Neler Yeni

akım korumalı priz önerisi

egle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Eagle
arkadaşlar selam pc yi ani elektirk gidip gelmelerinden korumak istiyorum o yüzden akım korumalı priz önerir misiniz? 8 li olsun

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
koray canpolat
tekli alıp 8li priz neden bağlamıyorsun

rrecko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Recep MARAŞ
korur tabi niye korumasın.

bthnaln

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Batuhan Alan
korunur mu ki öyle bağlanılan cihazlar

Ben korunacağını düşünüyorum. Sonuçta akım korumalı tekli prizimize düşük veya yüksek voltaj gelir ve bundan dolayı amperimiz düşer veya artış gösterir ise sigorta atacak ve korunmuş olacaktır. Bu noktada sormamız gereken sorular;

▶ Akım korumalı priz neye göre ve nereye kadar koruyabiliyor? (Joule değerine göre. Joule değeri ise 1 saniyede kaç Watt çektiğidir diyebiliriz.)
▶ Çoğalttığımız prizde kaç adet cihaz çalıştıracağız ve bu cihazlar saniyede toplam kaç W güç harcayacaklar?
▶ Toplamda saniyede 500 W güç harcayacak cihaz taktığımızda kaç Joule değerinde akım korumalı priz seçmeliyiz? (500 Joule = 500 Watt/s)
▶ Saniyede 500 W güç harcayacak cihazlar için 500 Joule değerinde mi akım korumalı priz kullanmalıyız? Yoksa değerinden yüksek mi?

Asıl sorumuzun cevabı tabi ki de değerinden yüksek olan korumayı seçmeliyiz. Benzini deponun ağzına kadar doldurduğumuzu düşünürsek daha iyi anlamış oluruz. Dökülme riskini almaya gerek duyan yoktur umarım?

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
877
İsim
Furkan Görür

eğer paranız varsa:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular