Neler Yeni

Fivem Kasma ve Drop Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arslan Bozok
Bütçe
6
Merhaba, RX 570, Ryzen 3 2200G sistem kullanıyorum işlemcim güçsüz olduğu için %30 darboğaz yapıyor. Fivemde kasma ve Drop scriptlerin geç yüklenmesi gibi şeyler oluyor. İşlemcimi Ryzen 5 3600'e yükseltsem bu sorunlar ortadan kalkar mı? Hem daha güçlü bir işlemci ve darboğaz yapmıyor.

xTURANN

80+ Bronze
Kaç GB RAM'in var ?
İnternet hızın ne ?
HDD mi SSD mi kullanıyorsun ?

xTURANN

80+ Bronze
8x2 16Gb ram
SSD
İnternet hızım düşüktü fakat droplarin bununla ilgili olduğunu düşünmüyorum
Drop için demedim zaten. FiveM'le uğraşıyorum, kendi çapımda developerım. Scriptlerin geç yüklenmesi internet hızına da bağlı.
3600'e geçersen düzelme yaşarsın fakat yapabilirsen pc değiştir..

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arslan Bozok
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Drop için demedim zaten. FiveM'le uğraşıyorum, kendi çapımda developerım. Scriptlerin geç yüklenmesi internet hızına da bağlı.
3600'e geçersen düzelme yaşarsın fakat yapabilirsen pc değiştir..
Anladım, scriptlerin geç yüklenmesi derken kastettigim bir sunucuya ilk girdiğimde değil isterese 10 kere girmiş olayım örneğin panellerin texturelerin vs geç gelmesinden bahsettim. Malesef şuan PC değiştirme imkanim yok. İşlemci değiştirdigimde Drop Sorunu ortadan kalksa en azından 60fps sabit oynasam bana yeter. Pvp sunucularında silah sıkmaya başladığımda anlık drop girip duruyor sanırım işlemci yetmiyordur.

xTURANN

80+ Bronze
Anladım, scriptlerin geç yüklenmesi derken kastettigim bir sunucuya ilk girdiğimde değil isterese 10 kere girmiş olayım örneğin panellerin texturelerin vs geç gelmesinden bahsettim. Malesef şuan PC değiştirme imkanim yok. İşlemci değiştirdigimde Drop Sorunu ortadan kalksa en azından 60fps sabit oynasam bana yeter. Pvp sunucularında silah sıkmaya başladığımda anlık drop girip duruyor sanırım işlemci yetmiyordur.
Grafik paketi kur, yüksek oranda fps artışı sağlıyor ama bazı sunucular bunu engelliyor. Yani %50 bir çözüm olacak.
Texture sorunu ekran kartından. Scriptlerin geç yüklenmesi muhtemelen işlemcidendir, onu değiştirsen belki çözüm olur ama yine de bazı şeylerde geri kalacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arslan Bozok
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Grafik paketi kur, yüksek oranda fps artışı sağlıyor ama bazı sunucular bunu engelliyor. Yani %50 bir çözüm olacak.
Texture sorunu ekran kartından. Scriptlerin geç yüklenmesi muhtemelen işlemcidendir, onu değiştirsen belki çözüm olur ama yine de bazı şeylerde geri kalacaksın.
Teşekkürler cevap için. Önerebilecegin bir grafik paketi var mı FPS boost için?

xTURANN

80+ Bronze
Teşekkürler cevap için. Önerebilecegin bir grafik paketi var mı FPS boost için?
PvP Sunucularının discordlarında oluyor. Fakat dediğim gibi, kaliteli rp sunucularına girmek istersen, engelleyenler olabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,215
Üyeler
146,901
Son üye
emrecnylm
Top Bottom