibi yargı sisteminin eksikliği sebebiyle ortalık karışıyor. Bunu ilk kez değil defalarca yaşadık. Hakkında özel suçlar(terör,rüşvet vb.) olan ve soruşturma ya da kovuşturma aşamasında olan kişilerin yetkileri geri alınabiliyor.

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
680
İsim
Mehmet
En baştan seçime girmemeliydi bunu partilerin p*k destekçisi ilan edilmeden anlatması lazim

KAANT10X

80+ Bronze
Açıkla ilgisi var da yok da diyebiliriz aday olması anayasaya uygun ve şartları sağlıyor ama aynı zamanda seçim yargısı hakkında açılan bir soruşturma nedeniyle mazbata vermeyebilir. Bununla ilgili sanırsam TCK 53 de detaylar var yani ilk etapta aday olması kanunlara ve anayasaya uygun.
Ama en son Can Atalay olayında olduğu gibi yargı sisteminin eksikliği sebebiyle ortalık karışıyor. Bunu ilk kez değil defalarca yaşadık. Hakkında özel suçlar(terör,rüşvet vb.) olan ve soruşturma ya da kovuşturma aşamasında olan kişilerin yetkileri geri alınabiliyor.
Hatta Can Atalay 8 senelik hapis cezası varken mv adayı oldu sonra durdurma istedi verilmedi

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
399
İsim
Cihan Duman
Görevden alınmasını doğru buluyorum ancak kayyum atanmasını değil. Ayrıca bu arkadaş neden hâla serbest?
Seçim yenilenmeliydi.

Top Bottom