Neler Yeni

Milli Savunma üniversitesi hakkında?

phxey41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
kerem
Öncelikle iyi forumlar başlıktaki konu hakkında bazı öğrenmek istediklerim var yardımcı olursaniz sevinirim.
Msü sınavında 52k yaptım yani yks puanım ve netim okey olursa girebiliyorum diye biliyorum (sağlık vs dışında puan olarak)
1. Gözüm 1.25 miyop ve astigmat askeriyeden bir akrabaya soruyorum senelerdir asker sıkıntı yok vs diyo ama bu isle ilgilenen bir arkadaşım yok giremezsin vs diyo bu isin asli nedir?
2. Ben asker olmak istemiyorum normal bölüm seçip okuyabiliyor muyum? Elektrikler muh. Vs. Vs.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efe
iki gözün toplam 2 olması lazım ama birtanesi 1 i geçemez bu yüzden elenenler var sağlık kontrolünde doktordan doktora değişir

xTURANN

80+ Silver
Yanlış bilmiyorsam gözlük sıkıntı. Yani gözünün 1.25 olması. Miyop ya da astigmat önemli değil. Yani evet, sıkıntı yaratabilir.

2. Sorunun cevabı ise sanırım hayır. Orada askeri dersler oluyor. Örnek bir resim ;
1717092382074.png

Bu milli savunma üniversiteleri, deniz - hava ve kara harp okulları olarak 3'e ayrılıyor. Hatta Prof. Celal Şengör'de, TR'de okunabilir tek üniversiteler onlar diye söylüyor.
Kısacası ; okuyamazsın elektrik falan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efe
deniz ve hava harp okulunda normal mühendislikler var elektirik endüstürü makine havacılık müh vesayre ama harp okulu okursan asker teğmen olarak çıkarsın ve zorunlu çalışma görevin olur.

Rulep

80+ Gold
gözden eleniyorsun zaten msü sadece asker yetiştiriyor mühendislik bölümleri de istediğini okuyamıyorsun eşit dağılması lazım bir nevi şansına ne gelirse

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
efe
zaten bu
deniz ve hava harp okulunda normal mühendislikler var elektirik endüstürü makine havacılık müh vesayre ama harp okulu okursan asker teğmen olarak çıkarsın ve zorunlu çalışma görevin olur.
mühendilikleri harpokulunda seçeceğin için asker olmuş oluyorsun ve msü sivil yetiştirmiyor.

Top Bottom