Neler Yeni

Motosiklet bayilerinde aksesuar olarak satılan egzozdan ceza yenir mi?

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Arkadaşlar selam yakın zamanda A2 ehliyete yazılacağım ve ailemin yardımı ile sıfır motor almayı düşünüyorum , Yamaha ve Kawasaki gibi markalar motoru alırken yanında aksesuar olarak Akrapovič egzoz takmamıza olanak sağlıyor , amacım yüksek ses çıkartması ve çevreyi rahatsız etmek değil sadece daha tok ve güzel bir ses çıkartmasını istiyorum , fakat aklımda bazı soru işaretleri var , ben motoru alırken egzozu taktırırsam trafik çevirmesine girdiğimde yada trafik polisi durduğunda egzozdan dolayı ceza alır mıyım yada egzozu taktırmak yasal bir şey mi sonuçta yasaklı veya ceza sebebi olsa yetkili bayilerde satılmaz diye düşünüyorum , bilgilendirirseniz sevinirim .

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
Can BOZKURT
Arkadaşlar selam yakın zamanda A2 ehliyete yazılacağım ve ailemin yardımı ile sıfır motor almayı düşünüyorum , Yamaha ve Kawasaki gibi markalar motoru alırken yanında aksesuar olarak Akrapovič egzoz takmamıza olanak sağlıyor , amacım yüksek ses çıkartması ve çevreyi rahatsız etmek değil sadece daha tok ve güzel bir ses çıkartmasını istiyorum , fakat aklımda bazı soru işaretleri var , ben motoru alırken egzozu taktırırsam trafik çevirmesine girdiğimde yada trafik polisi durduğunda egzozdan dolayı ceza alır mıyım yada egzozu taktırmak yasal bir şey mi sonuçta yasaklı veya ceza sebebi olsa yetkili bayilerde satılmaz diye düşünüyorum , bilgilendirirseniz sevinirim .
Normalde desibele göre yazılır ceza ancak o egzoz ruhsata işli oluyor ancak yinede yersin evet, sadece muayeneden geçer.

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

heymia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
mERT
Fabrikasyon olarak üzerinde bulunan egzozu değiştirmemen gerekiyor lisanslı egsoz ıvır zıvır çok önemli değil ceza yersin.

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,260
İsim
Deniz Bey
Bayide takılan yani orjinal akropiç olduğunda yanında belgesi oluyormuş standartlara uygunluğunu gösteren normalde yazmaması lazım diyelim yazdı itiraz ettiginde seni haklı bulurlar iptal olur, tıpki zamanında i20n otomobil için orjinal egzoz olmasına rağmen ceza yazılıp hepsi iptal edildi şimdide emniyetten özel yazı gönderilmiş bu araca sesten ceza yazılmamasına karşı

beatsquar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Deniz Gündoğan
Bayide takılan yani orjinal akropiç olduğunda yanında belgesi oluyormuş standartlara uygunluğunu gösteren normalde yazmaması lazım diyelim yazdı itiraz ettiginde seni haklı bulurlar iptal olur, tıpki zamanında i20n otomobil için orjinal egzoz olmasına rağmen ceza yazılıp hepsi iptal edildi şimdide emniyetten özel yazı gönderilmiş bu araca sesten ceza yazılmamasına karşı
Yani ceza yesem bile iptal ettirebilir miyim ? Bu işlem bir mahkeme gibi bir yöntemle uzun süreli gibi mi oluyor yoksa nasıl bir süreç bilginiz varsa aydınlatabilir misiniz ?

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,260
İsim
Deniz Bey
Yani ceza yesem bile iptal ettirebilir miyim ? Bu işlem bir mahkeme gibi bir yöntemle uzun süreli gibi mi oluyor yoksa nasıl bir süreç bilginiz varsa aydınlatabilir misiniz ?
Valla hocam memlekette iş bilmez polis çok, bırakın akrapoviç egzozu adam orjinal ybr motorun egzozunda orjinal olduğu halde delik var diye ceza yazıp trafikten men ediyor o yüzden onlardan birine denk gelirsen nuh der peygamber demez,normal şartlar da ceza yazmaması gerekiyor susturucu filan takılı olsun o belgesi de ruhsatla birlikte yanında olsun tamam,

Burdan izle bakalım detaylı anlatmış

Top Bottom