Neler Yeni

İnşaat mühendisimi daha prestijli yoksa mimarmı sizce?

teskox65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdullah Arığtekin

İnşaat mühendisimi daha prestijli yoksa mimarmı sizce?​

Lisa Siuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Gürsoy YERKÖYLÜ
Öneml iolan senin ne yapmak istediğin, ikisi çok ayrı disiplinler farklı konularda uzmanlıkları var. Türkiyede insanlar puanım X mühendisliğe tutuyo diye orayı seçiyor ama beklentiler hayaller ve gerçekler çok farklı oluyor.

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Ahmet
İnşaat mühendisliği 6-7 yıl önceye kadar çok prestijliydi iyi paralar kazanıyordu ama şuan malesef şuan çok düşük ücretlere çalıştırıyolar. Eğer belediyeye veya memur olmayacaksan riskli bir tercih olur. Tabi ki bu bir mühendislik ne kadar iyi olursan o kadar fazla kazanırsın bunu da unutmamak lazım. Ben giriş seviyesi için dedim. Artık iş bulması zorlaştı demeye çalışıyorum.

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin
Ben inşaat mühendisiyim iş bulmak zor ki başlarda maaş bile düşünme öyle söyliyim mimarlıktan daha zor okuması ama tecrübe kazanırsan ve ne kadar iyi olursan mimardan her zaman daha fazla kazanırsın eğer yüksek lisans yapıp öğretim görevlisi artı bilir kişi olursan üniversiteye artı dışardan gelen işleri yaparsın paraya para demezsin yaptığım hatalardan bitanesi yüksek lisans yapmamaktı ama para olacak yüksek yapmak için onuda belirteyim

teskox65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdullah Arığtekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben inşaat mühendisiyim iş bulmak zor ki başlarda maaş bile düşünme öyle söyliyim mimarlıktan daha zor okuması ama tecrübe kazanırsan ve ne kadar iyi olursan mimardan her zaman daha fazla kazanırsın eğer yüksek lisans yapıp öğretim görevlisi artı bilir kişi olursan üniversiteye artı dışardan gelen işleri yaparsın paraya para demezsin yaptığım hatalardan bitanesi yüksek lisans yapmamaktı ama para olacak yüksek yapmak için onuda belirteyim
abi babam müteahit baba mesleğini devam ettirmek istiyorum hangi bölüm benim için uygun olur ?

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin
abi babam müteahit baba mesleğini devam ettirmek istiyorum hangi bölüm benim için uygun olur ?
Direk inşaat mühendisi ol o zaman hiç düşünme babanın mesleği devam ettir şirket kurarsın zaten baban kuracak kadar yapmıştır o işi sanada kurmak düşer

teskox65

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdullah Arığtekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk inşaat mühendisi ol o zaman hiç düşünme babanın mesleği devam ettir şirket kurarsın zaten baban kuracak kadar yapmıştır o işi sanada kurmak düşer
abi ben şuana kadar mimari sadece işin başında gördüm çağırırz gelir istedğimiz projeyi söyleriz çizer beğenmedğimiz biyer olursa değiştirirz gerisi inşaat müh kalır statik proje vb işler. mimarlar neden kendini inşaat müh üstün görüyorlar gerçekte öyle bir şey varmı

zod1641

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Halit Berkutay Aydin
abi ben şuana kadar mimari sadece işin başında gördüm çağırırz gelir istedğimiz projeyi söyleriz çizer beğenmedğimiz biyer olursa değiştirirz gerisi inşaat müh kalır statik proje vb işler. mimarlar neden kendini inşaat müh üstün görüyorlar gerçekte öyle bir şey varmı
mimar projeyi çizer proje dahilinde hareket eder işi inşaat mühendisi yürütür inşaat mühendisi bir binanın başlangıcından bitişine her işin içindedir en ufak bir problemde inşaat mühendisi çözüm üretir yani bina eşittir inşaat mühendisi çizim ve stil eşittir mimar ben mühendis olarak kendimi kimseden üstün görmüyorum yani mimar ile işçi benim gözümde aynıdır ben ile işçide aynı, seviyeli ve hitap açısından her zaman bey ve usta gibi kavramlar kullanırım herkes kendi işinde profesyoneldir tecrübe sahibidir bir demir ustası benden daha iyi işin yürüme stilini bilir iş hayatı ile özel hayatındaki karakteri birbirine karıştırmayacaksın iş hayatındaki karakter ayrı olmalıdır , mimar kendini üstün görmesi bişey ifade etmez ben kendi işime bakarım ya da başka bir inşaat mühendisi benim üstümde olsa ben yine kendi işime bakarım benim için farketmez

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,115
Üyeler
151,174
Son üye
kerem c
Top Bottom