Neler Yeni

Linux sorunsalı.. Fikir alışverişi, yardım. Linuxta oyun?

Yigkikt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Yiğit
Günlük kullanımımda laptopumda linux mint'i çok severek kullanıyorum linux tam anlamı ile benim için biçilmiş kaftan. kullanırken bu kadar keyif aldığım işletim sistemimi vaktimin daha çoğunu geçirdiğim windows masaüstü bilgisayarımda da kullanmak istiyorum haliyle ama sürekli oyun oynadığımdan orada işler karışık ve bu oyun mevzusu beni windows'a mecbur bırakıyor. şu sıralar masaüstü bilgisayarımda hem linux hem windowsu birlikte bulundurup masaüstü kullanımımda linux oyun oynarken windows kullanmayı dahi düşünüyorum ama kapat boot et diğerine geç vs o da eziyet olur gibi geliyor bu konuda tavsiyesi olan var mı acaba sizce sevmesem de windows el mecbur devam mı yoksa bir çözüm üretebilir miyim?

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,169
İsim
Mehmet emre börekçi
Sanal makine açıyormuş gibi başka pc açılabilir mi acaba?
hem linux hem windows olacak sanki ayrı makinelermiş gibi çalışacak oyun oynarken windowstan açacaksın diğer işlerin için linuxu kullanacaksın
böyle bir şey varsa olur

Yigkikt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanal makine açıyormuş gibi başka pc açılabilir mi acaba?
hem linux hem windows olacak sanki ayrı makinelermiş gibi çalışacak oyun oynarken windowstan açacaksın diğer işlerin için linuxu kullanacaksın
böyle bir şey varsa olur
şöyle ki aklımda dediğim gibi iki işletim sistemini de bir makineye kurmak vardı günlük kullanımda linuxtayken oyun oynayacağım zaman kapatıp windowsu boot etmeyi düşündüm ama bu da demek oluyor ki sistemi kapa tekrar aç windowsu seç boot et bildiğimiz eziyet. bir yöntem daha buldum single gpu passthrough deniyor
bu videoda anlatılmış lakin ne kadar benim amacıma uyuyor bilmiyorum.

buroxit

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
Terkedilmiş İsmetpaşa Mah. Bayrampaşa / İstanbul
İsim
Bahtiyar Sözkesen
Instagram
instagram.com/profiles/buroxit
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199031367267
şöyle ki aklımda dediğim gibi iki işletim sistemini de bir makineye kurmak vardı günlük kullanımda linuxtayken oyun oynayacağım zaman kapatıp windowsu boot etmeyi düşündüm ama bu da demek oluyor ki sistemi kapa tekrar aç windowsu seç boot et bildiğimiz eziyet. bir yöntem daha buldum single gpu passthrough deniyor
benim akrabada böyle sistem vardı güzelce oynatıyordu valo lol vs. eğer böyle bir şey istersen kesinlikle YAP derim.

Yigkikt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Yiğit
benim akrabada böyle sistem vardı güzelce oynatıyordu valo lol vs. eğer böyle bir şey istersen kesinlikle YAP derim.
En büyük baş belası olaylardan biri de gerçekten kendi anticheat sistemi olan oyunların linuxa çıkmak istememesi olabilir birçok oyun linux için de geliyor artık ama bu tarz oyunlar imkansız gibi bir şey windows şart. bu gece böyle bi maceraya atılıp denemek istiyorum başarılı olursam windowsu oyun hariç kullanma devri benim için umarım kapanacak .d
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan bir ay öncesine kadar da garuda os kullandım bir süre ve fps değerleri inanılmaz değişmişti şaşırmıştım normalde 200-300fps aldığım minecraftta 1000-1100 fps görünce. bazı oyunlarda gerçekten hissediliyordu performans artışı lakin cs2 de de drop yer olmuştum.

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,169
İsim
Mehmet emre börekçi
aynen ben de tam anlatamamıştım ama hayal ettiğim şey bu tarz birşeydi bence şansını dene benim kafama yattı

Yigkikt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Yiğit
aynen ben de tam anlatamamıştım ama hayal ettiğim şey bu tarz birşeydi bence şansını dene benim kafama yattı
Denemeyi düşünüyorum valla muhtemelen koca bir gün bunu deneyerek heba olacak ama olursa mutlu son olur buraya da yazarız belki ileride birilerinin işine yarar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,453
Üyeler
151,064
Son üye
Cost
Top Bottom