Neler Yeni

LG 24GN65R-B 23.8" vs Lenovo Legion R25I-30 24.5 Monitör CANLI TEST! Fikirleriniz Önemli

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ömer
yükseklık ayarı sizin ıcın yeterlı mı fazla assagıya ınmıyor cunku? bana cok yuksek geldi masam alcak oldugu ıcın galıba
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet suan hangı marka kullanıyorsunuz monitör?

siz olsanız hangısını kullanırdınız?
Gigabyte g24f2 monitor duvara bile çarptı bir şey olmadı hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
crazy
yükseklık ayarı sizin ıcın yeterlı mı fazla assagıya ınmıyor cunku? bana cok yuksek geldi masam alcak oldugu ıcın galıba

net olarak lg

çok uzun süre samsung ve lg kullandım, kısa süreli de olsa acer - asus - msi kullandım, genelde en doğru renkleri samsung ve lg de gördüm, stok ayara yakın kullanıyorum
(acerin text claritysi biraz zayıf, sızma fazlaydı, renkleri ortanın üstü,
asusta sızma azdı fakat uzun kullanımda gözümü ağrıttı, ayrıca hdr si sorunluydu, dizi filmde sıkıntı yaşadım,
msi de de görüntü puslu gibiydi, renkler çok fena değildi ama kırmızılar bi değişikti)

monitörde ana tercihimi samsung ve lg olarak seçebilirim

ThE LoSt

80+ Silver
Evet arkadaşlar karar veremediğimden dolayı ikisinide sipariş ettim sonuçta 5k para vereceğiz... aklımızda soru isareti kalmamalı. Soldaki lenovo, sağdaki Lg. Çekimlerde hdr kapalıdır.

Öncelikle belirtmeliyim ki ikiside 1080p ips monitörler. Ben LG'nin siyah beyaz dengesini daha çok sevdim açıkcası, ayrıca renk doğruluğu olarak lg bir tık önde daha canlı renkler sunmakta. Hatta ben mı ayarları tam oturtamadım diyerek ikisinde de olan 'RTS' modda da testler yaptım yine lg'nin renk skalası lenovaya göre daha güzel. Ne demek istediğimi intenet sayfalarında ki renk doygunluklarında daha net görebilirsiniz.

Diğer bir konu ise kullanım kolaylığı yani ergonemiklik olayı... burada lenovo kazanmakta, hem monitörün masaya sıfır dereceye kadar inmesi hemde sağa sola da ayrıca dönmesi güzel avantaj sağlıyor. Lg'de 90 derece dik konuma gelebiliyor lakin sag sol ayağı hareket ettirmeden döndüremiyorsunuz. Çözünürlük olarak 23.8 olan lg milim farkla iyi iş çıkarıyor. Muhtemelen lenovanın ekran 24.5 olduğundan kaynaklı. Çünkü ekran boyut olarakda lenovo azcık büyük.

Hz açısından lenovo önde 165hz, 180oc yapabiliyorsunuz. Lg 144hz, ikiside 1ms (bu tarz teknik detaylara internetten ulaşabilirsiniz).

Masada yer kaplama açısından (ikiside çok yer kaplıyor) ama lenovo milim farkla iyi iş çıkarıyor

Adaptörlere değinecek olursak... lenovanın ki daha iyi monitörün içinde, lg'nin adaptör dışarıda kalitesiz çin malı gibi duruyor.

Son olarak fiyat dahilinde konuşacak olursak lg rakipsiz arkadaşlar... pivot meraklısı birisiyseniz kaçmaz nimet. Çünkü iki gün önce nays ile 4150ye aldım amazondan. lenovo da sanırım dün 4750 TL ye düşmüştü. Aralarında 500-700tl oynuyor.

Karar sizin ben karar veremedim açıkcası ev ahalisine de soracağım hangisini beğenirlerse onu tutacağım ahaha. Sizlerinde düşüncelerinizi merak ediyorum. Şimdiden umarım alacak kişilere faydalı olur.

ve lenovo 3 yıl lg 2 yıl garantili
Lenovo bir tık daha parlak duruyor buda haliyle renklerin bir tık geri planda kalmasına sebebiyet vermiş lg ise hdr10 ile hdr görüntülerde renk cümbüşü yaşatıyor haliyle göze daha hoş detaylar ortaya çıkıyor iki modelde üzmez hangisi ucuz ise o model tercih edilebilir.

grknylmzl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gürkan Samet Yılmazel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
net olarak lg

çok uzun süre samsung ve lg kullandım, kısa süreli de olsa acer - asus - msi kullandım, genelde en doğru renkleri samsung ve lg de gördüm, stok ayara yakın kullanıyorum
(acerin text claritysi biraz zayıf, sızma fazlaydı, renkleri ortanın üstü,
asusta sızma azdı fakat uzun kullanımda gözümü ağrıttı, ayrıca hdr si sorunluydu, dizi filmde sıkıntı yaşadım,
msi de de görüntü puslu gibiydi, renkler çok fena değildi ama kırmızılar bi değişikti)

monitörde ana tercihimi samsung ve lg olarak seçebilirim
mantıklı benım yapım gereği hep iki seçenek arasında kalan biriyim ondan sık dokuyorum... bakalım.. Kullanan kişilerin yorumlarını da merak ediyorum açıkcası.

Lenovo bir tık daha parlak duruyor buda haliyle renklerin bir tık geri planda kalmasına sebebiyet vermiş lg ise hdr10 ile hdr görüntülerde renk cümbüşü yaşatıyor haliyle göze daha hoş detaylar ortaya çıkıyor iki modelde üzmez hangisi ucuz ise o model tercih edilebilir.
400nit parlaklık olduğu için sanırım lgde 300. Lenovanın 3 yıl garantiside kafa bulanıklığı yaratmıyor değil.

Talat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Talat

ben 1,85 boyundayım benden alçakta kalıyor dostum ideal bence benden kısalarda kullanıyor şuan kardeslerim felan onlardan böyle bişey duymadım monütör ileri geri yapa bliyorsun 70 dereceye kadar.

grknylmzl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gürkan Samet Yılmazel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
ben 1,85 boyundayım benden alçakta kalıyor dostum ideal bence benden kısalarda kullanıyor şuan kardeslerim felan onlardan böyle bişey duymadım monütör ileri geri yapa bliyorsun 70 dereceye kadar.
1.70 ben masa yüksek sanırım ondan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
LazımDeğil
Lenovo g24-20 kullanıyordum şuan iade işlemindeyim müşteri hizmetleri iyi lenovonun zaten şikayet vara baksanız çözüm çözme oranı yüksek.
Ben Asus yada LG fhd monitör almayı düşünüyorum monitör degişcem memnun değilim

grknylmzl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gürkan Samet Yılmazel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Lenovo g24-20 kullanıyordum şuan iade işlemindeyim müşteri hizmetleri iyi lenovonun zaten şikayet vara baksanız çözüm çözme oranı yüksek.
Ben Asus yada LG fhd monitör almayı düşünüyorum monitör degişcem memnun değilim
Nie memnun değilsin hocam anlamadım.. neyi rahatsız etti ki seni?

grknylmzl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Gürkan Samet Yılmazel
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
G24-20 cw sesi yaz googleye bak kaç tane konu iade olayı var bak burda neyi savunuyon anlamadım.
Kanka üslubuna dikkat. Et bir şey savundugum yok

soyledıgın modelın yorumları kotu zaten onu bende almayı dusundum senın adına üzgünüm yukarıdakı ıkı monıtorden bırını alabılırsın.

Son düzenleme:
Top Bottom