Neler Yeni

askere giderken tazminat için ne yapmalıyım

aang61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hami Turan
selam arkadaşlar gün geldi çattı askerlik tecilimi bozmaya 1,5 senedir çalıştığım yerdeki yöneticilerle aram pek iyi değil o yüzden onlarla oturup konuşamıyorum yüksek ihtimalle ağustos celbi ile askere gideceğim bunun için tazminat haklarımı almak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor, sülüs belgesi sanırım askere gitmeden 1 hafta önce çıkıyor o olmadan tazminat başvurusu yapamıyor muyum detaylı bilgisi olan benimle paylaşabilir mi lütfen ..

Askere gitmeden işyerinize en az 1 ay önceden belirtebiliyorsanız eğer belirtin, belirtemiyorsanız da eğer sevk belgeniz zaten 1 hafta önce çıktığı için belgeyi işyerinize teslim ettiğiniz de zaten otomatikman işlemleri başlatmış oluyorsunuz zorunluluktan dolayı işten çıkmak zorunda olduğunuz için tazminatınızı vermek zorundalar her koşulda. Fakat tazminatı taksite bölmüştü ben askere gideceğim zaman o yüzden siz direkt tek seferde almak için çaba sarfedin bölmesinler takside falan zaten tazminat direkt verilir aslında beyaz eşya gibi takside falan bölünmez ama bazı işverenler bunu yapıyor maalesef. Hayırlı tezkereler dilerim.

Top Bottom