Neler Yeni

Yardım Ekran kartı Termal Pedlerini ve Termal macununu değiştirmek kaça patlar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
Hiç böyle bir iş yapmadığım için bırakalımda işin ustaları yapsın diyorum lakin usta ne kadar fiyat çıkartır yakın tarihte gitmiş olanlar yada bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,496
İsim
Yusuf
termal padler tahmini ebatlarına göre çeşit çeşit alacağın için ortalamq 2000 bandına patlar. termal macunda zaten babası 300 tl bandında. sakın ola merdiven altı ben yaparımcılara gitme! ekran kartına koymayı bırak elini süremeyeceğin termal padleri ekran kartına koyuyolar dikkat et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
termal padler tahmini ebatlarına göre çeşit çeşit alacağın için ortalamq 2000 bandına patlar. termal macunda zaten babası 300 tl bandında. sakın ola merdiven altı ben yaparımcılara gitme! ekran kartına koymayı bırak elini süremeyeceğin termal padleri ekran kartına koyuyolar dikkat et.
Hocam Termal pedler nasıl 2000tl tutabilir?ben biraz araştırma yapmıştım bende 3070 founder editions var denilene göre 1.5mm yada 2mm olur diyolar baya uzun bi kare 2mm termal ped de 500 tl civarında macun konusunda haklısınız 250tl gibi fiyata bulunur ben işcilik ne kadar alır onu sormuştum ürünleri ben temin edebilirim.

yefri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
koray canpolat
kartı aç, pedlerin durumuna bak fena değilse değişme sadece macun yenile

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
kartı aç, pedlerin durumuna bak fena değilse değişme sadece macun yenile
hocam açmama gerek bile yok kart aşırı ısınıyor orta ayarlarda rdr2 80 derecelerde yükseğe alsam patlıyacak gibi

xTURANN

80+ Silver
hocam açmama gerek bile yok kart aşırı ısınıyor orta ayarlarda rdr2 80 derecelerde yükseğe alsam patlıyacak gibi
O Founders Edition'un sıkıntısı olabilir. Kaldı ki sıcaklıklar gün geçtikçe artıyor, nem de öyle. 80 Dereceler ne fazla, ne de az.

Fabrikasyon termal padler, piyasada ki çoğu üründen de kaliteli. Ömürleri 1 - 2 yıllık değil.

En iyisi MX4 - MX6 ile termal macun değiştir, pad değiştirmeden bir dene, gör sıcaklıkları.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
O Founders Edition'un sıkıntısı olabilir. Kaldı ki sıcaklıklar gün geçtikçe artıyor, nem de öyle. 80 Dereceler ne fazla, ne de az.

Fabrikasyon termal padler, piyasada ki çoğu üründen de kaliteli. Ömürleri 1 - 2 yıllık değil.

En iyisi MX4 - MX6 ile termal macun değiştir, pad değiştirmeden bir dene, gör sıcaklıkları.
hocam kartım sıfır değil rahat 3 yıl kullanılmışlığı vardır aile yakınımdan temin ettim karta da sürekli yük altında olduğunu biliyorum internette çok araştırmasını yaptım ben sadece ben founderstendan yana sıkıntı yaşadım yada harbiden pedler ölmüş olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal pad değiştirme zaten değiştiremessin https://www.akakce.com/termal-macun/en-ucuz-arctic-ar-actcp00080a-4-gr-fiyati,220442435.html bunu al youtubedan bakarak yap çok basit bir işlem ama dikkatli olman gerek.
hocam termal macun sürmeyi biliyorum tabikide fakat pedleri neden değiştiremiyorum o kısmı çözemedim :)

hocam kartım sıfır değil rahat 3 yıl kullanılmışlığı vardır aile yakınımdan temin ettim karta da sürekli yük altında olduğunu biliyorum internette çok araştırmasını yaptım ben sadece ben founderstendan yana sıkıntı yaşadım yada harbiden pedler ölmüş olabilir

hocam termal macun sürmeyi biliyorum tabikide fakat pedleri neden değiştiremiyorum o kısmı çözemedim :)
az önce bilgisayarcıdan fiyat aldım 1000tl geçiriceklermiş .) evde kendi başıma yapsam daha ucuza gelir gibi?

yaman..k

80+ Bronze

Hocam her termal pad her ekran kartına uymaz ekran kartı üreticileri bunu bilerek termal padleri uzun ömürlü yapıyorlar macun değiştirsen yeter hiç o toplara girme.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Tuğra Çakır
Hocam her termal pad her ekran kartına uymaz ekran kartı üreticileri bunu bilerek termal padleri uzun ömürlü yapıyorlar macun değiştirsen yeter hiç o toplara girme.
tamamdır hocam kartı yakın bi zamanda içini açıp bakıcam pedler zarar görmemişşe macun sürer geçerim.

xTURANN

80+ Silver
tamamdır hocam kartı yakın bi zamanda içini açıp bakıcam pedler zarar görmemişşe macun sürer geçerim.
Pad değiştirmeyi kafana koymuşsun, bunu yaparsan ve içinde ki padleri çıkartıp atarsan, sıcaklıklar daha da kötüye giderse geçmiş olsun.

Forumu dinle, termal macun değiştir ve bak rahatına.

Ekran kartları öyle kolay bozulacak, arıza yapacak şeyler değil. Founders Edition'da sıcaklık problemi yaşaman normal, soğutma kısmı MSI Gaming X, Asus ROG Gibi değil. Termal Padlerde öyle 3 yılda kalınlığı düşecek, eriyecek, yırtılacak, zarar görecek şeyler değil. Fabrikasyon termal padler karta göre yapılıyor ve muhtemelen o kalitede, o ayarda bir şey bulman çok zor.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,496
İsim
Yusuf
Hocam Termal pedler nasıl 2000tl tutabilir?ben biraz araştırma yapmıştım bende 3070 founder editions var denilene göre 1.5mm yada 2mm olur diyolar baya uzun bi kare 2mm termal ped de 500 tl civarında macun konusunda haklısınız 250tl gibi fiyata bulunur ben işcilik ne kadar alır onu sormuştum ürünleri ben temin edebilirim.
kartın padleri eğer 2 tipse yani 1.5 ve 2mm kullanıyorsa süper. 2 paket termal padle 1000tlye işi kapatırsın ama örneğin vramlerin üzeri 1.75mm mosfetler 2mm, kapasitörler 1.5mm, backplate 1mm gibi çeşitlemeler varsa 4 çeşit termal pad paketi alman gerekbilir bu ortalam 2000tl bandı demek oluyor. eğer sen olması gereken ebatlardan farklı ebatlar takarsan veya çok ucuz termal pad kullanırsan kartın sıcaklarında gariplik olmaya başladığını göreceksin. hatta ben bunu videoda anlattım videonun 5:44 saniyesinde anlatıyorum.

Top Bottom