Neler Yeni

Sistemim ne kadar eder?

Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
keday samur
intel a750 gpu'ların değer kaybı sürecek, bugün 3-4 bine 1660ti falan bulunabiliyor bu fiyatlara gelecek, işlemcinin sahibinden fiyatları belli, kullanılmış ssd alınmaz, hele çinçançon hiç alınmaz, psu için de benzer şeyler geçerli.

ama sahibindene 50k koyun belki biri alır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay
intel a750 gpu'ların değer kaybı sürecek, bugün 3-4 bine 1660ti falan bulunabiliyor bu fiyatlara gelecek, işlemcinin sahibinden fiyatları belli, kullanılmış ssd alınmaz, hele çinçançon hiç alınmaz, psu için de benzer şeyler geçerli.

ama sahibindene 50k koyun belki biri alır.
Dostum son cümlen çok gereksiz. Amacım ederin fazlasına satıp kar elde etmek değil. Yalnızca şunu anlamıyorum. 1.5 yıl garanti garanti devam ediyor okey. Ssd evet biraz güven vermeyen bir marka sorun yok. Intel gpu'ları 1660ti ile karşılaştırılacak kadar kötü değil. Bugün 3060 ve 4060 serisi ile yarışıyor. Geçiyor demiyorum bak onlardan bazı durumlarda geri kalıyor bazı durumlarda geçebiliyor. Bir de bu parçalarımın hiçbiri yorulmadı. Fırsatım olmadı yormaya yani. Güçlerini zorlayacak ya da onları yıpratacak herhangi bir olay yaşayamadım daha. Bu halde neden ederleri çok düşüyor anlamıyorum. 17-18 istemek çok mu anormal ben mi piyasa cahiliyim yoksa?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum kimse beni yanlış anlamasın ancak bugün arkadaşa ekran kartı bakarken 5500 TL ye sıfır diye satılan 1050TI lar 2. El 1650 ler havada uçuşuyordu ilanlarda belki bir en*yi düşürürüm diye hepsi yüksek fiyattan koyuyor sen 14 den yüksek fiyattan satmak istiyorsan koy ilana ilgi revahet hiç olmazsa ufaktan düşürürsün fiyatı ha ben bu fiyata da satmam ama istediğim fiyata da alıcı yok dediğin noktada kaldırırsın ilanı. Piyasa o kadar ilginç garip ve kötü ki 5500 bandında bir ilan 6600 hemen altında 1650 falan var…
Piyasa diye bişey kalmadı kim ne fiyata satmak istiyorsa o fiyata koyuyor belki ürünün ederini bilmeyen biri alır da bende fırsattan istifade upgrade yaparım diye..
Yorumun için teşekkürler. Ben fiyat belirlerken şunu ön plana aldım. Sistemi dizdiğim zamanki harcadığım para ve şu anki sistemin güncel fiyatını göz önünde bulundurdum. Dizdiğim fiyata monitör dahil satış yapabilirim diye düşünmüştüm. Garantileri bitseydi eğer 14-15 e kadar düşerdim. Bilmiyorum mantıklı mı

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,456
İsim
Ümit Can
Yorumun için teşekkürler. Ben fiyat belirlerken şunu ön plana aldım. Sistemi dizdiğim zamanki harcadığım para ve şu anki sistemin güncel fiyatını göz önünde bulundurdum. Dizdiğim fiyata monitör dahil satış yapabilirim diye düşünmüştüm. Garantileri bitseydi eğer 14-15 e kadar düşerdim. Bilmiyorum mantıklı mı
15 e satsan 4060lı bi sisteme geçmek için minimum 5-6K kadar üstüne koyacaksınız ne kadar mantıklı bilmiyorum..

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay
15 e satsan 4060lı bi sisteme geçmek için minimum 5-6K kadar üstüne koyacaksınız ne kadar mantıklı bilmiyorum..
Herhangi bir sisteme geçmeyi düşünmüyorum. Evli olduğum için bilgisayar evde huzursuzluk yaratıyor. Komple kurtulmayı düşünüyorum.

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,456
İsim
Ümit Can
Dediğin gibi yapacağım. Kabul edilebilir miktarda zarara girmeyi göze alıyorum :)
makas o kadar açık ki ben hesaplıyorum ortalama fiyattan 2060 5600 lü kasam 12K yı zor görüyor ama 12K ya millet RX580 li sistemler satmaya çalışıyorlar 😅 17 ye elbet bir alıcı bulunur satılana kadar da kullanmış olursunuz bilgisayardan kopmak zorsa sizin için daha iyi olur 😂
Bitane bmw ilanı vardı karım istiyor diye satışa koydum fazla fiyattan koydum almak için aramayın diyordu o hesap

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay
makas o kadar açık ki ben hesaplıyorum ortalama fiyattan 2060 5600 lü kasam 12K yı zor görüyor ama 12K ya millet RX580 li sistemler satmaya çalışıyorlar 😅 17 ye elbet bir alıcı bulunur satılana kadar da kullanmış olursunuz bilgisayardan kopmak zorsa sizin için daha iyi olur 😂
Bitane bmw ilanı vardı karım istiyor diye satışa koydum fazla fiyattan koydum almak için aramayın diyordu o hesap
Az önce 1660S'li sistem R5 3600 işlemcili monitör dahil 19 bine koymuşlar. Ben de kendi sistemime çok haksızlık etmek istemiyorum o yüzden 17 den koyup 16'ya salarım monitör dahil. Bu arada o adamın bmw için yaptığı şeyi belki ben de kendim için yaparım fksjdkdj

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Berkay
ssd kapasitesi düşük ekran kartı da tutulmayan bi ekran kartı dostum bi 16 sı var ama en az
Evet. En büyük sıkıntı ekran kartının tutulmaması. Ben alırken severek aldım yıllarca da kullanırım. Amd ekran kartlarını sağlı sollu tokatlar diye düşünüyorum. Eğer bi 1660S ya da 1650ti vs olsa hemen satılırdı sistem. Nvidia güvenirliği başka boyut.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,451
Üyeler
146,719
Son üye
Minv
Top Bottom