Neler Yeni

Aliekspres klavye dolandırıcılığı

pckolik55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
beyt
Hocam lehimli dediğin yer pinlerin gireceği yer olabilirmi
hocam o onada bi ihtimal verdimde elimle zorladim arkadan ittirdim yinede çıkmadı aynı model mevcutmus sizdede arka kısmını cekip atarsaniz emin olabiliriz belki

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
içini açıp arka kısmını cekermisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

olabilir bana gelen 2urunde lehimli fotoda bizzat gözüküyor beyaz modellerini almıştım
Gerek yok ki, gösterdim işte Switch çıkıyor yerinden. Geri taktığım Z11 klavyemden yazıyorum ayrıca. Ha, çok istiyorsan yarını beklemen lazım. Sökmesi takması uzun iş, kafam pek müsait değil şu anda.

pckolik55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
beyt
Ordan bahsediyor ama ben anlatamadım :) Soket lehimli olduğuiçin klavye lehimli sanıyor sanırım.
normalde hotswaplar böyle olmaz ama hocam

Gerek yok ki, gösterdim işte Switch çıkıyor yerinden. Geri taktığım Z11 klavyemden yazıyorum ayrıca. Ha, çok istiyorsan yarını beklemen lazım. Sökmesi takması uzun iş, kafam pek müsait değil şu anda.
kanka sendeki z11 bendeki a68 işte

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
kanka sendeki Z11 bendeki A68 işte.
Tamam, biliyorum. Sen dedin ki ''z11de durumlar nasıl bilmemde satıcı aynı olduğu için o klavyede de aynı olayı yapmış olabilir'' diye. Ben bu söylem üzerine sana Z11'de hotswap olduğunu, switchlerin lehim ile tutturulmadığını anlatmaya uğraştım 3 mesajdır falan.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Muhammed emin efe

Soketini lehimli yapmışlar. Bak fotoğrafta olan ürün aliexpress te satılan herhangi bir oem 5 pinli hotswap pcb. Ama firma soketini lehimli yapmış.
Ekran görüntüsü 2024-07-16 224325.png

pckolik55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
beyt

tamam çıkardım ya herro ya merro dedim baya bı zorlayınca çıktı fakat adamlar hotswap pini takmak yerine direkt 1pini lehimlemişler ucuza kaçmışlar bildiğin normalde plastik soket yanda ikili dişli tarzı olması lazımdı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ilker
hocam z94 var bende oda baya ser z11 de aşırı sert çıkıyor heralde ben çıkaramadım siz düşünün

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ilker
hocam z11 ile z94 ün tuşları çıkıyormu çünkü ben çıkaramadım

yoksa lehimli midir acaba ?

Top Bottom