Neler Yeni

Mavi Ekran Arkadaşlar mavi ekran ile uğraşıyorum yardımcı olur musunuz?

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Aynı sorunu yaşamıştım anakartın m2 slotu arızalı çıkmıştı. HDD'deki oyunlarda mavi ekran vermiyordu. Yeni anakart alıp sorunu çözmüştüm. Sorunun aynı olabilir.
benim sistem ortalama 3.5 senedir sağlam son 1 küsür senedir ara sıra böyle oluyor

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
benim sistem ortalama 3.5 senedir sağlam son 1 küsür senedir ara sıra böyle oluyor
Benimde sağlamdı sonradan böyle bir sorun ortaya çıkmıştı. HDD veya SATA SSD varsa format at bi sistem kur oyun yükle. M2 SSD'i sök. Dene bakalım mavi ekran alacak mısın yine. Ben böyle çözmüştüm. Sonra anakart değiştirdim.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Benimde sağlamdı sonradan böyle bir sorun ortaya çıkmıştı. HDD veya SATA SSD varsa format at bi sistem kur oyun yükle. M2 SSD'i sök. Dene bakalım mavi ekran alacak mısın yine. Ben böyle çözmüştüm. Sonra anakart değiştirdim.
Hocam konuyu okursanız onları yaptığımı görürsünüz, yinede teşekkürler

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,424
İsim
Hakanbey
Eski kemik üyeler beni bilir Mavi ekranların babasıyımdır ancak uzun zamandır uğraşmıyorum ve unuttum desem yeridir. Öncelikle hatamız çoğunluk ile "whea uncorrectable error" buna istinaden denediğim çözümler şu şekilde;

-DDU İle Ekran kartı sürücülerini sıfırdan WHQL ile kurdum (Inno3D 1650S)
-AMD Chipset driverini kurdum (B450M-A Pro Max, R5 2600)
-M2 SSD Sök tak yaptım (Bundan sonra bir kaç gün sorun olmadı sonra tekrar başladı)
-Ram sök tak ve yerlerini değiştirdim
-Toz temizliği yaptım
-PSU temizliği yaptım
-Windows Bellek tanılama yaptım
-chkdsk /f yaptım
-XMP Açık kapalı denedim
-Core Boost Performance kapadım açtım denedim olmadı
-1 sene önceki BIOS a döndüm olmadı
-OCCT ile psu test yapmıştım ısılar 90 ları görünce bile kapanmamıştı yani ısısal sorunum yok oyun içi 71 72 geçmiyor asla.
-2 3 kere format attım 1 kere 11 Pro ya geçtim 1 kere tekrardan 10 Pro kurdum

artık aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef FC 24 e girdiğim gibi sistem ya kilitleniyor ya mavi ekran veriyor ETS 2 de ise bir yarım saat sonra hata veriyor genelde.

Güncelleme : Tekrardan mavi ekran aldım bu sefer spotify oturumu falan kapanmıştı garip cidden kafayı yedik iyice
Anakartınızın m2 ssd slotu arızalı veya oksitlenmiş veya m2 ssd nizin veri yollarında oksitlenme mevcut Bu iki kısmı Silikon sprey ile detaylı temizlerseniz Sorununuz çözülecektir. Eğer temizlik kurtarmadıysa Farklı M2 ile test etmenizi öneriyorum.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
Hocam konuyu okursanız onları yaptığımı görürsünüz, yinede teşekkürler
Sök tak yaptığını yazmışsın. Tamamen sök. Sök tak yapma çünkü anakarta takılı olduğu takdirde aynı hatayı yine verecek. M2 SSD'yi söküp HDD'ye temiz windows kurulumu yap ve oyun yükleyip M2 SSD takmadan bir süre kullan (1 hafta mesela) muhtemelen mavi ekran almayacaksın.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Sök tak yaptığını yazmışsın. Tamamen sök. Sök tak yapma çünkü anakarta takılı olduğu takdirde aynı hatayı yine verecek. M2 SSD'yi söküp HDD'ye temiz windows kurulumu yap ve oyun yükleyip M2 SSD takmadan bir süre kullan (1 hafta mesela) muhtemelen mavi ekran almayacaksın.
Hatayı düzeltmenin yolunu arıyorum hocam çöpe atmanın değil :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartınızın m2 ssd slotu arızalı veya oksitlenmiş veya m2 ssd nizin veri yollarında oksitlenme mevcut Bu iki kısmı Silikon sprey ile detaylı temizlerseniz Sorununuz çözülecektir. Eğer temizlik kurtarmadıysa Farklı M2 ile test etmenizi öneriyorum.
Oksitlenme gözle göremedim donanımsal olabilir

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
446
İsim
Batuhan
Hatayı düzeltmenin yolunu arıyorum hocam çöpe atmanın değil :)

Oksitlenme gözle göremedim donanımsal olabilir
Anakart sorunluysa değişmekten başka çaren yok. Çöpe at demedim. Her elektronik eşyanın bir ömrü var. O zaman sana mavi ekranınla mutluluklar. Konu açıp insanlardan yardım isteme böyle tepkiler veriyorsan. 🙂

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Can BOZKURT
Anakart sorunluysa değişmekten başka çaren yok. Çöpe at demedim. Her elektronik eşyanın bir ömrü var. O zaman sana mavi ekranınla mutluluklar. Konu açıp insanlardan yardım isteme böyle tepkiler veriyorsan. 🙂
Alacak paramız olsa alırız zaten buranın amacı hatayı çözüp işi kurtarmak.

Sorun hala mevcut FC24 de özellikle sistem kilitleniyor siyah ekran veriyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,289
Üyeler
156,306
Son üye
bayrom
Top Bottom