Neler Yeni

GİGABAYT Ekran Kartı GARANTİ SAÇMALIĞI

Payne0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umutcan Özgür
Arkadaşlar ekran kartımı görüntü vermiyor gerekçesiyle garantisi devam ettiği için dikkatli bir şekilde çıkartıp kutusuyla beraber eksiksiz şekilde gönderdim. Bugün ekran kartıma bakan garanti servisi "servis point" GPU ve kompanentler üzerinde yetkisiz müdahaleden dolayı hasar var dedi. Yaklaşık 3 senedir hiçbir şeyine dokunmadığım ekran kartında böyle bir sorun oldu. Hiçbir şekilde ekran kartı üzerinde işlem yapmadım. Servisin yolladığı fotoğraflar ektedir. (ekran kartım Gigabyte Aorus RTX 3060 12 GB)
Tüketici hakem heyetine başvurmayı düşünüyorum sizce değişimine karar verilir mi?

Ekler

• SN211841028991.jpg
    SN211841028991.jpg
    910.7 KB · Hit: 170
  • SN211841028991 (1).jpg
    SN211841028991 (1).jpg
    789.6 KB · Hit: 119
  • IMG_20240605_155426.jpg
    IMG_20240605_155426.jpg
    189.3 KB · Hit: 121
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Rüzgar kaan
İlgilendiği Kategoriler
toplama pc laptop
garanti etiketi duruyormuydu

Payne0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umutcan Özgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teknik servis Gigabaytın 2021 -2022 yıllarında ürettiği bazı erkan kartlarında garanti etiketinin bulunmadığını söyledi. Bunun için ekran kartını açmamama rağmen kanıtlayamadım habire kullanıcı hatası diye geçiştirdiler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüketici hakem heyetine olayı baştan sona anlatıp hakkımı aramayı düşünüyorum ürünün fatura fiyatı 5800 lira şu anki fiyatı 18.500 lira gidip de iade almam kur farkı çok fazla. Değişimini talep etsem ne derler onu bile bilmiyorum. Gigabayt tarafından mağdur edildim.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,938
İsim
Hacı
Başvur hakem heyetine.

Knispel

80+ Bronze
Teknik servis Gigabaytın 2021 -2022 yıllarında ürettiği bazı erkan kartlarında garanti etiketinin bulunmadığını söyledi. Bunun için ekran kartını açmamama rağmen kanıtlayamadım habire kullanıcı hatası diye geçiştirdiler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüketici hakem heyetine olayı baştan sona anlatıp hakkımı aramayı düşünüyorum ürünün fatura fiyatı 5800 lira şu anki fiyatı 18.500 lira gidip de iade almam kur farkı çok fazla. Değişimini talep etsem ne derler onu bile bilmiyorum. Gigabayt tarafından mağdur edildim.
THH'ye başvurman lazım. Garanti etiketini orada görmeyince direkt iptal ediyorlar maalesef.

Payne0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umutcan Özgür
Teknik servise ısrarla sordum siz benim daha önceden açıp açmadığımı anlayamıyor musunuz diye hatta ben dedim onlara üzerindeki hiçbir ambalajı sökmedim garanti ambalajları da vardır hatta dedim. Buna rağmen garanti ambalajının Gigabaytın bazı ekran kartlarında bulunmadığını söyledi böyle bir saçmalık olabilir mi

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
Şu tarz durumları görünce Galax gibi markalara sempatim daha da artıyor. 2 Yıl birebir değişim garantisi veriyor ve bence bunu da layığıyla yerine getiriyorlar. Türkiye de bu özel servisleri yetkilendirmelerinden dolayı diğer markalara olan güvenim gün geçtikçe azalıyor.

Payne0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umutcan Özgür
Şu tarz durumları görünce Galax gibi markalara sempatim daha da artıyor. 2 Yıl birebir değişim garantisi veriyor ve bence bunu da layığıyla yerine getiriyorlar. Türkiye de bu özel servisleri yetkilendirmelerinden dolayı diğer markalara olan güvenim gün geçtikçe azalıyor.
Vallahi hocam bundan sonra tercihlerimde özellikle servisi güçlü olan markaları ön planda tutucam. Gigabayt servisinin yaptığı bu olay aşırı saçma ve kabul edilemez.

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan SAYİT
Tüketici hakem heyetine başvurun, karar lehinize çıkmazsa da gidip servisin ağzını yüzünü dağıtın. Cidden nedir bu memlekette tüketicilerin çektiği ya? Kim ne diye kendi ürününe zarar versin? Artık tahammül edemiyorum böyle şeylere, sinirim zıpladı konuyu okurken bile.

Payne0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umutcan Özgür
Tüketici hakem heyetine başvurun, karar lehinize çıkmazsa da gidip servisin ağzını yüzünü dağıtın. Cidden nedir bu memlekette tüketicilerin çektiği ya? Kim ne diye kendi ürününe zarar versin? Artık tahammül edemiyorum böyle şeylere, sinirim zıpladı konuyu okurken bile.
Vallahi hocam bugün sırf teknik servise ulaşıcam diye 3 saat uğraştım. İlk aradığımda ulaşamadık teknikere dediler 15 dakika beklettiler sonra toplantıya girmiş dediler 1 saat beklettiler. aradım bu sefer moladalar dediler yine bekle bekle bekle. Neyse dedim olabilir insanlık hali arayıp konuştuğumda da durum bu yazık yani gerçekten yazık. Bir mal yapıyorsunuz garanti süresi içerisinde üstelik azıcık arkasında durun malınızın bu kadar mı kolay bir cihazın bozulması. Üstelik hiçbir müdahale yapmamama rağmen bir de kullanıcı hatası demezler mi...

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan SAYİT
Vallahi hocam bugün sırf teknik servise ulaşıcam diye 3 saat uğraştım. İlk aradığımda ulaşamadık teknikere dediler 15 dakika beklettiler sonra toplantıya girmiş dediler 1 saat beklettiler. aradım bu sefer moladalar dediler yine bekle bekle bekle. Neyse dedim olabilir insanlık hali arayıp konuştuğumda da durum bu yazık yani gerçekten yazık. Bir mal yapıyorsunuz garanti süresi içerisinde üstelik azıcık arkasında durun malınızın bu kadar mı kolay bir cihazın bozulması. Üstelik hiçbir müdahale yapmamama rağmen bir de kullanıcı hatası demezler mi...

Siz bana adresi verin ben fabrikadan arkadaşları otobüs'e toplayıp gelecem o zaman anlatırsınız derdini deyip kapatacaktın.

Payne0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Umutcan Özgür
Top Bottom