Neler Yeni

Hepsiburada mağduriyetim

Gif Man

80+ Gold
İsterse baban olsun çekeceksin o video ya.

Babayı İş Üstündeyken Çekersen .

Troll Face GIF - Troll Face GIFs

Batuhan Lastronin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,023
İsim
Batuhan Divrik
ürünü açarken yok açtıktan sonra kırık resmi var
Hocam şunu söylemek istiyorum aslında şimdi fotoğrafın saat kaçta çekildiğini görebiliyorsunuz eğer kargoyu teslim aldığınız saat ile fotoğrafı çektiğiniz saat arasında çok fazla bir fark yoksa yine işe yarayabilir ama mesela 2 de teslim alıp 4-5 gibi fotoğraf çektiyseniz olmayabilir de olabilir de THH karar verir yine başvurabilirsiniz.

luxingel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Umutcan Altan
Amazon dışında pahalı ürün almıyorum amazon tertemiz uğraştırmadan iade yaptırıyo hatta ürünü bende bırakıp parayı verdikleri bile oldu :)
Tavsiye ederim THH ye basvur yine sen umarım yardımcı olurlar

Bana gelen çoğu kargocu kargoyu verdiği gibi gidiyor. Bir de yani her aldığım şeyi niye kargocunun yanında açayım.

İşte bu durumda video çok önemli bence. Bir de video çekerken asla videoyu durdurmayın ve kesintisiz çekin.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Hepsiburadanın iade red edilmesine onay vermesi komik olmuş.
Bizim gönderdiğimiz siparişlerde keyfi iade edenlerin iadelerini red etsek bile hepsiburada onaylıyor. Canlı destek ile konuşarak iade talebini destekteki arkadaşlar ile oluşturmanı öneriyorum. Çok sakin bir dil ile gelen ürünün kusurlu olduğunu ve kullanılamayacak durumda olduğunu. Sıfır aldığım ürün için yetkili servise gitmeyeceğini herhangi bir parça değişim işlemini istemediğini belirt. THH karar ile zaten haklı bulunacaksın. THH gelen şikayetleri bizzat cevaplıyorum bizim şirkette. Genelde müşteri odaklı davrandıkları için genelde siz haklı oluyorsunuz ve istediğinizi seve seve yapıyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama THH ile uğraşmadan önce bir daha talep oluşturmanı öneriyorum. Sebebi şu THH karara bağlanana kadar o kulaklığın fiyatı aynı fiyatta kalmayacak. Eğer kararın olduğu dönem ürünün fiyatı piyasa fiyatından yüksek ise zaten satıcı elimde ürün kalmadı " Fatura tutarı kadar " iade edeceğiz diyecektir. E burda ne olmuş olacak giden hem zamanın hemde paranın zamanla değer azalmasına sebep olacak.

Amazon dışında pahalı ürün almıyorum amazon tertemiz uğraştırmadan iade yaptırıyo hatta ürünü bende bırakıp parayı verdikleri bile oldu :)
Tavsiye ederim THH ye basvur yine sen umarım yardımcı olurlar
Ürünü sende bırakıp para iadesi yapma olayı kalktı maalesef süistimal edildi Türkiyede. Ama Amazonda'da bir çok sıkıntı var örneğin faturayı yanlış kestirdiysen vay haline imkanı yok değiştirmiyorlar.

Video çekmediysen hiçbir şey yapamazsın. Hepsiburada da haklı. Video yokken niye kabul etsinler
:ROFLMAO: Gülüyorum sadece

1713364807157.png

Son düzenleme:
Bizim gönderdiğimiz siparişlerde keyfi iade edenlerin iadelerini red etsek bile hepsiburada onaylıyor. Canlı destek ile konuşarak iade talebini destekteki arkadaşlar ile oluşturmanı öneriyorum. Çok sakin bir dil ile gelen ürünün kusurlu olduğunu ve kullanılamayacak durumda olduğunu. Sıfır aldığım ürün için yetkili servise gitmeyeceğini herhangi bir parça değişim işlemini istemediğini belirt. THH karar ile zaten haklı bulunacaksın. THH gelen şikayetleri bizzat cevaplıyorum bizim şirkette. Genelde müşteri odaklı davrandıkları için genelde siz haklı oluyorsunuz ve istediğinizi seve seve yapıyoruz.

Ama THH ile uğraşmadan önce bir daha talep oluşturmanı öneriyorum. Sebebi şu THH karara bağlanana kadar o kulaklığın fiyatı aynı fiyatta kalmayacak. Eğer kararın olduğu dönem ürünün fiyatı piyasa fiyatından yüksek ise zaten satıcı elimde ürün kalmadı " Fatura tutarı kadar " iade edeceğiz diyecektir. E burda ne olmuş olacak giden hem zamanın hemde paranın zamanla değer azalmasına sebep olacak.

Ürünü sende bırakıp para iadesi yapma olayı kalktı maalesef süistimal edildi Türkiyede. Ama Amazonda'da bir çok sıkıntı var örneğin faturayı yanlış kestirdiysen vay haline imkanı yok değiştirmiyorlar.
Hocam alınan ürün alıcıya çok lazım ise ama mecburiyetten THH gitse, süreç de uzun sürerse bu durumda ne olacak?

Eğer çok lazımsa alıcı belki aynı ürünü başka yerden bir daha alacak ama THH de haklı bulursa ve değişim kararı çıkarsa adamda 2 tane aynı ürün olmuş olacak?

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Hocam alınan ürün alıcıya çok lazım ise ama mecburiyetten THH gitse, süreç de uzun sürerse bu durumda ne olacak?

Eğer çok lazımsa alıcı belki aynı ürünü başka yerden bir daha alacak ama THH de haklı bulursa ve değişim kararı çıkarsa adamda 2 tane aynı ürün olmuş olacak?

Eğer özellikle ürünü istediğini belirtirse karar budur.
Sana gerçek hakem heyeti kararı atıyorum. Direk önümdeki kağıtlar mesela. Sonuç olarak evet 2 ürünü olmuş oluyor.

Ekler

• IMG_7979.jpeg
    IMG_7979.jpeg
    1.1 MB · Hit: 17
Son düzenleme:

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Kaan

:ROFLMAO: Gülüyorum sadece

Alıntıyı görüntüle
evet hocam bizde satış yapıyoduk Hepsiburada gelen iadeleri onaylamak zorundaydık gibi bi durum vardı maalesef

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Arkadaşlar THH başvurusu yaparken elinizdeki belgelerin hepsini iletmeniz sizin yararınıza olacaktır. İlk olarak pazaryerleri(Hepsiburada,trendyol vb.) Platformlarda destek talebi oluşturarak bu durumu çözmeniz gerekmektedir.(Ürün teslim edildikten sonra 14 iş günü içerisinde). Çözüme kavuşmuyor ise THH yolu maalesef gözüküyor. Online olarak başvurabilirsiniz.

quartle

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Kaan
Arkadaşlar THH başvurusu yaparken elinizdeki belgelerin hepsini iletmeniz sizin yararınıza olacaktır. İlk olarak pazaryerleri(Hepsiburada,trendyol vb.) Platformlarda destek talebi oluşturarak bu durumu çözmeniz gerekmektedir.(Ürün teslim edildikten sonra 14 iş günü içerisinde). Çözüme kavuşmuyor ise THH yolu maalesef gözüküyor. Online olarak başvurabilirsiniz.
kargo paylaşım saçmalığı devam ediyor mu satıcı kısmında

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
kargo paylaşım saçmalığı devam ediyor mu satıcı kısmında
Tam olarak anlamadım. Ne oluyor o ?

Kargo takip numarası paylaşmaktan mı bahsediyorsun ? Sistem tamamen otomatik. Barkodu kesersin sisteme otomatik işler.

Bilal539

80+ Silver
Bayramdan önce hepsiburadadan razer barracuda x kulaklık aldım satıcı da hepsiburada ürün elime ulaştı ama kulaklığın pedlerini tutan yerler kırık geldi parçalar içinde sallanıyor kullanılmayacak durumda talep oluşturdum bayramdan dolayı kargolar kapalıydı veremedim bu hafta kargoya verdim ürün ellerine ulaştı talebim reddedilmiş bozuk kulaklık elimde kaldı 3300tl çöpe gitti maalesef yapabileceğim bişey var mı
kardeşim neden hepsiburada bilkoma göndericektin garanti servisine yollayın yüz kere söyledik satın aldığın yer en son iletişime geçeceğin yer.

Top Bottom