Neler Yeni

r5 7500f işlemciye sıvı soğutucu bile yetmiyor

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,557
İsim
Selim
2k ultrada normal değerler bence

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,557
İsim
Selim
Tam tersi hocam. Oyunlarda grafik ve çözünürlük arttıkça işlemcinin üzerindeki yük iner.
Yüz de yüz kullanıyormuş işlemciyi zaten birde silikon kalitesi ve ortam sıcaklığı da etki ediyor bende de aynı işlemci var kule tipi ile tam yükte 70 73 civarı anca görüyorum kasamda fan da yok ama benim oda serin

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
860
İsim
Arda doğan
Kullanmış olduğun macun nedir sıvı soğutma kablolarını doğru bağladığından emin misin? Pompa Kablosu Fanların Kablosu Nerede Bağlı Pompanın Üstündeki Bakır Plakanın Jelatinini Çıkarttın'Mı? Sıvı Sogutma Nasıl Bi Konum İle Yerleştirildi Bios Ayarlarında İslemci Voltajı Kaçta? Pompanın İslemciye Tam Anlamıyla Sağ Sol Taşmadan Oturduğuna Emin Misin Önce Bu Dediklerimi Bi Kontrol Et Sonra Bilgisayara Kypersky İndir Ücretsiz Sürüm İle Bi Tam Koruma Yap Görev Yöneticisinden Arka Olanda Çalışıpta İşlemciyi Yoran Programları İncele Not Al

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Muhammet Kürkçü
Yüz de yüz kullanıyormuş işlemciyi zaten birde silikon kalitesi ve ortam sıcaklığı da etki ediyor bende de aynı işlemci var kule tipi ile tam yükte 70 73 civarı anca görüyorum kasamda fan da yok ama benim oda serin
Hocam rica etsem konu sahibinin işlemciyi %100 kullanıyor dediği yeri alıntılarmısınız ben göremedimde?

Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Selim
stok soğutucu ile gayet sessiz çalışıyor bende hocam.

rimuru16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
En al
deepcool ls520se var kasa mesh ve 4 fanı var 2de işlemcinin toplamda 6 fan cyberpunk ultra 2k oynayınca 78 82 derece arasında takılıyor fan hızları yüzde 40, fan hızını 80 90lara çekersem 65 70 arasına düşüyor ama o zaman da çok ses oluyor ne yapacağım?? normal mi böyle olması, geçen hafta arctic mx4 aldım orijinal yeniledim temizledim değişmedi bir şey
Bende baya kalitesiz bir sıvı soğutma var yinede en fazla 68 derece gördüm

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,115
İsim
Draq123
Aynı işlemci var peerless assassin 120 se soğutucusuyla kullanıyorum 60ı geçtiğini hatırlamıyorum.
Montajında bir hata var senin muhtemelen.
Oyun oynarken 60ı nasıl geçmiyor god of war baldurs gate 3 assasins creed gibi ağır oyunlarda bile 60 ı geçmediyse sende sıkıntı var işlmeci performansını kısıyor baya
Mesaj otomatik birleştirildi:

deepcool ls520se var kasa mesh ve 4 fanı var 2de işlemcinin toplamda 6 fan cyberpunk ultra 2k oynayınca 78 82 derece arasında takılıyor fan hızları yüzde 40, fan hızını 80 90lara çekersem 65 70 arasına düşüyor ama o zaman da çok ses oluyor ne yapacağım?? normal mi böyle olması, geçen hafta arctic mx4 aldım orijinal yeniledim temizledim değişmedi bir şey
Bende 120 se var 7500f ile 2k ağır oyunlarda 30 dakka oynadıkdan sonra ultrada ortalama 80 oluyor. 60 ı geçmiyor diyenlerde sıkıntı var geçmesi gerekiyor onlarınki normal değil

Berkukai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay tuncel
Bana kalırsa öncelikle parçaların doğru monte edildiğini kontrol etmelisin. eğer onlarda sıkıntı yok diyorsan. Biosu aç ve ana kartın sınırlamalarını değiştir.. eğer 511a ve 4096w gibi elektrik değerlerini görüyorsan biosta onları düşür benim bios msı ordaki water coolingi stock a çevirmem yetti.internetten bak biosuna göre nasıl yapıldığını kimisi buna undercloak diyor ama bu undercloak değil . ana kartlar iın sınırlamaları mantık dışı. ben i9 14900kf yi anca öyle soğuttum 95 dereceden 70 derecelere düşürdüm(yük altında2 k da) ...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana kalırsa öncelikle parçaların doğru monte edildiğini kontrol etmelisin. eğer onlarda sıkıntı yok diyorsan. Biosu aç ve ana kartın sınırlamalarını değiştir.. eğer 511a ve 4096w gibi elektrik değerlerini görüyorsan biosta onları düşür benim bios msı ordaki water coolingi stock a çevirmem yetti.internetten bak biosuna göre nasıl yapıldığını kimisi buna undercloak diyor ama bu undercloak değil . ana kartlar iın sınırlamaları mantık dışı. ben i9 14900kf yi anca öyle soğuttum 95 dereceden 70 derecelere düşürdüm(yük altında2 k da) ...
biraz kötü anlatmışım ama internetten biosun neyse onu yazıp watt ayarları falan yazarsan çıkar dediğim şey

fallen64

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kenan
Pump fan girişini nereye taktın yada herhangi biryere taktın mı? Kontrol et

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,276
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Kasa içi resim atabilir misin

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Yunus Emre
Yüksek ihtimal sen bağlantıları düzgün yapmadın yetersiz güç geliyordur veya sıvı soğutma arızaladır kısmen. Bios tan fan hızlarını full speed e çek sıvı soğutma için 7500f işlemci bile değil yani kardeşim. Bendede 7500F var 100 lerce saat oynasam 60 derece bile olmuyor üstelik ben sivi soğutma yi en düşük hızda kullanıyorum seninki rezalet o zaman ama dediğim gibi sen ayarlamasını yapamadin yüksek ihtimal sök tak ile sıvı soğutma ayar tutmaz

Top Bottom