Neler Yeni

Motorlar hakkında sorum olacaktı

aqueace

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdulkado
Motorlar için bir kaç soru sormak istiyorum

1 - Frene basarken Debriyaja basmak gerekiyormu?
2 - Kalkış yaparken sizce debriyajın başlangıç hızıyla kalkıp hızlanmakmı mantıklı yoksa direkt gaz verip kalkmakmı.
3 - vites 3 deyken diyelim hızlı şekilde giderken vites atarken hızlı bir şekilde vites 4 de atıp elimizi hızlı şekilde debriyajdan çekmek stop ettirmi ( vites 3 den 4 e geçerken hızlı davransam yani)

heymia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
mERT
1- Debriyaj frene basarken gerekli değil ancak dururken kalkarken ve vites değiştirirken debriyajı kullanman gerekiyor
2-Kalkarken debriyaj ve gazı birlikte kullanmak el hafızası ve deneyimle alakalı. Yeni başlayanlar için debriyaj kavrama noktasına gelince gaz vermek ve yavaşça debriyajı bırakmak daha uygun
3-Motor seyir halindeyken debriyajı hızlı bir şekilde bırakmak motoru stop etmez.

Bunlar sadece motorlar için değil arabalar vs içinde geçerli.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Motorlar için bir kaç soru sormak istiyorum

1 - Frene basarken Debriyaja basmak gerekiyormu?
2 - Kalkış yaparken sizce debriyajın başlangıç hızıyla kalkıp hızlanmakmı mantıklı yoksa direkt gaz verip kalkmakmı.
3 - vites 3 deyken diyelim hızlı şekilde giderken vites atarken hızlı bir şekilde vites 4 de atıp elimizi hızlı şekilde debriyajdan çekmek stop ettirmi ( vites 3 den 4 e geçerken hızlı davransam yani)
1-Dostum freni durmak için değil de yavaşlamak için kullanacaksan debriyaja basmana gerek yok. Sadece duracağımız zamanlar debriyaja basıyoruz ki motor istop etmesin.
2- Kalkış yaparken debriyajı kavrama noktasına getirdiğinde hafif gazla birlikte kalkman daha sağlıklı olacaktır. Dik rampalarda sadece debriyaj ile kalkamazsın.
3- Hayır hızlı bir şekilde vites atman da istop ettirmez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
909,026
Üyeler
141,078
Son üye
halil50
Top Bottom