Neler Yeni

Her Sabah Mide Bulantısı

majorw0w

80+ Silver
Dostum şunu yeme bunu yeme diyenlere takılma bunların hiçbiri doğru değil inan bana. Yıllardır çektiğim bir durum. Öncelikle sıkıntı tamamen psikolojide. Sabah uykunu almadığından uyanıp yataktan çıkmak istemiyorsun. Bu birinci sebep. İkinci sebep yataktan kalkmaz istememen okula gitmek istemediğinden. Belki bazı durumlar yüzünden okula gitmek istemiyor olabilirsin. Eğer okul yazılılarını önemseyen biriysen test edebilirsin, sınavdan önceki gün ve sınav sabahı daha çok bulanacak.
Son olarak çözüm istiyorsan çözümü hiçbir zaman doktorda bulamazsın. Gidersin sana saçma sapan ilaçlar verirler hiçbir işe yaramaz. (Çiğneme hapı, düzenli ilaç) Bundan kurtulmanın tek yolu isteyerek okula gitmek gerekirse çok uyuyup okul vakti zorlanmadan uyanmaktır. Ben aşamadım sen aşarsın umarım.
En mantıklı cevap.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
eren tunçay
Ortaokul zamanımda benimde sürekli olarak her sabah yaşadığım problemlerden biriydi bu miğde bulantısı. Her sabah dediğin gibi oluyordu doktora gittiğimde bir problem gözükmüyordu. Bende @Ameyus 'un dediği gibi psikolojik olduğunu düşünüyorum , okulu seven önem veren birisi değildim zaten bende hep uykusuz gider okulda uyurdum saatlerce. Okul müdürü ile görüşüp öğlenci yapmışlardı beni o zaman çok problem yaşamadım mide bulantısı konusunda fakat problem yaşadığım için öğretmen ile tekrar sabahçı oldum eski sınıfıma daha sonra bir şekilde düzeldi diyebilirim tam süreci hatırlamıyorum fakat kesinlikle psikolojik ama şuanda mide problemim de var reflü sanırım acılı yada baharatlı yiyince problem yaşıyorum aşırıya kaçınca. Önlemini alıp doktora gözükebilirsin yada psikolojik destek alabilirsin

Mithril

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Muhammet Kürkçü
Dostum şunu yeme bunu yeme diyenlere takılma bunların hiçbiri doğru değil inan bana. Yıllardır çektiğim bir durum. Öncelikle sıkıntı tamamen psikolojide. Sabah uykunu almadığından uyanıp yataktan çıkmak istemiyorsun. Bu birinci sebep. İkinci sebep yataktan kalkmaz istememen okula gitmek istemediğinden. Belki bazı durumlar yüzünden okula gitmek istemiyor olabilirsin. Eğer okul yazılılarını önemseyen biriysen test edebilirsin, sınavdan önceki gün ve sınav sabahı daha çok bulanacak.
Son olarak çözüm istiyorsan çözümü hiçbir zaman doktorda bulamazsın. Gidersin sana saçma sapan ilaçlar verirler hiçbir işe yaramaz. (Çiğneme hapı, düzenli ilaç) Bundan kurtulmanın tek yolu isteyerek okula gitmek gerekirse çok uyuyup okul vakti zorlanmadan uyanmaktır. Ben aşamadım sen aşarsın umarım.
Bende psikolojik olduğunu düşünüyorum bendede aynı durum var. Benim tarafta doktorlar vitamin vermekten ileri gidemedi maalesef.

Aykut D.

80+ Gold
Bendede vardı erken kalkınca oluyordu sonra kendi kendine geçti bende anlamadım .

gsonex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Emre Turan
yüzde 90 sosyal anksiyete aynı durum bende de vardı lisedeyken öyle olduğu için okulda yemek yemezdim sürekli midem bulanır kusarım korkusuna sonra birkaç ilaçlarla toparladık ama ilac kullanmanın da belli başlı kayıpları oluyor tabii mide ilacı da kullandım çok hiç fayda etmiyordu yani sen yine de bir görün midelikse mide ilaçları düzeltiyorsa o yöndedir ama mideye dayalı ilaçlar kesmiyorsa dediğim gibidir bir de böyle okulda sunum şu bu tarzı şeylerde de bulanıyor mu miden öyleyse direkt dediğim gibi

yusuftheayay

80+ Bronze
Okula sabah erken saatlerde (6.30) kalkmam gerekiyor ve neredeyse her sabah midem aşırı derecede bulanıyor. Doktor akşam yatmadan önce baharatlı şeyler yemememi söyledi, yemedim fakat hala devam ediyor nasıl çözebilirim?
Psikolojik liseye gittiğim zamanlar her sabah içimde Bi sıkıntı olurdu mide taraflarında okul bitti sıkıntıda geçti

BediS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Bedirhan Salcan
yüzde 90 sosyal anksiyete aynı durum bende de vardı lisedeyken öyle olduğu için okulda yemek yemezdim sürekli midem bulanır kusarım korkusuna sonra birkaç ilaçlarla toparladık ama ilac kullanmanın da belli başlı kayıpları oluyor tabii mide ilacı da kullandım çok hiç fayda etmiyordu yani sen yine de bir görün midelikse mide ilaçları düzeltiyorsa o yöndedir ama mideye dayalı ilaçlar kesmiyorsa dediğim gibidir bir de böyle okulda sunum şu bu tarzı şeylerde de bulanıyor mu miden öyleyse direkt dediğim gibi
Bende önceden bir tane hap kullandım ismini şu an hatırlayamıyorum ama bir etkisi olmamıştı. Okulda sadece erken saatlerde midem bulanıyor sonrasında midemde bir rahatsızlık oluyor ama kusturacak kadar olmuyor.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Bir endoskopi yaptır istersen

Palo DAYI

80+ Gold
kendım den ornek verıcek olursam her sabah okula gıderken karnım agırırdı suandada her sabah ıse gıderken karnım agrıyor :) yanı sorun tamamen pısıkoljık bır durum cunku ben oyle abur cuburdu osuydu busuydu kolay kolay yemem ve sabah kalkarkende sankı zorla kaldırılıyomus gıbı ve ısteksız bır sekılde kalkıyorum bundan dolayı oldugunu dusunuyorum yakamıda bırakmıyor kafada bıtırmek lazım olayı basaka caresı yok bu ısın

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,094
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
bende açken oluyo aynısı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR