Neler Yeni

Kasamı temizleyeceğim nasıl temizlemeliyim?

davhonn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Davhonn
Kasamı alalı 10 ay oldu, tozlandı.
Valorantta ilk zamanlarda 450-500 alan rx6700+ryzen 5 5600 kombosu suan 200fps almaya basladı
Diğer oyunlard da düşüş var haliyle
Temizleyeceğim kendim yapmak istiyorum nasıl yapmam hakkında önerisi olan, nasıl temizlenmesi gerektiğini anlatan video önerisi olan var mı?
Sağolun.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Kasamı alalı 10 ay oldu, tozlandı.
Valorantta ilk zamanlarda 450-500 alan rx6700+ryzen 5 5600 kombosu suan 200fps almaya basladı
Diğer oyunlard da düşüş var haliyle
Temizleyeceğim kendim yapmak istiyorum nasıl yapmam hakkında önerisi olan, nasıl temizlenmesi gerektiğini anlatan video önerisi olan var mı?
Sağolun.
Bu derecede FPS düşüşü tozdan değildir ama güzel bi temizlik için kompresorle hava tutman lazım.
Tavsiyem bi bilgisayarciya git. Hem kasaya hava tuttur hem de işlemci termal macunu yenilet ama bilgisayarının başında dur :)

davhonn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Davhonn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu derecede FPS düşüşü tozdan değildir ama güzel bi temizlik için kompresorle hava tutman lazım.
Tavsiyem bi bilgisayarciya git. Hem kasaya hava tuttur hem de işlemci termal macunu yenilet ama bilgisayarının başında dur :)
Tozdan değilse nedendir?
Hava tutmaktansa hava çekmenin daha sağlıklı oldugunu duymustum ne kadar dogru bılemem.
Termal macunu değiştirmeyi düşünüyorum, kendim yapmak istiyorum ama tanıdığım birisi var o ilk aldığımda da yapmıstı ona mı yaptırmalıyım.
Bilgisayarcılara güvenemiyorum yine de.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Tozdan değilse nedendir?
Hava tutmaktansa hava çekmenin daha sağlıklı oldugunu duymustum ne kadar dogru bılemem.
Termal macunu değiştirmeyi düşünüyorum, kendim yapmak istiyorum ama tanıdığım birisi var o ilk aldığımda da yapmıstı ona mı yaptırmalıyım.
Bilgisayarcılara güvenemiyorum yine de.
Oyun ile alakalı da olabilir. Oynamıyorum ama oynayan birkaç arkadaşımdan oyunla ilgili sıkıntı var diye duymuştum.

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
cagari
saç kurutma makinesini soğuk moda al üflet gitsin birde işlemciye termal macun attınmı mis gibi olur bu arada süpürgeyle çekersen bazı hassas parçalar zarar görebilir az uzaktan saç kurutma makinesi tut dediğim gibi

davhonn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Davhonn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
saç kurutma makinesini soğuk moda al üflet gitsin birde işlemciye termal macun attınmı mis gibi olur bu arada süpürgeyle çekersen bazı hassas parçalar zarar görebilir az uzaktan saç kurutma makinesi tut dediğim gibi
Sağolun

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,392
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Saç kurutma makinesi veya kompresör ile hava tut . Kompresör ile hava tutarken fanlari elinle tut . Sonra kaza olmasın.
İnce uçlu fırça ile de anakartinin ve diğer yerlerin üstündeki tutan tozları temizlersin.

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
geçen gün kasayı bi üfledim tozlar kalktı fps 3x yaptı
Üfürüğünde şifa varmış tozdan değil.
Bi oda kirala millete üfür.
Hem köşeyi dönersin hemde insanların fps si kalkar. Başka yeride kalkabilir dikkatli ol :D

Top Bottom