Neler Yeni

[SORUN ÇÖZÜLDÜ]

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

kad1RRR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,006
İsim
kadir
Bir sorun olacağını sanmıyorum fakat neden böyle bir tribe girmiş anlamadım.
yüz binlerce kişi kendini denemek için giriyor zaten.

Ryzenx

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir sorun olacağını sanmıyorum fakat neden böyle bir tribe girmiş anlamadım.
yüz binlerce kişi kendini denemek için giriyor zaten.
Ya hocam işte çok iyi bir öğrenci aslında ama birkaç sebepten dolayı çalışmaya pek zaman bulamadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@kad1RRR ama hocam kesin sorun olmaz değil mi?

Son düzenleme:

melidoas6

80+ Silver
Bu gün sınav çıkışı arkadaşımla konuştum. O özellikle sınav kitapçık numarasını ve cevapları kodlamamış gelecek sene hazırlanacağı için. Gözetmende görünce niye kodlamıyorsun sonra bize hesap soruyorlar demiş. O da bu sene zaten gitmeyeceğini ve özellikle yaptığı söylemiş. Gözetmen sınavda özellikle optik formu ve kitapçık numarasını kodlamadığını rapor edeceğim demiş. Burdan kötü bir şey çıkar mı? Seneye obp kırılması veya men cezası vs. Bende bu gün sınava girdim kitapçık üstünde kitapçık numarasını kodlamanın sorumluluğu size aittir yazıyordu. Not: arkadaşım kitapçık üzerinde “kitapçık numaramı doğru kodladım” yerine de imza atmış. Bu da sorun olur mu? Sadece bu sınav geçersiz sayılıp. Önüzmüzdeki senede yada ondan sonrakilerde hiçbir sorun çıkmazsa onun için sorun yok
Arkadaşın bu sene niye girdi o zaman? Gelecek sene de bu şekilde yaparsa hiç şaşırmam

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

Moren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Abdullah
ChatGPT den sor.
Arkadaşınızın sınavda kitapçık numarasını ve cevapları özellikle kodlamaması ve bunu gözetmene belirtmesi, sınavın geçersiz sayılmasına neden olabilir. Ancak, bu durumun arkadaşınızın gelecekteki sınavlarına veya Ortaöğretim Başarı Puanı'nın (OBP) kırılmasına etkisi olup olmayacağı konusunda bazı belirsizlikler bulunmaktadır. İşte dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar:

1. **Sınavın Geçersiz Sayılması:** Kitapçık numarasının ve cevapların doğru bir şekilde kodlanmaması genellikle sınavın geçersiz sayılmasına yol açar. Gözetmen bu durumu rapor ettiğinde, sınav merkezi bu raporu değerlendirir ve büyük olasılıkla sınavı geçersiz sayar.

2. **Gelecek Yıllara Etkisi:** Arkadaşınız bu yıl sınavının geçersiz sayılması durumunda, gelecek yıllarda sınava tekrar girebilir. Ancak, bu durumun OBP'ye veya sınava giriş hakkına herhangi bir olumsuz etkisi olup olmayacağı, sınav düzenleyici kurumun kurallarına ve uygulamalarına bağlıdır. Genellikle, sınavın geçersiz sayılması gelecek yıllarda sınava girme hakkını etkilemez, ancak belirli durumlarda OBP'nin kırılması gibi cezalar uygulanabilir.

3. **Kitapçık Üzerindeki İmza:** Arkadaşınızın kitapçık üzerinde "kitapçık numaramı doğru kodladım" yerine imza atması, özellikle numarayı doğru kodlamadığı bilindiği için ek bir sorun yaratabilir. Bu durum, sınav düzenleyici kurum tarafından değerlendirilecek ve gerekli görüldüğü takdirde disiplin cezaları uygulanabilir.

Sonuç olarak, sınavın geçersiz sayılması muhtemeldir, ancak bu durumun gelecekteki sınavlarına veya OBP'sine nasıl yansıyacağı sınav düzenleyici kurumun kararına bağlıdır. Arkadaşınızın bu konuda sınav düzenleyici kurumla iletişime geçmesi ve durumu netleştirmesi faydalı olabilir.

LEO0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Cavit Aslan
Sınav ortamı nasıl diye bakmak için girdi sanırım. Peki sizce sorun olur mu?
o nasıl bir kafa la sınav ortamında sadece soru çözmek yok kodlamaları doğru yapmak ve yetiştirmekte önemli herşeyi normal yapar tecrübe kazanır sonucada girip bakmaz sanki zorlamı gösterecekler arkadaşın bu mantıkla boşa sınav parası vermesin

Golf 4 R32

80+ Silver
Bu gün sınav çıkışı arkadaşımla konuştum. O özellikle sınav kitapçık numarasını ve cevapları kodlamamış gelecek sene hazırlanacağı için. Gözetmende görünce niye kodlamıyorsun sonra bize hesap soruyorlar demiş. O da bu sene zaten gitmeyeceğini ve özellikle yaptığı söylemiş. Gözetmen sınavda özellikle optik formu ve kitapçık numarasını kodlamadığını rapor edeceğim demiş. Burdan kötü bir şey çıkar mı? Seneye obp kırılması veya men cezası vs. Bende bu gün sınava girdim kitapçık üstünde kitapçık numarasını kodlamanın sorumluluğu size aittir yazıyordu. Not: arkadaşım kitapçık üzerinde “kitapçık numaramı doğru kodladım” yerine de imza atmış. Bu da sorun olur mu? Sadece bu sınav geçersiz sayılıp. Önüzmüzdeki senede yada ondan sonrakilerde hiçbir sorun çıkmazsa onun için sorun yok
Senin arkadaşında biraz mallık var herhalde. Hem sınava giriyor hem cevapları işaretlemiyor. Girmesin o zaman.

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
bişe olur mu bilmiyorum ama haketmiş devlette bülbül mü geçiyon sanki deneme çözüyor

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,349
İsim
Kerem Çavuş
tercih yapmazsa gelecek sene obp puanı düşmez , kitapçığını kodlasa da bir şey değişmezdi boşa tribe girmiş

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom