Neler Yeni

2 ay dolmadan işten ayrılırsam, ihbar süresi verilir mi?

ice3h

80+ Bronze
Merhaba, kısa bi' süre önce bir firmada işe başladım. Fakat şuan ayrılmam söz konusu. Birkaç gün sonra tam bir ayı dolduracağım. İşten ayrılırsam ihbar süresi verilir mi?

Güncelleme:

2 hafta ihbar, ayrıca hakkım olan günlük 2 saatlik iş arama iznimi vermediler. Artı olarak 15 iş günü olarak ihbar yapmam gerekiyormuş. Bu nasıl bir sistem. Yakında mahkemelik olacak gibiyim. Birisiyle tartışmama ramak kaldı.

Son düzenleme:

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.
Merhaba, kısa bi' süre önce bir firmada işe başladım. Fakat şuan ayrılmam söz konusu. Birkaç gün sonra tam bir ayı dolduracağım. İşten ayrılırsam ihbar süresi verilir mi?
Deneme süresi vardır ilk 2 ay, işverene yazılı istifa dilekçesini verip ayrılabilirsin.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
İlk 6 ay içinde 14 günlük ihbar süresi vardır. İşveren isterse 14 gün daha seni tutabilir. Yok ben çalışmam dersen 14 günlük tazminat ödersin.

Mert

80+ Silver
İlk 2 ayda ihbar yok. Ben 11 ay çalıştığım yerde istifamı verdim, ertesi hafta ayrıldım. Her yer ihbar kullandırmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Emir İşsever
Krallar hangi iş kurumu olursa olsun deneme süreniz (işyerine göre değişir ortalama 2-3 ay olur) bitmeden istifa verirseniz direkt çıkıp gidebilirsiniz. Bu durumda sizi çalıştırmaya çalışan şirket sizi kullanıyor olur ve hukuki yollar ile hakkınızı çok rahat alırsınız. :)

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
946
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Şirkete kalmış bir şey 7 yıllık eleman vardı ben ayrılıyorum dedi 10 dakka sonra gitti hiç ihbar falan yok :D

Top Bottom