Neler Yeni

Yardım RYZEN 9 7900X3D FPS SORUNU

erentacus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren sisman
EKRAN KARTİ: RTX 4070 PNY XLR8
IŞLEMCI: RYZEN 9 7900X3D
ANAKART: GIGABYTE A620M GAMEING
RAM: DDR5 32 GB XPG
PSU : 750W CROSAIR GOLD
Bioyusada güncelleme ragmen eski işlemcim 7500f di bu işlemciylle upgrade yaptim cs2 de 280 fpsin ustune cikamiyorum ne yaptiysam olmadı bu işlemciyle bu fps normalmi oyun ayarlarıda lowda yani kafayi yicem 7500f le bile daha iyi fps aliyordum

Bioyusada güncelleme ragmen eski işlemcim 7500f di bu işlemciylle upgrade yaptim cs2 de 280 fpsin ustune cikamiyorum ne yaptiysam olmadı bu işlemciyle bu fps normalmi oyun ayarlarıda lowda yani kafayi yicem 7500f le bile daha iyi fps aliyordum
komple temiz windows kur bence driverlar çakışabilir kalıntıları ortalama 500 ün altına düşmemesi lazım sizin büyük ihitmal çözülür temiz windowstan sonra

erentacus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren sisman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deneyeçegim umarım cözülür birtek windowsu sifirlamadım herşeyi denedim umarım dediginiz gibidir teşekkür ederim yardımınız için

Deneyeçegim umarım cözülür birtek windowsu sifirlamadım herşeyi denedim umarım dediginiz gibidir teşekkür ederim yardımınız için
olmazsa amd ryzen master programını indirip basit ayarlarla halledilir donanımsal yetmezlik mümkün değil yazlım driver sorunları çözülür genelde bu konularda bilgili arkadaşlarda fikirlerini söylediğinde 1.2 güne halledersiniz sorunu

erentacus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren sisman
Hocam anlamaktan ziyade iş içinde kullandiğim için aldım bu işlemciyi dediğiniz gibi oyun performansı tabikide 7800x3d daha iyi benim sorunum bu işlsmcinin 250 max 280 cs2de cıkamadığı sorunum performans düşüklüğü

Ego5561

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Egemen Kol
Bioyusada güncelleme ragmen eski işlemcim 7500f di bu işlemciylle upgrade yaptim cs2 de 280 fpsin ustune cikamiyorum ne yaptiysam olmadı bu işlemciyle bu fps normalmi oyun ayarlarıda lowda yani kafayi yicem 7500f le bile daha iyi fps aliyo
En iyi işlemcilerden birini en kötü anakarta takmışsın benden çok daha iyi anlayanlar var ama bence o anakart o işlemciyi besleyemez.

erentacus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren sisman
En iyi işlemcilerden birini en kötü anakarta takmışsın benden çok daha iyi anlayanlar var ama bence o anakart o işlemciyi

En iyi işlemcilerden birini en kötü anakarta takmışsın benden çok daha iyi anlayanlar var ama bence o anakart o işlemciyi besleyemez.
Bana anakart önersinde bulabilirmisiniz bu işlemciye yönelik rica etsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyi işlemcilerden birini en kötü anakarta takmışsın benden çok daha iyi anlayanlar var ama bence o anakart o işlemciyi

Bana anakart önersinde bulabilirmisiniz bu işlemciye
Bana anakart önersinde bulabilirmisiniz bu işlemciye yönelik rica etsem
Şuan ki anakartım Gıgabyte A620M X Gameing

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Anakart değiştirme. Önce sıfırdan bir windows kur. AMD sitesinden chipset driverlarını ve ekran kartı driverını kurup tekrar bir dene. Büyük ihtimalle sistemin hala 6 çekirdek gibi çalışıyor.

Windows sıfırlama direkt sıfırdan USB ile windows kur kendi orijinal sitesinden indirip.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,869
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Oyun için 7800x3d daha iyi..
konuyu okusaydın keşke. hem iş hem oyun için alınmış. ayrıca konuda 7800x3d den daha kötü oyun performansı mı var diye de sorulmamış neden olması gerekenden daha düşük fps alıyor diye sorulmuş.

erentacus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren sisman
Anakart değiştirme. Önce sıfırdan bir windows kur. AMD sitesinden chipset driverlarını ve ekran kartı driverını kurup tekrar bir dene. Büyük ihtimalle sistemin hala 6 çekirdek gibi çalışıyor.

Windows sıfırlama direkt sıfırdan USB ile windows kur kendi orijinal sitesinden indirip.
Teşekkür ederim dediklerinizi yapıp bilgilendireceğim.

JaciRox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Çağkan Çağlayan
7500f ile valorantta kac fps alıyodun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,565
Üyeler
147,569
Son üye
Iwazaki
Top Bottom