Neler Yeni

Yoklama kaçağı nasıl olunur?

masterfa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Özcan
Merhaba, askerliğim 22 temmuz 2024’e kadar ertelenmiş görünüyor ünv’den 2 sene önce mezun olduğum için. 22 temmuz 2024’ten sonra hemen yoklamamı yaptırmam gerekir mi yoksa 31 aralık 2024’e kadar sürem olur mu? Askerlik durum belgemde 22 temmuz 2024’e kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor ancak bu tarih geçtikten sonra belgede ne yazacak artık? Yoklama kaçağı durumuna düşer miyim? Teşekkür ederim

fatik1903

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Fatih Öztütk
Seni tekrar askere çağırdılarina dahil belge gün verecekler eğer o gün ne kadar gitmesen asker kaçağı olarak görünürsün diye biliyorum

masterfa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Seni tekrar askere çağırdılarina dahil belge gün verecekler eğer o gün ne kadar gitmesen asker kaçağı olarak görünürsün diye biliyorum
Yani 22 temmuz 2024’te tecilim bitince bir bildirim mi gelecek şu tarihe kadar yoklama yaptırmalısınız diye?

masterfa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet bey

Evet veya e devlet çıkar sen o tarihten itibaren kontrol ederseniz
Hocam son olarak diş hekimliğinde uzmanlığa başlayacağım da eylül başı gibi ama 22 temmuzda ertelemem bitecek. Kaçak durumuna düşmeden uzmanlığa başlarsam tekrar ertelenebiliyor mu? Yani bildiğim kadarıyla zaten uzmanlıklarda öğrenci işleri dilekçe gönderiyor MSB’ye erteleme için ama sorun şu ki erteleme sürem geçmiş olacak. O süre bir kere bitti mi bir daha ertelenmiyor diyenler var. Hiç böyle bir duyumunuz var mı? Bunu şubeye soracağım ama yine de gitmeden de bir fikir almak istedim

Top Bottom