Neler Yeni

Ps5 vs pc upgrade vs ps5 pro

The_efec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Efe çiçek
Ben PC derim bence PS de sadece oyun oynayabilir Ken PC de oyun müzik video mesaj her şeyi yapabiliyorsun ve aynı şekilde PS oyunları yavaş yavaş artık PC ye gelmeye başladı

bora44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora aydin
dostum kabahatini hoş görüyorum, gta 3 demek istedin herhalde. o özellikte bir oyun pc'nin yanında herhangi bir konsolda ancak gta 3 gibi duracaktır saçmalık bu
Hocam bu nasil sacma bir mantik gozunuzu seveyim bu oyun zaten bu konsollar icin yapiliyor pcde konsoldan farkli olarak gorecegimiz tek sey 60 fps olucaktir tabi oyunu pcde oynamak icin 2 yil beklemek lazim anca 5070-5080 olursa onlarda konsola fark aticak performans alirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

paranı faize yatır daha iyi. doları tutuyorlar bana girdi sana girmesin, yatırım tavsiyesi değildir ama çok kötü fükür
Hocam 12000 bin lirayi faize atmaktansa dolar almak veya altina cevirmek daha mantikli olmazmi

Ben PC derim bence PS de sadece oyun oynayabilir Ken PC de oyun müzik video mesaj her şeyi yapabiliyorsun ve aynı şekilde PS oyunları yavaş yavaş artık PC ye gelmeye başladı
Zaten rx 6600 pc var 1080 pde is yapiyor o nedenden ps5 tercih edecegim cunku sonynin dedigine gore ileride pcye oyun gelmiyecek en azindan 2. - 3. Oyunlar icin suana kadar geleneler oyuncular ps5 alsin diyeymis sony baskaninin aciklamasi bu

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,895
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yavaş yavaş okuyup videolari izleyeceğim tek katilmadigim hiçbir pc ps5 den guclu olamaz demeniz 4070 super filan cok rahat ekarte ediyor ps5 i onun disinds elinize saglik okumasi bile 5-10 dk surer tahminimce bunu yazmasi dahada zahmetlidir bende zaten simdi ps5 slim alip para biriktirip dolara yatirip pro ciktiktan bir sure sonra konsolumu satip proya gecmek olucak
ekarte ediyor diyorsunuz da aynı paraya hiçbir konsol diyede yazıda belirtiyor knk :) ki buda sugötürmez bir gerçek

Elinde Rx6600 sistem var zaten üstüne hiçbir ps exclusivesi ilk baştan pcye çıkmayacak min 1-2 sene sonra çıkıcak o zamana kadarda zaten konsolcular oyunun suyunu çıkarmış olucak bile

TrollSlayer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
Arif Çelebi
Cod gamepass gelse ne olucak kanka satışlara bak konsolların şuanda Xbox Series X/S + Steamı toplasak 55m falan ediyor sony şuanda 60m baremini geçti bile ps5 satışında 3.5 sene oldu nerdeyse ki exclusiveler 2 sene sonra geliyor ghost of tsushima 4 sene sonra geldi ps4 oyuncuları çoktan platinlediler attılar kenara yeni ps5 alanlarda zaten pc ye gelene kadar platinledi geçti
emin ol zamanında ps cafelerde çok ps kullandım ama ondan fazla pc kullanmışımdır yinede oyun konusunda sony ciddi manada önde
PS2 oyunları şuanda emu şekilde ps5 e geliyor 4k cayır cayır çalıştırılıyor gene
anlamamakta bu kadar diretmeseniz keşke microsoft konsolu bıraktı diyorum adamlar artık pc den kazanıyor parayı ps nin karşısına xbox + pc koyman lazım adamlar artık servis satıyor xbox ne kadar satmış umurlarında değil

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
Murat Cemal
Hocam bu nasil sacma bir mantik gozunuzu seveyim bu oyun zaten bu konsollar icin yapiliyor pcde konsoldan farkli olarak gorecegimiz tek sey 60 fps olucaktir tabi oyunu pcde oynamak icin 2 yil beklemek lazim anca 5070-5080 olursa onlarda konsola fark aticak performans alirsiniz
hocam haklısınız, o 500 dolarlık makinada en az bi 4070 var ki çalıştırıyor, hani dalga bi yana içindeki donanımlar şu anki rx 6600 gibi kartlarla bile boy ölçüşemez. bu cihazların özelliği galiba yanlış hatırlamıyorsam ps2/3 den beri çok düşük çözünürlükte işleyip yazılımla yükseltiyor görüntüyü ve kareyi. ayrıca hangi AAA oyunu pc'den daha iyi çalıştırmış grafik kalitesi açısından bana bi göstersene? yurt dışında olsak haklısın ama türkiyedesin 3 tane vergi koyacaklar aşağı yukarı çok daha iyi verim alabileceğin bir bilgisayarla kafa kafaya olacak. ben şahsen intelin yeni işlemcilerini ve amd'nin yeni seri ekran kartlarını beklerdim, muhtemelen gta 6'nın çıkışına yakın yeni konsollar duyururlar, duyurmaları lazım çöp bu kullandıkları çip öyle yeni nesil oyunlarda vs. yazılımla çözülcek gibi değil. zaten bu yüzden konsollara çıkan oyunlar ayı geçmeden pc'ye geliyo yani bazı gerçekleri kabullenmek lazım, eskiden böyle miydi? bir oyun konsola çıkardı sadece, ordan devam ederdi dediğiminde ispatı bu. bilgisayarda çok daha verimlidir oyun oynamak. çip fiyatları böyle giderse konsol kitabı kapanır kimse 1000$ vermez konsola. 1000$'lık bir konsol olmadan ortada pc ile yarışamaz.

bence eylül ekime kadar beklenip kampanyalı bir hazır sistem yapıştırılmalı, paranıda enflasyondan koruda nasıl korursan koru

bora44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora aydin
ekarte ediyor diyorsunuz da aynı paraya hiçbir konsol diyede yazıda belirtiyor knk :) ki buda sugötürmez bir gerçek

Elinde Rx6600 sistem var zaten üstüne hiçbir ps exclusivesi ilk baştan pcye çıkmayacak min 1-2 sene sonra çıkıcak o zamana kadarda zaten konsolcular oyunun suyunu çıkarmış olucak bile
Ayni fiyati gormedim kusura bakmayin

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
Murat Cemal

rx 6600 seni daha çook götürür, şu anda yüksek ayarlarda 1080p'de kastıracak bir oyun bilmiyorum o kartı. bir tık ayar kıs devam et gittiği yere kadar. şahsen kullandım, ömrümde kullandığım en iyi ekran kartıydı

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,895
İsim
Emre
Discord
necromancerr
anlamamakta bu kadar diretmeseniz keşke microsoft konsolu bıraktı diyorum adamlar artık pc den kazanıyor parayı ps nin karşısına xbox + pc koyman lazım adamlar artık servis satıyor xbox ne kadar satmış umurlarında değil

1718292177334.png

1718292187467.png

rx 6600 seni daha çook götürür, şu anda yüksek ayarlarda 1080p'de kastıracak bir oyun bilmiyorum o kartı. bir tık ayar kıs devam et gittiği yere kadar. şahsen kullandım ömrümde kullandığım en iyi ekran kartıydı
kanka ps5 etmez 17k lık hiçbir sistem tak ps5 i aç 4k aç 2k aç 1080p cayır cayır oynatır sadece oyun tarafıyla bakarsak durum bu günlük iş dersen zaten ps bunun için çıkan bir şey değil adı üstünde ''PlayStation''

bora44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora aydin
hocam haklısınız, o 500 dolarlık makinada en az bi 4070 var ki çalıştırıyor, hani dalga bi yana içindeki donanımlar şu anki rx 6600 gibi kartlarla bile boy ölçüşemez. bu cihazların özelliği galiba yanlış hatırlamıyorsam ps2/3 den beri çok düşük çözünürlükte işleyip yazılımla yükseltiyor görüntüyü ve kareyi. ayrıca hangi AAA oyunu pc'den daha iyi çalıştırmış grafik kalitesi açısından bana bi göstersene? yurt dışında olsak haklısın ama türkiyedesin 3 tane vergi koyacaklar aşağı yukarı çok daha iyi verim alabileceğin bir bilgisayarla kafa kafaya olacak. ben şahsen intelin yeni işlemcilerini ve amd'nin yeni seri ekran kartlarını beklerdim, muhtemelen gta 6'nın çıkışına yakın yeni konsollar duyururlar, duyurmaları lazım çöp bu kullandıkları çip öyle yeni nesil oyunlarda vs. yazılımla çözülcek gibi değil. zaten bu yüzden konsollara çıkan oyunlar ayı geçmeden pc'ye geliyo yani bazı gerçekleri kabullenmek lazım, eskiden böyle miydi? bir oyun konsola çıkardı sadece, ordan devam ederdi dediğiminde ispatı bu. bilgisayarda çok daha verimlidir oyun oynamak. çip fiyatları böyle giderse konsol kitabı kapanır kimse 1000$ vermez konsola. 1000$'lık bir konsol olmadan ortada pc ile yarışamaz.

bence eylül ekime kadar beklenip kampanyalı bir hazır sistem yapıştırılmalı, paranıda enflasyondan koruda nasıl korursan koru
Hocam bircok basin kurumu teknoloji editorune gore en guvenlileri bilgileri olan digital foundryde gore ps5 de rx 6700 civari bir gpu kullanilmis bunun uzerine yapilan optimizelerle 6700 xt 6800 performansi ortaya cikabilmekte pro icin konusursak 7800 xt ile gelmesi bekleniyor ustune yapilacak custom ayarlar pssr ve oyunlarda konsol icin olan ek optimizelerle pcden daha mantikli bir hale gelicektir ustelik maksimum 600 dolar fiyat etiketiyle ulkemizde totalde 900 dolara bile gelse genede cok daha uyguna gelmis olucaktir

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
Murat Cemal
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

kanka ps5 etmez 17k lık hiçbir sistem tak ps5 i aç 4k aç 2k aç 1080p cayır cayır oynatır sadece oyun tarafıyla bakarsak durum bu günlük iş dersen zaten ps bunun için çıkan bir şey değil adı üstünde ''PlayStation''
sen ps5 kullandın mı? 2k 4k açtığında nelerden feragahat ediyorsun ya da kalite nasıl oluyor bir fikrin varmı? bana bir AAA oyunda delil sun.
4k'da ps'de oynamaktansa 1080p'de ultrada pc'de oynamak misli kat iyidir. ayrıca gamepass pc'de de var yani...

Hocam bircok basin kurumu teknoloji editorune gore en guvenlileri bilgileri olan digital foundryde gore ps5 de rx 6700 civari bir gpu kullanilmis bunun uzerine yapilan optimizelerle 6700 xt 6800 performansi ortaya cikabilmekte pro icin konusursak 7800 xt ile gelmesi bekleniyor ustune yapilacak custom ayarlar pssr ve oyunlarda konsol icin olan ek optimizelerle pcden daha mantikli bir hale gelicektir ustelik maksimum 600 dolar fiyat etiketiyle ulkemizde totalde 900 dolara bile gelse genede cok daha uyguna gelmis olucaktir
upscaling teklonojisiyle verdiği fps'ler mi yoksa ham performans testlerinde mi? benim bildiğim öyle değil bir link vs. atıp aydınlatırsan sevinirim

bora44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora aydin
sen ps5 kullandın mı? 2k 4k açtığında nelerden feragahat ediyorsun ya da kalite nasıl oluyor bir fikrin varmı? bana bir AAA oyunda delil sun.
4k'da ps'de oynamaktansa 1080p'de ultrada pc'de oynamak misli kat iyidir. ayrıca gamepass pc'de de var yani...

upscaling teklonojisiyle verdiği fps'ler mi yoksa ham performans testlerinde mi? benim bildiğim öyle değil bir link vs. atıp aydınlatırsan sevinirim
Ayni grafiklerde ayni cozunurlukte kiyasliyor 2 cihazin fpsini ona gore 6700 den bi tik daha iyi calisiyor iste

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,895
İsim
Emre
Discord
necromancerr
sen ps5 kullandın mı? 2k 4k açtığında nelerden feragahat ediyorsun ya da kalite nasıl oluyor bir fikrin varmı. bana bir AAA oyunda delil sun.
Müsait olduğumda fotoğrafını atarım kullandığıma dair arkadaşta var haftada 2-3 akşam toplanıp fifa Spiderman 2 tarzı oyunları oynuyoruz

Aynı görüntü kalitesini yakalayabiliyorsun ayrıca 4k açabiliyor sen aç 6600 ile 4k yı 60 fps ray tracingli ondan sonra konuşalım adamlar 4k oynamak için 4070Ti Super 4080 tarzı kartlar kullanıyorlar

arkadaşlar elimdeki switch oledimi satip ve bir miktar para ekleyip ps5 slim alabilirim her nesil ps konsolu alan biriydim ve sony sevdalisiyim yahut switch ve rx 6600 kartımı satip 4070 super - 7900 gre alip sonrada tüm parçaları satip pcyi baştan assagi dizebilirim oyun fiyatları sorun değil sizce ps5 in vereceği zevk daha mi fazla olur sonuçta yılların pscisiyim ps5 pro beklememe nedenim 40-45 k olabilir diye dusunmem yada paramı dolar yapsam alabilirmiyim pro ne onerirsiniz
Dostum 6600 sahibiydim ve upgrade ile PS5 Slim arasında kaldım aynı senin gibi. Upgrade tercih ettim çünkü 1.5 sene boyunca Ps'ye özel oyun çıkmayacak, halihazırda çıkmış oyunlarda Pcye gelecek. Ayrıca ekstra olarak PC de steam kütüphanem vardı ama PS5 aldığım takdirde çok pahalı fiyatlardan yeniden kütüphane dizmem gerekecekti. Dizmeyi de geçersek online için bile yıllık bir oyun parası kadar para vermem gerekecekti. Ben de kendime dedim ki bilgisayarı güncelle, online oynama masrafından kaçın, pahalı kütüphaneden kaçın gerekiyorsa da korsan oyna iyice kâr et. Özel oyun çıkmadığı dönemde de performans olarak kafan rahat olsun. Sonra gidip RX 7700XT aldım. Özellikle bütçe olarak bu daha mantıklı bence. Gta 6 konsola özel gelebilir evet ama ona da o zaman bakarız dedim. 1.5 sene boyunca 3-4 oyun oynayacağım makineye 17k bağlamak istemedim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,956
Üyeler
154,154
Son üye
Neobir
Top Bottom