Neler Yeni

Nvidia dan Beklentim çok yüksek

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,426
İsim
Hakanbey
Merhaba arkadaşlar AMD nin Apu çekirdekleri her geçen gün gücünü arttırmakta İntel tarafında bu seviyelerde bir rakip yok , AMD Tarafında Dahili GPU bakımından Tabi burada maksat sadece oyun oynatmak olabilir.

Nvidia dan Bu konuda büyük bir beklentim var ve Grafik tasarımcılar için Mini PC üretmesini çok istiyorum. Sonuçta ekran kartı üreten bir firma İşlemcide üretebilir diye düşünüyorum. Nvidia Şöyle Grafik tasarım için Dahili GPU lu bir işlemci üretse bunuda mini Pc ye koysa RTX teknolojilerini sonuna kadar kullansak Nede güzel olurdu varya tadından yenmezdi.

Sizce böyle bir şey olabilirmi, Yada neden yapmıyorlar ?

RTX 4070-4080 destekli Laptoplara 32 ekran monitör bağlayarak çalışan çok firma var hem çok yer kaplaması hemde Yük altında çok ses çıkarmasını düşünürsek Ciddi Satış rakamlarına ulaşabilir nvidia.

AMD kanadında
1717451768998.jpeg

Ryzen 9 8945HS, 32GB, 1 TB M.2 SSD, Bluetooth 5.2, WiFi 6E, 1x Ethernet, 2x HDMI, Win11 PRO Böyle bir cihaz var 780m Dahili GPU ya sahip Şimdi bunun İşlemcisini ve GPU sunu Nvidia olarak hayal edin :D

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Ahmet Hakan
İmkansıza yakın. GPU ile CPU bambaşka iki üretim alanı. Intel yıllardır APU üretmeye çalışıyor doğru düzgün. AMD ise burada gücünü batma pahasına satın aldığı ATI'ye borçlu. AMD zaten CPU üretimi yapan bir firma uzun yıllardır. Zamanında ATI'yi satın alarak iflasın eşiğine gelse de bugün o satın alımın meyvelerini yiyor. Nvidia başka bir mühendislik alanında köklü bir firma sahibi olmadan kolay kolay CPU üretemez.

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
4000 serisi dışında Nvidia tarafında alınabilecek anlamlı bir kart yok. İkinci el fiyat olarak yine AMD daha uygun.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,426
İsim
Hakanbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İmkansıza yakın. GPU ile CPU bambaşka iki üretim alanı. Intel yıllardır APU üretmeye çalışıyor doğru düzgün. AMD ise burada gücünü batma pahasına satın aldığı ATI'ye borçlu. AMD zaten CPU üretimi yapan bir firma uzun yıllardır. Zamanında ATI'yi satın alarak iflasın eşiğine gelse de bugün o satın alımın meyvelerini yiyor. Nvidia başka bir mühendislik alanında köklü bir firma sahibi olmadan kolay kolay CPU üretemez.
Nvidia CPU üretiyor dostum DPU olarak 8 core arm İşlemcileri piyasada var

Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
sanırım rtx 5000 serisi 3nm teknolojisi ile gelecekmiş.şu an 5nm de nvidia.ben orta segment seven bir insanım.neden derseniz üst segmente bakarsanız ekran kartının harcadığı güç 400 w civarı.bi valhalla oynadığınızı düşünün.yaklaşık 400 saat sürüyor.bu da yalnızca ekran kartında 160-170 kw sarfetmek demek.buda faturaya neredeyse 500 tl civarı için ek demek.4060 a baktığımızda orta segment bir kart ve sadece 115 w harcıyor.4060 8 yerine 12 gb olsa imiş 3060 gibi, tadından vazgeçilmezmiş.o yüzden şimdiden 5060 ı çok merak ediyorum.

Top Bottom