Neler Yeni

Eski laptopta ssd yükseltme ve termal macun işlemi nasıl yapılır? YARDIM

kloos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan
Arkadaşlar evdeki eski laptopum biraz sesli çalışıyordu ve ısınıyordu. Ben de termal macun ve SSD aldım kargoda gelince yapacağım onları. Yalnız termal macun ne kadar etkili olur ve 2 tane bölge var burada nereye sürmem gerekiyor termal macun? Bir de aldığım ürünleri koyayım yorumlayın teşekkür ederim.
https://app.hb.biz/XbVvzRgf2xdd
https://app.hb.biz/NLVATvwVQs8v
Bu SSD uyumlu olur mu laptopa nasıl anlarım?

Ekler

• 17202887751303769893476933643348.jpg
    17202887751303769893476933643348.jpg
    227.5 KB · Hit: 11

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
ozan başaran
güzel parçalar tercih etmişsiniz hocam. ramin yanında işlemciniz var işlemcinizin altındaki bölmede de ekran kartınız var. işlemciye ve ekran kartına termal macunu çok az olacak şekilde sürün, dikkat edin çok sürmeyin yoksa macun pumpout yapar işlemciniz soğuyacağına daha da ısınır.
eski laptop olduğu için sata yuvası olacaktır ssdyi oraya takacaksınız ssd konusunda uyumluluk sorunu çekmezsiniz

kloos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
güzel parçalar tercih etmişsiniz hocam. ramin yanında işlemciniz var işlemcinizin altındaki bölmede de ekran kartınız var. işlemciye ve ekran kartına termal macunu çok az olacak şekilde sürün, dikkat edin çok sürmeyin yoksa macun pumpout yapar işlemciniz soğuyacağına daha da ısınır.
eski laptop olduğu için sata yuvası olacaktır ssdyi oraya takacaksınız ssd konusunda uyumluluk sorunu çekmezsiniz
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim eski termal macuna baktım az sürülmüş ve üstünden çok geçmişti şimdi ben videolarda baktım sanırım üstündeki ve işlemicinin üstündekini kolonyalı mendille temizleyip az şekilde hem üstüne hem de altına süreceğim değil mi? Birde ssd takacağım o yüzden bir flasha windows 10 iso kurdum rufus ile. Boot menüden bir şeyi disabled yapmam gerekiyor sanırım onu yapıp windows kuracağım değil mi yanlışlık olmasın :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

dakika 9:16 secure boot muş

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
ozan başaran
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim eski termal macuna baktım az sürülmüş ve üstünden çok geçmişti şimdi ben videolarda baktım sanırım üstündeki ve işlemicinin üstündekini kolonyalı mendille temizleyip az şekilde hem üstüne hem de altına süreceğim değil mi? Birde ssd takacağım o yüzden bir flasha windows 10 iso kurdum rufus ile. Boot menüden bir şeyi disabled yapmam gerekiyor sanırım onu yapıp windows kuracağım değil mi yanlışlık olmasın :)
evet hocam alkollü birşeyle temizleyip macunu öyle uygulayın işlemciye sakın dokunmayın ona dikkat edin. sadece macunu sıkın güzelce yayın ve soğutucu bloğu üstüne yerleştirin, secure bootu enable yapıp ordaki menüden flaş belleğinizi ilk sıraya koymanız gerekiyor youtubeden bakarak yapabilirsiniz çok kolay bir işlem zaten. windowsu kurduktan sonra ayarları eski haline çevirmeyi unutmayın

kloos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan
evet hocam alkollü birşeyle temizleyip macunu öyle uygulayın işlemciye sakın dokunmayın ona dikkat edin. sadece macunu sıkın güzelce yayın ve soğutucu bloğu üstüne yerleştirin, secure bootu enable yapıp ordaki menüden flaş belleğinizi ilk sıraya koymanız gerekiyor youtubeden bakarak yapabilirsiniz çok kolay bir işlem zaten. windowsu kurduktan sonra ayarları eski haline çevirmeyi unutmayın
Hocam yeniden çok teşekkür ederim yorumunuz için takıldığım bir şey olursa yine size sorabilir miyim rica etsem belki bu boost menüde zorlanabilirim :))

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
ozan başaran
Hocam yeniden çok teşekkür ederim yorumunuz için takıldığım bir şey olursa yine size sorabilir miyim rica etsem belki bu boost menüde zorlanabilirim :))
tabi hocam çok kolay aslında takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz

kloos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan
tabi hocam çok kolay aslında takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz
Hocam aklımda bir kaç soru var yanıtlarsanız sevinirim.
Videodaki arkadaş secure boot disabled ediyor sonra başka bir şey yapmadan flashı takıp windows kuruyor.
Benim windows orjinal aldığımda pc de herhalde anakarta gömülü, bugün de bios menüde yani hdd takılı halde baktığımda secure boot enableddı onu ben şimdi disabled yapıp ssd geldiğinde macun ssd takıp direkt flashı takıp pc yi açınca windoes kurulum ekranı gelir mi? Ben de hazır windows 10 iso flashı var yani bu benim windows lisansı götürür mü ve bios menüde başka bir şey yapam gerekir mi ? uzun soru oldu :) kusura bakmayın

Top Bottom