Neler Yeni

ACER LAPTOP USBSİZ FORMAT HATASI

meliss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melis
Merhabalar, usb olmadan cmd yoluyla izlediğim bir video ile format atmaya çalışıyorum fakat ne kadar araştırdıysam çözemediğim bir sorunla karşı karşıya kaldım. Normal pc açıkken cmd ekranında diskpart list disk komutları hata vermezken. Gelişmiş seçeneklerden kurtarma modunda cmd ekranında attığım resimdeki gibi hatalar alıyorum nasıl düzeltebilirim?

Ekler

• 17163720994697798909278999576928.jpg
    17163720994697798909278999576928.jpg
    3.7 MB · Hit: 14

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,224
İsim
Semih Boran
Merhabalar, usb olmadan cmd yoluyla izlediğim bir video ile format atmaya çalışıyorum fakat ne kadar araştırdıysam çözemediğim bir sorunla karşı karşıya kaldım. Normal pc açıkken cmd ekranında diskpart list disk komutları hata vermezken. Gelişmiş seçeneklerden kurtarma modunda cmd ekranında attığım resimdeki gibi hatalar alıyorum nasıl düzeltebilirim?
intel vmd sürücüsü kurulu değil. Bu yüzden de m2 nvme diskiniz çalışmıyor. Önce .inf şeklinde intel vmd sürücüsünü yüklemelisiniz. Disk seçme kısmından sürücüyü yükleyebilirsiniz.

meliss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melis
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
intel vmd sürücüsü kurulu değil. Bu yüzden de m2 nvme diskiniz çalışmıyor. Önce .inf şeklinde intel vmd sürücüsünü yüklemelisiniz. Disk seçme kısmından sürücüyü yükleyebilirsiniz.
.inf şeklinde derken tam bilmiyorum o terimleri

meliss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melis

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,224
İsim
Semih Boran
Usb olmadan format atmaya çalıştığımı belirttim ben üstte?
Yine de mecbursunuz çünkü windows pe de intel vmd sürücüsü yok. Ek olarak isonun içini d diskine falan çıkartıp, setup.exeyi komut isteminden açmanız yeterli. Tabii bunu yapabilmek için intel vmd gerekiyor.

meliss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melis
Attıgın dosyayı indirdim, sonrasını aşama aşama anlatabilir misin çünkü sormadan denedim bir şeyler yine olmadı. Denediğim şey setup olarak kurdum normal yeniden başlattım cmd komutunda yine aynı hatayı aldım

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,224
İsim
Semih Boran
Attıgın dosyayı indirdim, sonrasını aşama aşama anlatabilir misin çünkü sormadan denedim bir şeyler yine olmadı. Denediğim şey setup olarak kurdum normal yeniden başlattım cmd komutunda yine aynı hatayı aldım
Şimdi siz bu komut istemine nereden giriyorsunuz? Sıradan masaüstündeyken shift+yeniden başlat yapıp, oradan mı giriyorsunuz yoksa nereden giriyorsunuz?

meliss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melis

Ekler

• IMG_20240522_134354.jpg
    IMG_20240522_134354.jpg
    4 MB · Hit: 6

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,224
İsim
Semih Boran
Oradan giriyorsanız kurabilmenin bir yolu yok sanırsam diski görmediğinden. Anca usb ile kurabilirsiniz. Orada sürücü yükle diye bir şey var o yüzden. Burada kurabilmemizin bir yolu yok bildiğim.

meliss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melis
Oradan giriyorsanız kurabilmenin bir yolu yok sanırsam diski görmediğinden. Anca usb ile kurabilirsiniz. Orada sürücü yükle diye bir şey var o yüzden. Burada kurabilmemizin bir yolu yok bildiğim.
tamam işte benim sorunumda orada neden diski görmüyor ve diski görmesinin bir yolu var mı idi yazdıklarımı tam okumadan yardımcı olmaya çalıştın ama teşekkürler yinede.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,224
İsim
Semih Boran
tamam işte benim sorunumda orada neden diski görmüyor ve diski görmesinin bir yolu var mı idi yazdıklarımı tam okumadan yardımcı olmaya çalıştın ama teşekkürler yinede.
Okudum. Ek olarak zaten sorununuz belli ama anlamadınız sanırsam.
Sizinki intellisi anlaşılan. intel vmd var sizde de ve windowsta sürücüsü yok. Bu yüzden kurmak gerekiyor ama windows pede kurabilmemizin imkânı yok sanırsam. Anca usbye yazdırıp windowsu, öyle kurabilirsiniz diyorum. Yazdığım gayet anlaşılır ve kolay.

Çoğu kişinin yaptığı gibi rufustan usbye yazdırıp, usbden önyükleyin. Tabii önyüklemeden önce indirdiğiniz sürücüyü atın. Sonrasında kurulumda yükleyin sürücüyü ve windowsu kurun.

meliss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
melis
Gerçekten şuan usb olmadan format atmamın bir yolu yok mu ya. Bu sorun yüzünden usb olmadığı için kalakaldım

Top Bottom