Neler Yeni

Yardım Debriyajdan çekerken takırtı sesi

flip05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğulcan karayel
Merhabalar. 2016 model opel corsa bir aracım var. Şöyle bir şikayetim var;
Sabahları(araç soğukken) ön takımdan geldiğini düşündüğüm bir ses geliyor katır kutur. Debriyaja basıp bıraktığımda veya kalkış yaparken oluyor(kavrama noktasıyken gibi) ama biraz dolaştıktan sonra sesi tekrarlayamıyorum. Sanayiye götürdüm fakat sesi tekrarlayamadığımız için tahmini şeyler yapıldı ve bir düzelme olmadı. 2 tane video ekledim ses ile ilgili.
Yapılanlar :
-sol aks körüğü değişimi
-sağ sol z rot değişimi
-sağ sol rot başı değişimi
-rot balans ayarı
Ses ile ilgili video

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Ensar Polat
Sabahları(araç soğukken) ön takımdan geldiğini düşündüğüm bir ses geliyor katır kutur. Debriyaja basıp bıraktığımda veya kalkış yaparken oluyor(kavrama noktasıyken gibi) ama biraz dolaştıktan sonra sesi tekrarlayamıyorum. Sanayiye götürdüm fakat sesi tekrarlayamadığımız için tahmini şeyler yapıldı ve bir düzelme olmadı. 2 tane video ekledim ses ile ilgili.
Yapılanlar :
-sol aks körüğü değişimi
-sağ sol z rot değişimi
-rot balans ayarı
Ses ile ilgili video
Sizde ne baskı kalmış ne balata

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,605
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Tam kavramaya geçerken yaparsa ya debriyajdaki rulmandır ya da debriyaj iyice ölmüştür.

flip05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğulcan karayel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5 10dk kullandıktan sonra ses tekrarlanmıyor. Baskı balata sürekli yapmaz mı sesi her kalkışta vs

flip05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğulcan karayel

Peak2Core

80+
Debriyaj baskısı ve balatası gözüküyor. Acilen değişim gerekli. Değiştirmediğin takdirde volanı da eline alabilirsin, sese bakılırsa büyük ihtimal yanmaya başlamıştır volan yüzeyi. Golf 7 aracımın 2 hafta önce baskıyı ve balatasını yetkili serviste değiştirdim. Bununla birlikte debriyaj çatalı falan da değişti. Sadece parça %30 iskontomla 10500 TL tuttu sen hesap et. Daha işçiliği yok. Volanda problem yoktu, eğer volan da çıksaydı sadece volanın kendisi 11.000 TL idi. Bekletmeye gelmez hemen değiştir.

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
burak armağan
Yapılanlar :
-sol aks körüğü değişimi
-sağ sol z rot değişimi
-rot balans ayarı
Ses ile ilgili video
debriyaj bilyasıdır hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

arabayı kaldırırken gaz veriyormusunuz yoksa debriyajdan ayağınızı çekerken hiç gaz basmadan arabayı titreterekmi kaldırıyorsunuz

flip05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğulcan karayel
Debriyaj baskısı ve balatası gözüküyor. Acilen değişim gerekli. Değiştirmediğin takdirde volanı da eline alabilirsin, sese bakılırsa büyük ihtimal yanmaya başlamıştır volan yüzeyi. Golf 7 aracımın 2 hafta önce baskıyı ve balatasını yetkili serviste değiştirdim. Bununla birlikte debriyaj çatalı falan da değişti. Sadece parça %30 iskontomla 10500 TL tuttu sen hesap et. Daha işçiliği yok. Volanda problem yoktu, eğer volan da çıksaydı sadece volanın kendisi 11.000 TL idi. Bekletmeye gelmez hemen değiştir.
Peki hocam sesin sürekli tekrarlamaması nedendir. Sanayiye gidince sesi tekrarlayamıyoruz

debriyaj bilyasıdır hocam

arabayı kaldırırken gaz veriyormusunuz yoksa debriyajdan ayağınızı çekerken hiç gaz basmadan arabayı titreterekmi kaldırıyorsunuz
Gazı fazla verince sesin olmadığını farkettim. Ama Yarım debriyajda hafif gaz verince ses oluyor araba ısınına kadar

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
burak armağan
Peki hocam sesin sürekli tekrarlamaması nedendir. Sanayiye gidince sesi tekrarlayamıyoruz

Gazı fazla verince sesin olmadığını farkettim. Ama Yarım debriyajda hafif gaz verince ses oluyor araba ısınına kadar
hocam bence bi debriyaj bilyasına baktırın

Peak2Core

80+

Sesi araç soğukken yapar. O yüzden sonradan duymazsınız çünkü volan ısınıyor.

Top Bottom