Neler Yeni

LENOVO LEGION R25I-30 5000TL'ye alınır mı?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
843
İsim
Buğra
hocam bazıları ışık sızması çok fazla diyor bu doğru mu? ips olduğu için az miktarda olabilir diye biliyorum fakat bazı konularda çok fazla olduğu belirtilmiş.
ışık sızması çok minimum seviyede çok dikkatli bakınca anca anlayabilirsin fazla ışık süzmesi yok belki o arkadaşlara sorunlu gitmiş olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
hocam bazıları ışık sızması çok fazla diyor bu doğru mu? ips olduğu için az miktarda olabilir diye biliyorum fakat bazı konularda çok fazla olduğu belirtilmiş.
10 tane r25i-30 alsan 10'u da farkli miktarda isik sizmasi ve ips glowa sahip olabilir. teknolojinin sans kismina bakiyor kisacasi orasi.

yusakaraa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Yuşa Kara
Instagram
creepersia
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198301028968/
Discord
yusakaraa
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ömer Faruk ARABOĞA
Kanka ben de yaklaşık 3 aydır kullanıyorum çok iyi monitör kesinlikle kendi fiyat aralığının en iyisi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
Adamı kaliteden alıp dandik şeye yönlendiriyorsun 27inç en az 2k olmalı 1080p yi piksel lerini görür
dedim ya kalitesi sertifika ile (VESA’nın ClearMR standardı ekranda hareket performansını belirleyen yeni tanımlara sahip. monitör bu standardın belirlediği tüm zorlu testleri başarıyla geçerek ClearMR sertifikasını almaya hak kazandı. CMR aralığı ise berrak pikseller ve bulanık pikseller arasındaki oranını temel alarak bulanıklaşma performansını yüzde olarak belirler) onaylanmış kalitesine diyeceğim yok.sorun fiyatı ama araştırdım başka sitelerde daha ucuz.ama yinede 27 inç 200 hz ler 5bin TL ye varken bu fiyata değmez bu monitör bu söylemimde idddalıyım çünkü 200 hz kullanan birisiyim ve yüksek hz lerde zaten bulanıklık yok.o yüzden o monitör fiyatı özellikleri ile birlikte 4k değerlidir.ama yinede bu devirde yüksek hz tercihiniz olsun ms olayına fazla takılmayın fps oyuncusuysanız.ki 165 hz alan biri bunu fps için almıştır.örenğin benim monitör hikayeli oyunları bulanıklık olmadan 80 fps/80 hz de oynattı ekran kartı rx 5600 xt ile denedim.

Senoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mert
1-2 Ay önce teknosadan doğum günü koduyla beraber 4750 ye almıştım normal fiyatı 5000di o zaman da. Bu monitörü almadan önce baya araştırmıştım fiyatı 5k-6k arasında gidip geliyor sürekli yani şuanki fiyatı iyi bir fiyat. Ve bu fiyata alabileceğin en iyi 1080p monitör olabilir özellik doluluğu ve malzeme kalitesi bakımından. Bende ne ölü piksel ne de ışık sızması sorunu olmadı. ghosting sorunu da yok onun dışında varsa aklında bir şey cevaplayabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

5000 TL çok onun yerine 27 inç monitör daha mantıklı.ama monitör özelliklerini vs kendi sitesinden araştırdım vesa sertifikalı hareket bulanıklığı azaltma vaaadli.ama şunu da söyliyeeyim eğer yüksek hertz alıyorsan yüksek hertz kullanmak istemenden dolayıdır ve yüksek hertzde zaten bulanıklılık söz konusu değil sana bunun teminatını veririrm ya 4bine düşmesini bekle yada 5k ya 27 inç bir monitör bak bence.çünkü gerçekrten 5k ya değmez o monitör.onun yerine syn hacıgülün incelediği moonster marka monitör 4bin TL ye tam f-p

kanka önerdiğin monitör baya boş gibi gözüküyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
1-2 Ay önce teknosadan doğum günü koduyla beraber 4750 ye almıştım normal fiyatı 5000di o zaman da. Bu monitörü almadan önce baya araştırmıştım fiyatı 5k-6k arasında gidip geliyor sürekli yani şuanki fiyatı iyi bir fiyat. Ve bu fiyata alabileceğin en iyi 1080p monitör olabilir özellik doluluğu ve malzeme kalitesi bakımından. Bende ne ölü piksel ne de ışık sızması sorunu olmadı. ghosting sorunu da yok onun dışında varsa aklında bir şey cevaplayabilirim.

kanka önerdiğin monitör baya boş gibi gözüküyor
yok niye boş olsun 27 inç 165 hz bir monitör. daha iyi marka böyle ucuza varsa onu alın wiewsonic te sertifakalıdır benim bildiğim.

4000 kontrast oranı fps için oldukça iyi

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,138
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
yok niye boş olsun 27 inç 165 hz bir monitör. daha iyi marka böyle ucuza varsa onu alın wiewsonic te sertifakalıdır benim bildiğim.

4000 kontrast oranı fps için oldukça iyi
1080p için 27 inç iyi bi seçenek değil. 27den 24e geçince anlıyosun mevzuyu

Senoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Mert
Daha büyük monitör her zaman daha iyi demek olmuyor ama. 1080p çözünürlükte 24 inç idealdir çünkü 27de pikselleri gözlerinle görebiliyorsun. Tabi bu kişisel brişey benim gözüme çok batıyordu mesela sen sorun etmeyebilirsin. Ama burda olay sadece ekran büyüklüğü de değil 25i-30 modelindeki diğer özellikler de daha iyi ve senin attığında olmayan şeyler var hdr400 gibi. Panel olarak da renk canlılığı için ıps göze daha hoş geliyor fikrimce.

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
herkesin kendi zevki ıps panelde kotrast oranı düşük.va panel çoğunlukla fps oyunları için tercih ediliyor.çünkü hem kontarst oranı yüksek hem 27 inç gibi büyük ekranlarda kavisli olması gerekli oyundayken görüntülere hakim olabilmek açsından avantaj kavisli ekran.ama 24 inçte kavise pek gerek yok bence.27 de şart fps oyun oynuyorsan

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,138
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Daha büyük monitör her zaman daha iyi demek olmuyor ama. 1080p çözünürlükte 24 inç idealdir çünkü 27de pikselleri gözlerinle görebiliyorsun. Tabi bu kişisel brişey benim gözüme çok batıyordu mesela sen sorun etmeyebilirsin. Ama burda olay sadece ekran büyüklüğü de değil 25i-30 modelindeki diğer özellikler de daha iyi ve senin attığında olmayan şeyler var hdr400 gibi. Panel olarak da renk canlılığı için ıps göze daha hoş geliyor fikrimce.
Katılıyorum. İps panel en güzeli, 1080pde 27den 24e geçtim gözüm şenlendi. Hdr mükemmel bişey zaten

Top Bottom